جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/12/13 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4660

 خبر 

 در جلسه هيات مميزه دانشگاه؛

دكتر ميرزاده: زمينه ادامه تحصيل مربيان دانشگاه آزاد اسلامي فراهم شود

به گزارش آفرينش به نقل از خبرگزاري آنا دكتر حميد ميرزاده در جلسه هيات مميزه دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اين که حق ادامه تحصيل را از هيچ فردي نمي‌توان سلب کرد، گفت: زمينه‌هاي ادامه تحصيل مربيان دانشگاه آزاد اسلامي فراهم شود.

در جلسه هيات مميزه دانشگاه آزاد اسلامي که با حضور رييس دانشگاه آزاد اسلامي برگزار شد، 16 پرونده ارتقاي مربي به استادياري، استاديار به دانشيار و دانشيار به استادي مطرح و توسط اعضا مورد بررسي و تصميمات مقتضي اتخاذ شد.

دكتر ميرزاده در اين جلسه با بيان اين که حق ادامه تحصيل را از هيچ فردي نمي‌توان سلب کرد و محدوديتي هم از نظر سني مطرح نيست، اظهار داشت: براي توسعه کيفي و ارتقاي سطح علمي دانشگاه آزاد اسلامي بايد مربيان اين دانشگاه را به ادامه تحصيل تشويق کرد به همين دليل هيات مميزه دانشگاه آزاد اسلامي مي‌تواند در اين راستا کمک بسزايي داشته باشد.

وي به نواقص آيين‌نامه ارتقاي اعضاي هيات علمي اشاره کرد و گفت: درخصوص مشخص کردن نقاط ضعف و قوت آيين‌نامه جديد ارتقاي اعضاي هيات علمي دانشگاهها و موسسات آموزش عالي از تمامي روساي واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامي خواستاريم نظرات خود را به دفتر مرکز هياتهاي مميزه دانشگاه اعلام کنند.

ميرزاده از اعضاي هيات مميزه دانشگاه آزاد اسلامي نيز خواست تا نظراتشان را پيرامون آيين‌نامه ارتقاي اعضاي هيات علمي براي ارسال به وزارت علوم به همان دفتر ارايه کنند.

مديرکل دفتر حمايت و پشتيباني امور پژوهشي وزارت علوم:

قصه پرغصه "تجهيزات ارزي دانشگاه‌ها" به پايان رسيد

آخرين محموله تجهيزات ارزي آزمايشگاه‌هاي دانشگاه‌ها به ارزش 5 ميليون دلار تحويل دانشگاه‌ها داده شد. اسماعيل قادري‌فر مديرکل دفتر حمايت و پشتيباني امور پژوهشي و فناوري وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران گفت: آخرين محموله آزمايشگاهي پيشرفته به ارزش 5 ميليون دلار بعد از چند ماه ماندن و معطل شدن در گمرک بالاخره تحويل دانشگاهها و پژوهشگاههاي کشور داده شد.

وي افزود: اين محموله شامل تجهيزات آزمايشگاهي دانشگاهها، پژوهشگاهها و پارک هاي علم و فناوري کشور بود که جهت فعاليتهاي علمي و پژوهشي مورد نياز پژوهشگران کشور بوده است.قادري‌فر در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران، مبني بر اينکه اين تجهيزات پيشرفته آزمايشگاهي به کداميک از دانشگاهها و پژوهشگاهها تحويل داده شده است، اظهار داشت: 30 دانشگاه و پژوهشگاه و پارک علم و فناوري اين تجهيزات آزمايشگاهي را تحويل گرفته‌اند که اسامي اين دانشگاهها: دانشگاه الزهراء(س)، اميرکبير، اراک، فردوسي مشهد، منابع طبيعي گرگان، هرمزگان، علم و صنعت، اصفهان، ملاير، رازي کرمانشاه، شهيد باهنر، چمران اهواز، شهرکرد، صنعتي شريف، شيراز، صنعتي شيراز، اصفهان، کردستان، قم، سيستان و بلوچستان، تبريز، تهران، اروميه، وليعصر رفسنجان، زابل و زنجان بوده و پژوهشگاه زلزله‌شناسي و پارکهاي علم و فناوري گيلان، اصفهان بوده است که توانستند تجهيزات آزمايشگاهي خود را تحويل بگيرند.

15 اسفند؛

پايان ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان دوره‌هاي "کارداني علمي کاربردي پودماني"

ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان دوره‌هاي کارداني علمي کاربردي حين کار نيمه حضوري مديريت خانواده تا 15 اسفند ماه ادامه دارد.دکتر علي صدر معاون سنجش و خدمات آموزشي دانشگاه جامع علمي کاربردي در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: پذيرفته‌شدگان دوره کارداني پودماني مديريت خانواده و امور شورا‌ها بايد تا 15 اسفند نسبت به ثبت‌نام خود به صورت کاملا الکترونيکي از طريق سامانه جامع آموزش‌هاي تکميلي بين سطوح يا‌‌ همان ساتب به به آدرسwww. sateb. uast. ac. ir مراجعه و پس از دريافت شماره دانشجويي ثبت‌نام خود را کامل نمايند.

وي گفت: همچنين پرداخت شهريه پودمان دوره‌هاي حين کار هم اينترنتي است و داوطلبان بايد توسط کارت بانکي عضو شتاب و از طريق سامانه مذکور اقدام کنند. وي يادآور شد: با توجه به مهلت تعيين شده کساني که ثبت‌نام ننمايند قادر به تحصيل در دوره‌هاي فوق نخواهند بود.

معاون وزير علوم خبر داد؛

تصميمات وزارت علوم براي افزايش اختيارات هيأت امناي دانشگاهها

معاون وزير علوم، تحقيقات و فناوري از تصميمات تازه وزارت علوم براي افزايش اختيارات بيشتر هيأت امناي دانشگاهها، خبر داد.سعيد سمنانيان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تغيير يا عدم تغيير حيطه اختيارات هيأت امناي دانشگاهها در دوره جديد وزارت علوم، گفت: کارکردهاي هر نهادي با توجه به بسترهاي حقوقي و قانوني آن بازنمايي و تعيين مي‌شود و اختيارات و وظايف هيأتهاي امنا هم مستثني از اين قاعده نيست. بر اين مبنا هر گونه تغييري بايد در مسير حقوقي و قانوني خود صورت گيرد.وي ادامه داد: در اين دوره سعي مي‌شود هر گونه اقدامي در اين باره، از طريق همکاري مثبت و سازنده با دولت، مجلس شوراي اسلامي و شوراي عالي انقلاب فرهنگي به انجام رسد؛ از طرف ديگر به لحاظ ماهيتي، هيأت امنا، نهادي است که بر پايه مشارکت و همفکري اعضا و به دور از ديوان سالاري مرسوم در ساير دستگاههاي اجرايي اداره مي‌شود.

به گفته معاون وزير علوم، از مهمترين محاسن اداره دانشگاهها به صورت هيأت امنايي، دوري جستن از ديوان‌سالاري حاکم بر ديگر دستگاههاي اجرايي است به گونه‌اي که مديران دانشگاهها از ميان استادان مبرز انتخاب شده‎اند تا بتوانند وقت و همت خود را صرف برنامه‌ريزي و اعتلاي آنها کرده و از طرف از ديگر مزيتهاي منطقه‌اي هر دانشگاه حداکثر بهره‌برداري را ببرند.رئيس مرکز هيأتهاي امنا و هيأتهاي مميزه مرکزي وزارت علوم، با اشاره به پررنگتر شدن نقش هيأت امنا در اداره دانشگاهها، اظهار داشت: در اين راستا، جلسات اين نهاد را به طور منظمتر برگزار و سعي مي‌کنيم زمينه‌هاي مشارکت متنوع‌تر شود؛ بنابراين در صورت بازنگري قانون مربوط به کارکردهاي هيأتهاي امنا، تلاش خواهد شد اختيارات اين نهادبيشتر شود.

مراسم تشييع "بنيانگذار شبکه بهداشتي کشور" صبح امروز برگزار مي‌شود

مراسم تشييع مرحوم دکتر کامل شادپور بنيانگذار شبکه‌هاي بهداشتي کشور امروز سه‌شنبه از مقابل بيمارستان محب تهران برگزار مي‌شود.به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران و به نقل از وب دا؛ همچنين مراسم ختم اين استاد فرهيخته ساعت 14 تا 15:30 فردا چهارشنبه 14 اسفند در سعادت‌آباد، ميدان کاج- خيابان نهم- پلاک 14- سالنهاي چندمنظوره نيايش برگزار مي‌شود.دکتر کامل شادپور يکي از دو تن بنيانگذار شبکه مراقبتهاي اوليه بهداشتي کشور به همراه دکتر سيروس پيله رودي بود که سالها براي طراحي شبکه‌هاي بهداشت و درمان و مشارکت در راه‌اندازي و گسترش شبکه‌هاتلاش کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته