جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/01/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4680

 خبر 

 يک هزار واحد مسکوني روستايي در آذربايجان غربي به بهره‌برداري مي‌رسد

اروميه - خبرنگارآفرينش

مديرکل بنياد مسکن انقلاب اسلامي آذربايجان غربي گفت: همزمان با سالروز تاسيس بنياد مسکن انقلاب اسلامي يک هزار واحد مسکوني روستايي در مناطق مختلف اين استان به بهره‌برداري مي‌رسد.ايوب عزيزي در گفت و گو با خبرنگاران در چالدران اظهار کرد: در حال حاضر 9 هزار واحد مسکن روستايي در قالب طرح مهر در مناطق مختلف استان دردست ساخت است. وي با اشاره به پيشرفتهاي فيزيکي بالاي 60 درصد اين تعداد واحد مسکوني افزود: بقيه واحدهاي مسکوني دردست ساخت روستايي نيز تا پايان سال جاري بتدريج به بهره‌برداري مي‌رسند. عزيزي اظهار کرد: براي ساخت هر کدام از اين واحدهاي مسکوني روستايي 125 ميليون ريال تسهيلات قرض الحسنه پرداخت مي‌شود.

بيش از شش ميليون ليتر فرآورده‌هاي نفتي در دماوند توزيع شد

دماوند - خبرنگارآفرينش

رييس اداره نفت ناحيه دماوند گفت: شش ميليون و 640 هزار ليتر فرآورده‌هاي نفتي از ابتداي تعطيلات نوروزي در دماوند بين مسافران نوروزي توزيع شد. قربان قدرتيان اظهارکرد: ستاد نوروزي ناحيه نفت دماوند با تشکيل گروههاي مختلف بازرسي در پمپ بنزينها و جايگاههاي عرضه گاز سي.ان.جي و کشيکهاي 24 ساعته از 15 اسفند 92 تاکنون با کنترل جايگاهها و بررسي مشکلات و کمبودها و رفع آنها آماده ارايه خدمات به مسافران نوروزي و شهروندان بود. وي با بيان اينکه در ايام نوروز، به مصرف‌کنندگان فرآورده‌هاي نفتي به ويژه بنزين تا حدود 50 درصد افزوده شد، بيان کرد: تمامي جايگاهها تحت نظارت کنترل به منظور سالم بودن نازلها و موجودي مخزنها قرار گرفتند و با توجه به اينکه شهرستان دماوند يکي از مناطق پرتردد به علت همجواري با چند محور اصلي کشور است، اين نظارتها تا پايان تعطيلات نوروزي بطور مستمر ادامه داشت. 

تداوم زندگي بشر و نسل آينده منوط به حفظ منابع طبيعي است

آبسرد - ايرج صادقعلي

رييس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان دماوند تداوم زندگي همه موجودات زنده و بشر را در حفاظت از منابع طبيعي و جنگلها دانست.علي رهنماييان در گفت وگو با آفرينش اظهارکرد: حفاظت از منابع طبيعي، جنگلها، مراتع و زمينهاي کشاورزي باعث استقلال و خودکفايي کشور در توليد محصولات غذايي مي‌شود.

رييس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان دماوند گفت: از کل مساحت کشور حدود 100ميليون هکتار آن به دلايل مختلف از جمله فرسايش خاک (تخريبهاي شيميايي و فيزيکي، تخليه موادغذايي، فشردگي و تغيير ساختمان خاک به مرور زمان)، آب، باد و تخريب تدريجي محيط زيست و...درحال نابودي است که بايد بيش از پيش به آن توجه شود.

رهنماييان افزود: همچنين سالانه بر اثر تخريب مراتع حدود 30 ميليون مترمکعب خاک حاصلخيز و قابل کشت در سطح کشور به صورت رسوبات در درياچه‌ها انباشته مي‌شود که مي‌توان با کاشت درختان و ايجاد جنگل از فرسايش خاک جلوگيري کرد. وي با بيان اينکه ايران از نظر موقعيت جغرافيايي در کمربند خشک کره زمين قرار دارد و از نظر ميانگين متوسط بارندگي يک سوم ميانگين جهاني است، گفت: بايد با ايجاد فضاي سبز و توسعه جنگلها از هدر رفتن نزولات آسماني باران و برف به صورت هرز آب و تبخير جلوگيري کرد.

رييس منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان دماوند ادامه داد: ايجاد هر هکتار جنگل حدود هشت تن گاز کربنيک و حدود سه تن اکسيژن آزاد مي‌کند که اين ميزان اکسيژن توليد شده توسط درختان در هر هکتار معادل اکسيژن مصرفي افراد بيشماري است.

مدير آموزش و پرورش دماوند خبر داد؛

راه‌اندازي اتوماسيون اداري در آموزش پرورش دماوند

دماوند - خبرنگارآفرينش

مدير آموزش و پرورش شهرستان دماوند از راه‌اندازي سامانه اتوماسيون اداري در آموزش و پرورش شهرستان دماوند خبر داد.محمد مشهدي‌عباسي در حاشيه سومين نشست اتوماسيون اداري تحت وب مختص مديران مدارس آموزش و پرورش شهرستان دماوند در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش اظهار کرد: اين سيستم در حال حاضر به غير از دماوند و شهرستان‌هاي استان تهران با 10 استان ديگر نيز در ارتباط است. مدير آموزش و پرورش شهرستان دماوند با بيان اينکه کاربران در اين سامانه از طريق سامانه ECE و پست الکترونيکي مي‌توانند در تماس باشند، گفت: به واسطه سرور مرکزي کشور، نامه‌هاي ما نيز به سراسر کشور ارسال مي‌شود. مشهدي‌عباسي با اشاره به کارايي اين سامانه تصريح کرد: اين سامانه به غير از اينکه در داخل اداره به صورت تحت وب بين کارشناسان مربوطه درحال گردش است، با تمام مدارس و پرسنل آموزش و پرورش شهرستان دماوند ارتباط برقرار مي‌کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته