جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/01/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4684

 هشدار ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي؛
 مسئولان دولتي عامل در شرکت‌هاي خصوصي در صورت معامله با دولت مجازات مي‌شوند 

 عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي گفت که در جلسه گذشته اين ستاد مقرر شد که اگر مسئولان دولتي معاملاتي با دولت انجام دهند مشمول مجازات انفصال دائم از خدمت و حتي زندان مي‌شوند.عزت‌الله يوسفيان ملا در گفت‌وگو با ايسنا، در تشريح جلسه گذشته ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي، گفت: بعد از تغيير دولت يکسري از مديران يا مسئولان کشور دوباره به بدنه دولت برگشتند. اين افراد کساني هستند که در دوراني که مسئوليت نداشتند کارهاي خصوصي انجام داده و شرکت‌داري کرده‌اند.

وي افزود: اين افراد بايد توجه داشته باشند که با توجه به پست گرفتن در بدنه دولت، حق معامله حتي يک ريال با دولت را ندارند که اگر اين اتفاق بيفتد مشمول قانون منع معاملات کارکنان دولت مي‌شوند.به گفته وي، اين قانون نه تنها مربوط به کارکنان دولت، بلکه مشمول اقوام سببي و نسبي درجه يک آنها مي‌شوند. تمامي اين افراد حق انجام هيچ معامله‌اي با دولت را ندارند.

نماينده مردم آمل در مجلس توضيح داد: ممکن است فردي که تا ديروز توليدي لوله داشته است بخواهد اکنون که به سمت استانداري درآمده محصولاتش را به يک چهارم قيمت به آن استان بدهد که اين يک جرم است و به هيچ وجه نبايد اين کار صورت گيرد.

يوسفيان ملا ادامه داد: در حال حاضر بسياي از مديراني که در بدنه دولت هستند واحدهاي توليدي و شرکت دارند. در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد در اين رابطه بحث شد و تاکيد شد که اگر معامله‌اي از سوي مسئولان دولتي با دولت کشف شود يقينا برخوردي صورت مي‌گيرد که حکم آن انفصال دائم از خدمت و حتي زندان است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته