جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/12/08 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4656

 خبر 

 افزايش دو درصدي ماليات در يکسال؛

نرخ ماليات بر ارزش افزوده سال آينده 8 درصد اعلام شد

رئيس سازمان امور مالياتي از افزايش نرخ ماليات بر ارزش افزوده در سال 93 به 8 درصد خبر داد و گفت: در سال آينده نرخ اين ماليات بايد 7 درصد تعيين مي شد، اما براساس مصوبه مجلس يک درصد اضافه شده به اين نرخ، براي تامين هزينه‌هاي بهداشت و درمان مردم است.به گزارش مهر، علي عسکري از افزايش نرخ ماليات بر ارزش افزوده در سال 93 به هشت درصد خبر داد و گفت: ما به عنوان مجري قانون موظفيم اين مصوبه را اجرا کنيم.

رئيس سازمان امور مالياتي کشور با بيان اينکه مطابق قانون ماليات بر ارزش افزوده در سال آينده نرخ اين ماليات بايد هفت درصد تعيين مي شد، ادامه داد: براساس مصوبه مجلس شوراي اسلامي يک درصد اضافه شده به اين نرخ، براي تامين هزينه هاي بهداشت و درمان مردم است.

وي در ادامه افزود: در اصلاحيه قانون ماليات بر ارزش افزود، نرخ مشخصي را پيشنهاد نداده ايم بلکه نقاط ضعف اجراي آزمايشي 5 ساله را اصلاح مي کنيم.معاون وزير اقتصاد از اثربخشي قابل توجه ماليات بر ارزش افزوده در تحقق درآمدهاي مالياتي سخن گفت و افزود: 74 درصد از درآمدهاي وصولي سالجاري مربوط ماليات بر ارزش افزوده است.

وي با بيان اينکه در بسياري از کشورهاي پيشرفته، نرخ ماليات بر ارزش افزوده تا 23 درصد هم تعيين شده است، تصريح کرد: در کشور ما نرخ ماليات بر ارزش افزوده تا پايان برنامه پنجم هشت درصد است و ما هنوز پيشنهاد مشخصي را براي برنامه ششم توسعه ارايه نداده ايم و فعلا اصلاحات ديگري موردنياز است که انجام شود اما اگر بنا باشد افزايشي صورت گيرد، ممکن است تغيير رويه اي در ساير نرخ ها داشته باشيم.

واحدهاي خالي مسکوني مشمول ماليات شدند

نمايندگان مجلس شوراي اسلامي با اصلاح بندي از قانون ماليات هاي مستقيم مقرر کردند واحدهاي خالي مسکوني از اين پس مشمول ماليات شوند.به گزارش مهر، در جلسه علني روز چهارشنبه مجلس شوراي اسلامي بررسي گزارش کميسيون اقتصادي در مورد لايحه اصلاح قانون ماليات هاي مستقيم در دستور کار مجلس شوراي اسلامي قرار گرفت.

نمايندگان مجلس با اصلاح بندي از اين قانون مقرر کردند واحدهاي مسکوني واقع در شهرهاي با جمعيت بيش از يکصدهزار نفر که به استناد سامانه ملي املاک و اسکان کشور به عنوان واحد خالي شناسايي مي شوند، از سال دوم به بعد مشمول ماليات بر اجاره به شرح زير خواهند شد:

سال دوم، يک دوم ماليات متعلقه

سال سوم، برابر ماليات متعلقه

سال چهارم به بعد، يک و نيم برابر ماليات متعلقه

با تصويب اين ماده از اين پس واحدهاي خالي مسکوني مشمول ماليات خواهند شد.

راه اندازي قطار دو طبقه در مسير اصفهان – تهران از نوروز 93

مدير کل راه آهن اصفهان از راه اندازي قطار دو طبقه اصفهان به تهران در نوروز سال 93 با هدف افزايش ظرفيت ناوگان مسافري و توسعه خدمات دهي به مسافران نوروزي خبر داد.

به گزارش روابط عمومي راه آهن اصفهان، حسن ماسوري گفت: به دنبال درخواست هاي مردم براي ارتقاي بخشي قطار اصفهان به تهران، سرويس دهي اين قطار براي مدتي محدود متوقف شد و با پيگيري جدي، قطار دو طبقه اتوبوسي تندرو صبا در ايام نوروز در مسير قرار مي گيرد.

وي افزود: اين قطار چهار واگن دو طبقه با ظرفيت هر واگن 108 صندلي دارد و از 25 اسفند جاري تا 15 فروردين سال 93، خدمات رساني مي کند.

توقف توسعه ميادين مشترک نفتي با عربستان

با وجود تاخيرهاي گسترده در توسعه سه ميدان مشترک نفتي ايران با عربستان در خليج فارس اما مديرعامل شرکت ملي نفت، اعلام مي‌کند: منتظر بازگشت خارجي‌ها نيستيم اما بازگشت آنها منجر به شتاب در توسعه ميادين نفت و گاز ايران خواهد شد.

به گزارش مهر، همزمان با پيشرفت لاک پشتي طرح توسعه ميادين مشترک نفتي در منطقه غرب کارون همچون آزادگان جنوبي، يادآوران و آزادگان شمالي، توسعه سه ميدان مشترک نفتي ايران با عربستان هم متوقف شده است. در شرايط فعلي طرح توسعه سه ميدان مشترک نفتي ايران با عربستان شامل فرزاد (ب)، اسفنديار و آرش متوقف شده است که شرکت ملي نفت دلايل توقف توسعه و يا تاخيرهاي گسترده توسعه اين سه ميدان مشترک نفتي را اعلام کرده است.

کشف ذخاير جديد نفت و گاز در ايران

مدير اکتشاف شرکت ملي نفت با اشاره به کشف ذخاير جديد نفت و گاز در ايران با بيان اينکه به زودي نتايج اکتشافات جديد نفت و گازي کشور توسط وزير نفت اعلام خواهد شد، گفت: در منطقه زاگرس و مناطق مرکزي ايران شواهدي مبني بر وجود ذخاير جديد هيدروکربوري وجود دارد.

هرمز قلاوند در گفتگو با مهر درباره آخرين وضعيت اکتشافات جديد نفت و گاز طبيعي در ايران، گفت: از ابتداي سال جاري تاکنون چندين اکتشاف بزرگ نفت و گاز در ايران انجام شده است.

مدير اکتشاف شرکت ملي نفت ايران با اعلام اينکه هم اکنون نتايج اين اکتشافات نفت و گاز به شرکت ملي نفت ارائه شده است، تصريح کرد: پيش بيني مي شود به زودي نتايج کامل اين اکتشافات جديد نفت و گازي توسط وزير نفت اعلام شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته