جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/12/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4650

 خبر 

 رييس واحد علوم دارويي:

تجليل از معمار اجرايي دانشگاه آزاد اسلامي کار پسنديده‌اي است

به گزارش آفرينش به نقل از خبرگزاري آنا رئيس واحد علوم دارويي گفت: تجليل از دکتر جاسبي به عنوان معمار اجرايي دانشگاه آزاد اسلامي براي قدرداني و قدرشناسي از تلاش‌هاي او طي بيش از 30 سال گذشته، کار بسيار پسنديده‌اي است.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري آنا، سيدمهدي رضايت با اشاره به حمايت‌هاي حضرت امام خميني (ره) و تلاش‌هاي آيت‌ا... هاشمي رفسنجاني به عنوان معمار دانشگاه آزاد اسلامي، حضور ايشان به عنوان رييس هيات امناي اين دانشگاه و رييس مجمع تشخيص مصحلت نظام را در شصت و هشتمين اجلاس شوراي مرکزي امري با اهميت توصيف کرد و افزود: تجليل از دکتر جاسبي به عنوان معمار اجرايي دانشگاه آزاد اسلامي براي قدرداني و قدرشناسي از تلاش‌هاي او طي بيش از 30 سال گذشته، کار بسيار پسنديده اي است.

وي ضمن مهم دانستن اجلاس شصت و هشتم، در رابطه با ابعاد اهميت آن گفت: دليل کلي اهميت اين اجلاس، جمع شدن اعضاي شوراي مرکزي و روساي تمام دانشگاه‌هاي جامع و واحدها و مراکز دانشگاهي از سراسر کشور است. او در توضيح خاص بودن اين اجلاس، با اشاره به رياست دکتر ميرزاده و تيم جديدي که با او همکاري مي‌کنند افزود: برگزاري اين اجلاس مي‌تواند منجر به طرح مسائل کلان و حل مشکلات دانشگاه شود و تعامل خوبي ميان بدنه اصلي و مديران و هيات رئيسه شکل بگيرد. رييس واحد علوم دارويي افزود: خوشبختانه ميان دولت يازدهم و رياست جديد دانشگاه آزاد اسلامي، تعامل خوبي بوجود آمده است، بنابراين انتظار مي‌رود در آينده اي نزديک بخش عمده‌اي از مشکلات دانشگاه آزاد که حدود 50 درصد بار آموزش عالي کشور را به دوش مي‌کشد، مرتفع شود.

او ضمن اشاره به برنامه جديد دکتر ميرزاده درراستاي ايجاد طرح‌هاي درآمدزا براي دانشگاه آزاد و از بين بردن وابستگي مالي اين دانشگاه به شهريه دانشجويان گفت: فعال کردن پنج داروخانه در سطح شهر و ارائه خدمات پژوهشي و علمي، جزيي از اين برنامه است که واحد علوم دارويي اقدام به انجام آن نموده است.

دکتر رضايت با يادآوري اين‌ نکته که واحد علوم دارويي کار خود را در سال 65 فقط با يک رشته شروع کرد تاکيد داشت: تعداد رشته‌هاي فعلي دانشگاه در دوره‌هاي عمومي و تکميلي 25 رشته است ضمن اينکه توسعه اين واحد فراتر از حيطه رقابت ميان واحدهاي دانشگاهي است. او همچنين اضافه کرد: ايجاد رشته‌هاي ميان‌رشته‌اي بين علوم دارويي و علوم پزشکي از برنامه‌هاي آينده دانشگاه است که اقدامي بي‌نظير در کشور خواهد بود. دکتر رضايت در پايان افزود: درحال حاضر عمده هزينه‌هاي مالي دانشگاه از محل شهريه تامين مي‌شود، اين درحالي است که با رشد تورم، چند سال است افزايش شهريه نداشته‌ايم و انتظار داريم در اين اجلاس، تدبيري براي اين موضوع هم انديشيده شود تا واحدهاي دانشگاهي با مشکلات جدي‌تر براي تامين هزينه‌هاي خود مواجه نشويم.

اولين و آخرين مهلت براي کنکوريها؛

تکاليف داوطلبان‌ براي‌ ثبت نام جديد در کنکور 93

داوطلبان‌ متقاضي‌ ثبت‌‌نام‌ و شركت‌ در آزمون‌ سراسري‌ سال 93 مي توانند براي ثبت‌نام و ويرايش اطلاعات ثبت نامي از روز شنبه سوم اسفند تا روز سه‌شنبه ششم اسفندماه 1392 اقدام کنند. به گزارش آفرينش، ثبت‌نام براي‌ دوره‌هاي‌ روزانه، نوبت دوم (شبانه‌)، نيمه‌حضوري، مجازي و بين‌الملل دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌، دانشگاه آزاد اسلامي(براي رشته‌هاي پذيرش با آزمون)، دانشگاه‌ پيام‌ نور (آموزش‌ از راه‌ دور) و مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌ غيرانتفاعي‌ و غيردولتي‌ صورت مي‌گيرد.

داوطلباني كه در زمان مقرر نسبت به ثبت‌نام در آزمون اقدام کرده‌اند به هيچ وجه مجاز به ثبت‌نام مجدد نيستند. اين افراد مي‌توانند با مراجعه به سايت اين سازمان و وارد کردن اطلاعات درخواستي نسبت به مشاهده اطلاعات ثبت‌نامي و درصورت لزوم نسبت به ويرايش اطلاعات خود براساس دستورالعمل اقدام کنند.

جزئيات نحوه تصحيح فرم ثبت‌نام کنکور 93

آن دسته از داوطلباني كه مشمول سوابق تحصيلي نيستند (ديپلم‌هاي سال 1383 و قبل از آن) اجازه ويرايش كليه اطلاعات ثبت‌نامي خود را دارند.

آن دسته از داوطلباني كه مشمول سوابق تحصيلي نيستند (ديپلمه هاي سال 1384 و بعد از آن) اجازه ويرايش اطلاعات خود را داشته اما اجازه ويرايش اطلاعات سوابق تحصيلي را نخواهند داشت.

تکاليف داوطلبان‌ براي‌ ثبت‌نام جديد در کنکور 93

داوطلباني كه در زمان مقرر موفق به ثبت‌نام در آزمون نشده‌اند لازم است به روش ثبت‌نام اينترنتي اقدامات لازم را به عمل آورند.

مراجعه به سايت اينترنتي سازمان به نشاني: www.sanjesh.org. براي تهيه كارت اعتباري يا كارتهاي اعتباري به تعداد مورد نياز.

دريافت دفترچه راهنماي ثبت‌نام (دفترچه شماره 1) از طريق اين سايت.

مراجعه به سايت اينترنتي سازمان براي دريافت كد سوابق تحصيلي (اطلاعات دانش آموزي براي داوطلبان مشمول احتساب سوابق).

آن دسته از داوطلباني كه ديپلم خود را براساس نظام جديد آموزش متوسطه از سال 84 تا 92 اخذ کرده‌اند در صورتي كه اطلاعات آنان در بانك اطلاعاتي ارائه شده از سوي مركز سنجش وزارت آموزش و پرورش وجود نداشته باشد و يا ناقص بوده باشد بايد براساس اطلاعات خواسته شده در تقاضانامه نسبت به ثبت‌نام خود در آزمون سراسري سال 93 اقدام کنند.

درصورت تأييد اطلاعات آنان از سوي آموزش و پرورش سوابق تحصيلي براي آنان اعمال مي‌شود.

پرداخت مبلغ 106 هزار ريال وجه ثبت‌نام شركت در کنکور سراسري

داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌هاي عضو شبكه بانكي شتاب كه پرداخت الكترونيكي آنها فعال است و با مراجعه به سايت سازمان و پرداخت مبلغ 106.000 (صد و شش هزار) ريال به عنوان وجه ثبت‌نام شركت در آزمون، نسبت به دريافت شماره سريال كارت اعتباري ثبت‌نام كه يك عدد 12 رقمي است، اقدام کنند.

چنانچه داوطلبي متقاضي ثبت‌نام در 2 و يا 3 گروه آزمايشي است لازم است به ازاي هر گروه آزمايشي مبلغ 106.000 ريال ديگر نيز از همين طريق پرداخت و اطلاعات كارت اعتباري را دريافت دارد.

چنانچه داوطلبي علاقمند به شركت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه پيام نور و مؤسسات آموزش عالي غيردولتي و غيرانتفاعي باشد، لازم است نسبت به پرداخت مبلغ 58.000 (پنجاه و هشت هزار) ريال ديگر نيز از همين طريق، اقدام و اطلاعات كارت اعتباري كه يك عدد 10 رقمي است را دريافت کند.

مدارك لازم براي ثبت‌نام

فايل عكس اسكن شده، كارت اعتباري ثبت‌نام داراي يك شماره سريال 12 رقمي، تکميل فرم شماره 2 مخصوص دانش‌آموزان ‌سال‌ آخر متوسطه‌ و ديپلمه‌هاي‌ سنوات‌ قبل‌ نظام ‌قديم ‌آموزش‌ متوسطه‌، فارغ‌التحصيلان‌ و دانش‌آموزان‌ دوره‌ پيش‌دانشگاهي ‌نظام‌ جديد آموزش‌ متوسطه. هر داوطلب‌ مي‌تواند بدون‌ توجه‌ به‌ نوع‌ ديپلم‌ نظام‌ قديم‌ آموزش‌ متوسطه‌ و يا نوع‌ گواهينامه‌ دوره‌ پيش‌دانشگاهي‌ نظام‌ جديد آموزش‌ متوسطه‌ و تنها بر اساس‌ علاقه‌مندي‌ خود به‌ رشته‌هاي‌ تحصيلي‌، منحصراً در يكي‌ از پنج ‌گروه‌ آزمايشي ‌1 (علوم‌ رياضي‌ و فني)‌، 2 (علوم‌ تجربي)‌، 3 (علوم‌ انساني)‌، 4 هنر و يا 5 (زبان‌هاي خارجي)‌ ثبت‌نام‌ و در آزمون‌ مربوط برابر ضوابط شركت‌ کند. پذيرش داوطلبان دانشگاه آزاد اسلامي براساس ضوابط آزمون سراسري سال 1393انجام مي‌شود. لذا داوطلبان منحصراً مجاز به ثبت‌نام و انتخاب يك گروه آزمايشي اصلي (علوم رياضي و فني، علوم تجربي و يا علوم انساني) هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته