جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/12/13 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4660

 ميز خبر 

موافقت پوتين با راه حل آلمان براي اوکراين

رئيس جمهوري روسيه پس از گفت و گوي تلفني با آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، پيشنهاد وي را در مورد بحران اوکراين براي تشکيل گروه تماس پذيرفت.به گزارش واحد مرکزي خبر به نقل از خبرگزاري فرانسه ، دولت آلمان اعلام کرد ولاديمير پوتين، رئيس جمهوري روسيه با پيشنهاد صدر اعظم آلمان مبني بر تشکيل گروه تماس براي گفت و گو ميان طرفين درگير در بحران اوکراين موافقت کرده است.

دولت آلمان با انتشار بيانيه اي اعلام کرد: "ولاديمير پوتين پيشنهاد صدر اعظم آلمان را مبني بر تشکيل سريع يک هيئت تحقيق و نيز يک گروه تماس پذيرفته است."بر اساس اين بيانيه، ممکن است اين هيئتها با مديريت "سازمان امنيت و همکاري اروپا" به برقراري گفت و گويي سياسي در بحران اوکراين بپردازند.

احتمال کنار گذاشتن روسيه از گروه 8

شبکه تلويزيوني العربيه در خبري فوري به نقل از جان کري، وزير امور خارجه آمريکا، اعلام کرد: کشورهاي گروه هشت و برخي کشورهاي ديگر آماده کنارگذاشتن روسيه از اين گروه هستند. اين شبکه به جزئيات بيشتر اين خبر اشاره نکرد.انگليس و فرانسه نيز پس از آمريکا و کانادا اعلام کردند که در واکنش به "مشارکت روسيه در بحران اوکراين" در نشست هاي مقدماتي گروه 8 ، در روسيه شرکت نخواهند کرد.به گزارش العالم، ويليام هيگ، وزير امور خارجه انگليس، دراين خصوص گفت: لندن در اعتراض به مشارکت روسيه در بحران اوکراين، شرکت خود در نشست هاي مقدماتي ژوئن را لغو کرده است.

هيگ قبل از سفر به کيف به خبرنگاران گفت: انگليس اين هفته با تعليق همکاري اش با گروه 8 به ديگر کشورهاي عضو خواهد پيوست و از جمله، نشست هاي مقدماتي اين هفته را به حالت تعليق در خواهد آورد.روسيه در سال جاري ميلادي رياست گروه 8 را به عهده دارد.

مدودف:

اوکراين با انقلاب ديگري روبرو خواهد شد

نخست‌وزير روسيه در صفحه فيس‌بوک خود نوشت: رهبران جديد اوکراين که به صورت غيرقانوني قدرت را تصاحب کرده‌اند و بر اساس قوانين خودشان کشورداري مي‌کنند، با يک انقلاب ديگر و خونريزي جديدي روبرو خواهند شد.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رويترز، "ديميتري مدودف"، نخست‌وزير روسيه گفت: در حالي که ويکتور يانوکوويچ، رئيس‌جمهوري برکنار شده اوکراين در اصل هيچ اختياري ندارد، همچنان رهبر مشروع اين کشور بر اساس قانون اساسي اوکراين است و اگر گناهکار و مجرم است، بايد استيضاح و محاکمه شود.

وي در ادامه مطلب خود در فيس‌بوک نوشت: هر اقدام ديگر نظير تصاحب قدرت خلاف قانون است و باعث بي‌ثباتي شديدي مي‌شود. باعث پديد آمدن يک انقلاب جديد و خونريزي دوباره مي‌شود. مدودف افزود: روسيه آماده برقراري و توسعه روابط محترمانه و چند جانبه با اوکراين و برقراري روابط دو جانبه با اين کشور است. اوکراين براي مسکو تنها معرف گروهي از مردم نيست که خونشان در ميدان استقلال کي‌يف ريخته شد. روسيه نيازمند يک اوکراين قوي و باثبات است. يک شريک اقتصادي و قابل پيش‌بيني روسيه خواستار روابط ضعيف با اوکراين نيست.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته