جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/01/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4680

 ميز خبر 

صدورمجوز براي تعميرهواپيما‌ها در اروپا؛

بعيدي‌نژاد: قسط پنجم دارايي‌هاي ايران هفته آينده آزاد مي‌شود

عضو ارشد تيم مذاکره کننده هسته اي گفت: قسط پنجم از دارايي هاي مسدود شده ايران هفته آينده آزاد مي شود و با فراهم شدن مجوزهاي لازم براي امکان تعمير موتور هواپيماها، بزودي اين موتورها به مراکز اصلي تعميراتي در اروپا ارسال خواهد شد.

«حميد بعيدي نژاد» رييس دبيرخانه توافق ژنو در گفت و گوبا ايرنا در پاسخ به سوالي درباره نتايج جلسات کميسيون مشترک ايران و 1+5 براي نظارت بر اجراي توافق ژنو که از روز 20 فروردين ماه به مدت دو روز در شهر وين اتريش برگزار شد، براي رفع موانع هرچه سريعتر اين توافق، افزود: تا امروز چهار قسط از هشت قسط دارايي هاي مسدود شده کشورمان آزاد شده که با آزادشدن قسط پنجم در هفته آينده، مجموع دارايي هاي آزادشده به دو ميليارد و 650 ميليون دلار مي رسد.

رييس دبيرخانه توافق ژنو درباره تعمير موتورهاي هواپيما نيز گفت: مجوزهاي لازم براي امکان تعمير موتور هواپيماها کاملا فراهم شده و بزودي اين موتورها براي تعمير به مراکز اصلي کارگاه هاي تعميراتي به اروپا ارسال خواهند شد. در کنار آن برخي از قطعات نيز براي تعمير ارسال خواهند شد.

نتانياهو درواكنش به آمريكا:

اسرائيل در هر زماني مي‌تواند با مذاکرات مخالفت کند

نخست‌وزير رژيم صهيونيستي اعلام کرد: اسرائيل در تصميمات خود مستقل بوده و مي‌تواند در هر زماني با مذاکرات مخالفت کند.به گزارش خبرگزاري فلسطيني سماء، بنيامين نتانياهو، نخست‌وزير رژيم صهيونيستي در سخنان خود در نشست حزب ليکود عنوان داشت: اهميت مستقل بودن در اين است که بر مواضعمان اصرار داشته باشيم و بتوانيم "آري" يا "نه" بگوييم و ما مستقل بوده و اين حق را داريم که بر مواضع خود اصرار داشته باشيم.

اين سخنان نتانياهو در واکنش به اظهارات جان کري، وزير امور خارجه آمريکا مطرح شد که رژيم صهيونيستي را مسئول شکست مذاکرات خوانده بود.در همين راستا جن ساکي، سخنگوي کاخ سفيد عنوان داشت که کري از نحوه برخورد رسانه‌هاي عبري زبان با سخنراني وي غافلگير شده است.

پس از سنا؛

کنگره آمريکا ورود ابوطالبي به آمريکا را ممنوع کرد

کنگره آمريکا با تصويب لايحه اي خواستار ممانعت از ورود حميد ابوطالبي به خاک آمريکا شد.به گزارش مهر به نقل از آسوشيتد پرس، کنگره آمريکا نيز به دنبال سنا با تصويب لايحه اي اعلام کرد هيچ راهي براي اينکه حميد ابوطالبي نماينده ايران در سازمان ملل متحد باشد وجود ندارد.نمايندگان سناي آمريکا به بهانه حضور حميد ابوطالبي در جريان تسخير لانه جاسوسي در تهران خواستار ممانعت دولت آمريکا از ورود وي به خاک اين کشور شدند.

اعضاي کنگره آمريکا در اقدامي نادر با اتفاق آراء خواهان جلوگيري از ورود حميد ابوطالبي، سفير پيشنهادي ايران در سازمان ملل متحد به خاک آمريکا شدند.شايان ذکر است پيشتر نيز سناي آمريکا لايحه‌ مشابهي را تصويب کرده بود.وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران با انتقاد شديد از اين اقدام مقامات آمريکايي تاکيد کرده بود تندروها نمي توانند براي حضور ايران در سازمان ملل متحد دستورکار تعيين کنند.

لاوروف:

مواضع ضدروسي کنگره آمريکا قابل پذيرش نيست

سرگئي لاوروف وزير امور خارجه روسيه اعلام کرد: نيروهاي سياسي در کنگره آمريکا با موضع گيري ضدروسي براي ضربه زدن به اوباما و مخدوش کردن اعتبار وي تلاش مي کنند و اين قابل پذيرش نيست.وي افزود: در حال حاضر دولت آمريکا در باره روسيه با ناراحتي و حس انتقامجويي رفتار مي کند که از عدم تجزيه و تحليل درست وضعيت موجود ناشي مي شود.وزير خارجه روسيه گفت: به احتمال زياد اين مساله بازتاب تلاش برخي نيروهاي سياسي آمريکا براي فشار بر دولت اين کشور است تا اجازه ندهد موقعيت رهبري آمريکا بر جهان زير سوال برود.

لاوروف ادامه داد: شواهد زيادي وجود دارد که کنگره آمريکا با اتخاذ مواضع شديد ضدروسي، ضربه زدن به اوباما را به عنوان هدف اصلي دنبال مي کند و در واقع براي انتخابات رياست جمهوري آماده مي شود.وي گفت: اين واقعيت را درک مي کنيم و سعي مي کنيم با آرامش و خونسردي در اين وضعيت رفتار کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته