جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/12/21 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - دوشنبه نسخه شماره 2720

 کوتاه و خواندني از ايران زمين و گل گشت 


 براي نخستين بار در کشور
راه اندازي مرکز آموزش مهارت هاي زندگي در يزد

يزد - خبرنگار آفرينش
نخستين کارگاه تربيت مربي آموزش مهارت هاي زندگي در راستاي توسعه طرح آموزش مهارت هاي زندگي و با هدف پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي در مرکز آموزش مهارت هاي زندگي يزد برگزار شد . به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي يزد در اين کارگاه که به مدت چهار روز داير است ، 40 نفر از کارشناسان و کارشناسان ارشد روانشناسي استان ، آموزش هاي لازم را جهت ارائه به گروه هاي هدف دريافت مي کنند . همچنين به شرکت کنندگان در اين دوره گواهي تدريس آموزش مهارت هاي زندگي داده مي شود . لازم به ذکر است تاکنون 15 هزار دانش آموز در استان يزد تحت پوشش اين طرح قرار گرفته اند و حدود 20 کارگاه آموزشي نيز براي گروه هاي مختلف برگزار شده است . گفتني است مرکز آموزش مهارت هاي زندگي يزد اولين مرکزي است که در کشور به منظور تجميع فعاليت هاي دفتر پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي نظير آموزش خانواده ، مهارت هاي زندگي و آموزش هاي پيش از ازدواج راه اندازي شده است . 

آغاز به کار سرکنسولگري روسيه در رشت

رشت - خبرنگار آفرينش
سرکنسولگري روسيه در شمال کشور به طور رسمي در رشت آغاز به کار کرد .
طي مراسمي که در استانداري گيلان برگزار شد ، ولاديمير ايوانويچ ايوائينکو به عنوان اولين سرکنسولگر روسيه در رشت استوارنامه خود را به استاندار گيلان تحويل داد .
وي در اين مراسم با اشاره به اينکه روسيه قسمت اعظم ميوه هاي وارداتي خود را از طريق شمال آفريقا تامين مي کند ، افزود : اميدوارم در آينده نزديک از کشور روسيه واردات ميوه خود را از طريق ايران انجام دهد . عبداللهي استاندار گيلان نيز در اين مراسم ضمن ابراز خرسندي از گشايش سرکنسولگري جديد در رشت گفت : کليه دستگاه هاي اجرايي استان موطفند تا از طريق معاونت سياسي استانداري با اين سرکنسولگري همکاري هاي لازم را داشته باشند .

ديدار وزير بازرگاني جمهوري عراق با استاندار خراسان رضوي

مشهد - خبرنگار آفرينش
در نشستي که با حضور عبدالفلاح السوداني وزير بازرگاني جمهوري عراق با محمدي زاده استاندار خراسان رضوي صورت گرفت ، توافقاتي جهت تحکيم مناسبات دو جانبه در کليه ابعاد اقتصادي بازرگاني ، علمي و فرهنگي انجام شد .
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي سازمان بازرگاني خراسان رضوي در اين جلسه به منظور بسط و گسترش مبادلات تجاري في مابين ، به برگزاري نمايشگاه اختصاصي و جشنواره هاي فروش کالا و خدمات در شهرهاي مهم جمهوري عراق و شهر مقدس مشهد تاکيد شد . همچنين به منظور توسعه روابط بازرگاني و همکاري بخش هاي خصوصي همديگر در قالب اعزام هيات هاي بازرگاني موافقت خود را اعلام کردند .
بنابراين گزارش ، در اين نشست مقرر شد همايش و نمايشگاه توانمندي هاي استان با حضور طرف هاي عراقي در مشهد مقس و بغداد برگزار شود . همچنين موافقت شد که اطلاعات تجاري في ما بين از طريق وزرات تجارت کشور عراق و سازمان بازرگاني خراسان رضوي در اختيار بنگاه هاي اقتصادي ذيربط قرار گيرد .   اين گزاش مي افزايد : با عنايت به تجربيات استان خراسان رضوي ، در بازسازي و مرمت اماکن متبرکه و همچنين ساير خدمات فني و مهندسي ، توافق شد که از اين تجربيات در بازسازي حرمين عسگريين و ساير مراقد شريفه و پروژه هاي عمراني در بخش هاي سدسازي ، ايجاد نيروگاه ، راهسازي ، سيلو ، آبرساني و ساير خدمات از شرکت هاي تخصصي خراسان رضوي استفاده شود . برقراري پرواز مستقيم بين شهر مشهد ، نجف و بصره ، ايجاد خانه تجارت استان خراسان رضوي در شهرهاي مهم عراق به منظور آشنايي مردم عراق با کيفيت کالاهاي ايراني از ديگر موارد مورد توافق در اين ديدار بوده است .

60 هزار نفر در آذربايجان غربي ناقل بيماري
 هپاتيت  B هستند

اروميه- خبرنگارآفرينش
طرح ملي واکسيناسيون رايگان هپاتيت B  همزمان با سراسر کشور از پانزدهم اسفند ماه در آذربايجان غربي نيز آغاز شد. به گفته سرپرست معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکي آذربايجان غربي در اجراي اين طرح کليه متولدين سال 68در3 نوبت ، هر کدام به مدت 10روز از پانزدهم اسفند ماه امسال ، پانزدهم فروردين و پانزدهم مرداد 86 به صورت رايگان در برابر هپاتيت B واکسينه مي شوند . وي افزود : براي کسب حداکثر ايمني تکميل هر3 نوبت واکسيناسيون ضروري است . دکتر ترجمان با اشاره به اينکه هپاتيت B علت اصلي سرطان کبد در ايران و جهان است ، افزود : اين بيماري از طريق خون ، فرآورده هاي خوني ، بزاق و ساير ترشحات بدن منتقل مي شود و هم اکنون 60 هزار نفر از مردم استان ناقل ويروس هپاتيت B هستند.
وي تاکيد کرد : متولدين سال 1368 مي توانند براي واکسيناسيون در برابر هپاتيت B  به  بيمارستان هاي مرکز بهداشت شهري و خانه هاي بهداشت روستايي مراجعه کنند .

اجراي طرح آبخيزداري در اراضي کشاورزي تکاب

اروميه- خبرنگار آفرينش
امسال در بيش از 11 هزار هکتار اراضي کشاورزي شهرستان تکاب ، طرح هاي آبخيزداري اجرا شده است. رئيس اداره منابع طبيعي شهرستان تکاب با اعلام اين مطلب گفت : اين طرح ها با اعتباري بالغ بر 2 ميليارد ريال در روستاهاي عرب شاه گروس ، آي قلعه سي ، چوماي ، يورگون آباد اجرا شده است. علي زماني گفت : امسال همچنين در سطح 6 هزار هکتار از اراضي منطقه عمليات کهنه کاري ، کودپاشي و حفاظت اجرا شده است. وي از ساماندهي چراي دام در سطح 93 هزار هکتار از مراتع اين شهرستان خبر داد و افزود : با صرف بيش از يک ميليارد و 70 ميليون ريال اعتبار ، طرح حفاظت از مراتع و کنترل فرسايش خاک در روستاي چوماي با 70 درصد پيشرفت فيزيکي در حال اجرا است.


در جلسه شوراي آموزش و پرورش دماوند تصويب شد ;
اجراي طرح تکريم فرهنگيان

 رودهن - خبرنگار آفرينش
جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان دماوند به رياست فرماندار و با حضور امام جمعه شهرستان و ديگر مسئولان مربوطه در محل خانه معلم شهرک روح افزا برگزار شد .
فرماندار شهرستان دماوند در اين جلسه تاکيد کرد : جهت ارزيابي کمي و کيفي مصوبات شورا و ارزيابي توانمندي کار شورا در سال جاري آموزش و پرورش گزارشي از عملکرد و گردش مالي خود را ارائه دهد .
عليرضا فخاري همچنين در رابطه با منابع آموزش و پرورش شهرستان تصريح کرد : منابع درآمدزاي آموزش و پرورش تثبيت و مديريت منابع توسط شهرستان انجام گيرد .
وي در خصوص تکريم فرهنگيان گفت : شايسته است جهت تکريم فرهنگيان بازنشسته و شاغل طرحي با عنوان طرح تکريم فرهنگيان توسط متوليان امر اجرا شود .
وي همچنين افزود : هرگونه مساعدت از طرف شهرداري ها و شورا جهت تقدير از معلمان به صورت متمرکز و از طريق پرداخت به حساب آموزش و پرورش صورت گيرد .
رئيس آموزش و پرورش شهرستان دماوند نيز از برگزاري همايش يک روزه تجليل از معلمان به ويژه معلمان نمونه در هفته معلم خبر داد .
محسن درويشي اضافه کرد : جهت تقدير از دانش آموزان نخبه مدارس شهرستان در زمينه هاي ورزشي و علمي نيز 150 دانش آموز شناسايي شده اند و در مراسمي از آنان تقدير مي شود .

گشايش نمايشگاه عرضه مستقيم کالا در خوي

اروميه- خبرنگار آفرينش
نمايشگاه عرضه مستقيم کالا با حضور 55 شرکت خارجي و داخلي و با همت فرمانداري و اداره بازرگاني خوي در باشگاه شهداي ارتش اين شهرستان گشايش يافت.در اين نمايشگاه 50 شرکت داخلي از استان هاي اصفهان ، تهران ، آذربايجان غربي و شرقي ، قم ، يزد ، اردبيل و 5 شرکت از ترکيه محصولات خود را در 57 غرفه براي تماشا و فروش عرضه کردند .صنايع دستي ، خشکبار ، مواد غذايي ، البسه ، مواد شوينده ، مبلمان ، صنايع شيشه و سوغاتي استان ها از مهم ترين کالاهاي عرضه شده در اين نمايشگاه است .


جشنواره حجاب در خراسان جنوبي برگزار مي شود

بيرجند - خبرنگار آفرينش
نخستين جشنواره فرهنگي هنري عفاف و حجاب همزمان با ولادت باسعادت دخت نبي اسلام حضرت فاطمه الزهرا(س) در خراسان جنوبي برگزار مي شود .
مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان جنوبي با بيان اين مطلب افزود : اين جشنواره به منظور ترويج فرهنگ معارف ديني و همچنين معرفي حجاب و پوشش اسلامي در قالب برنامه هاي فرهنگي هنري و ترغيب هنرمندان جهت توليد آثار ماندگار برگزار مي شود .
افضليان، ايجاد بستر مناسب جهت توسعه و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه اسلامي ، کشف توانمندي هاي هنرمندان و تشويق آنان به خلق آثار ارزشمند با موضوع عفاف ، حجاب و گردآوري آثار فرهنگي هنري به منظور الگوسازي يکي از فاخرترين مواريث فرهنگي و ديني را ، از اهداف برگزاري اين جشنواره عنوان کرد .
افضليان يادآور شد : اين جشنواره به صورت استاني در رشته هاي مقاله نويسي ، شعر ، عکس ، نقاشي و نماهنگ با موضوع عفاف و حجاب برگزار مي شود . وي آخرين مهلت ارسال آثار به دبيرخانه اين جشنواره واقع در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان جنوبي را تا 20 خرداد ماه 86 ذکر کرد و گفت : به نفرات اول در هر بخش از اين جشنواره ديپلم افتخار و تنديس جشنواره به همراه سفر زيارتي حج عمره ، نفرات دوم در هر رشته ديپلم افتخار و کمک هزينه سفر زيارتي به عتبات عاليات و به نفرات سوم در هر بخش از جشنواره کمک هزينه سفر زيارتي سوريه اهدا» مي شود .

برپايي نمايشگاه پيشگيري از اعتياد در اسلام شهر

اسلام شهر - خبرنگار آفرينش
اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي اسلامشهر با همکاري فرمانداري ، شهرداري و نيروي انتظامي اسلام شهر از بيستم اسفند ماه سال جاري به مدت 5 روز نمايشگاه فرهنگي و هنري پيشگيري از اعتياد را برگزار مي کند . به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي اسلام شهر ، اين نمايشگاه در زمينه    عکس و کاريکاتور آثار مطرح هنرمندان ايران و جهان را ، در معرض ديد علاقه مندان قرار مي دهد . علاقه مندان جهت بازديد از اين نمايشگاه مي توانند از بيستم اسفند ماه جاري به مدت 5 روز به محل نمايشگاه واقع در اسلام شهر ، ميدان نماز ، خيابان صياد شيرازي ، جنب سازمان اتوبوسراني مراجعه کنند . گفتني است در حاشيه اين نمايشگاه کارگاه نقاشي توسط هنرمندان برگزار مي شود .

فعاليت سي کانون بازنشستگي در مازندران

رامسر - خبرنگار آفرينش
رئيس کانون بازنشستگان فرهنگي استان مازندران با بيان اينکه بيست و دو هزار فرهنگي بازنشسته در سي کانون از گلوگاه تا رامسر عضو اين کانون ها بوده و هماهنک نبودن حقوق بازنشستگان و رفع تبعيض ، عملي نشدن افزايش سه برابري حق عائله مندي ، اجرا نشدن دوازه درصد طلب سال 81 به بعد ، عدم پرداخت کمک غيرنقدي سال 75 ، پرداخت تفاوت پاداش پايان خدمت بازنشستگان پيش از سال 79 ، حذف نشدن سقف سني بيمه عمر را از مهم ترين مشکلات بازنشستگان فرهنگي عنوان کرد. يزدان شناس که در جلسه 69 دوره اي اعضاي اين کانون در رامسر سخن مي گفت ، خواستار مشارکت سازمان بازنشستگي و بيمه آتيه سازان در حل مسئله بيمه عمر بالاي هفتاد سال شد . دکتر چاوش گاني رئيس بيمه آتيه سازان غرب استان مازندران و شرق استان گيلان در اين جلسه گفت : سقف تعهدات افزايش يافته و با توجه به شرايط سني بازنشستگان برخي خدمات پزشکي چون سمعک بايد در قرارداد سال 86 گنجانده شود .

در جلسه ستاد تسهيلات نوروزي کرمان مطرح شد ;
برگزاري هفت نمايشگاه سوغات و صنايع دستي در کرمان

کرمان - خبرنگار آفرينش
از جمله اقدامات انجام شده جهت سرويس دهي به ميهمانان نوروزي از سوي سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري استان کرمان برگزاري هفت نمايشگاه سوغات و صنايع دستي در شهرستان انار ، کرمان ، ماهان ، راين ، بم ، سيرجان و رفسنجان است .
مرشدي جانشين رئيس ستاد تسهيلات نوروزي استان کرمان گفت : ستاد تسهيلات سفر ، يک ستاد اجرايي است که ما نماينده آن در کرمان هستيم . اين ستاد شامل 5 معاونت است که هر معاونت زيرمجموعه اي از ادارات مختلف استان جهت خدمت رساني به مسافران نوروزي است .
مرشدي افزود : اين ستاد طي سال جاري با اعتباري بالغ بر 200 ميليون تومان ، 28 دفتر اطلاع رساني در سطح استان ايجاد کرده است .  جهانشاهي مدير روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي گفت : استان کرمان يک استان چهار فصل داراي قابليت هاي تاريخي و گردشگري است.  اين استان داراي محور ارتباطي کرمان ،  جيرفت و بندرعباس است که ما سعي مي کنيم با توجه به طبيعت خاص اين محور مسافران ورودي به استان را به سمت اين محور هدايت کنيم .  جهانشاهي افزود : در کنار 28 دفتر اطلاع رساني حدود 30 پايگاه در محل موزه ها و آثار تاريخي وجود دارد که اين دفاتر به طور 24 ساعته در حال فعاليت است . همچنين امسال 6 گشت ويژه داريم که کار اطلاع رساني به گردشگران را به عهده دارند . در پايان اين جلسه هادي ايرانمنش معاون اسکان و پذيرايي ستاد تسهيلات نوروزي استان کرمان گفت : با توجه به معرفي آثار تاريخي کرمان در سطح کشور ، پيش بيني مي شود سال 86 در مقايسه با سال 85 بيشترين مسافر نوروزي را پذيرا باشيم و از اين رو 22 هتل با 1730 تخت و 35 مهمانپذير با 1550 تخت براي مسافران تدارک ديده شده که با توجه به کمبود مکان هاي اسکان با همکاري آموزش و پرورش در کل استان 130 مدرسه جهت اسکان مسافران نوروزي آماده و همچنين شهرداري کمپينگ هاي موقتي را تدارک ديده است .

امحا» 87 تن گوشت فاسد در آذربايجان غربي

اروميه- خبرنگار آفرينش
از آغاز سال جاري تاکنون بيش از 14 ميليون نوبت سردام در آذربايجان غربي عليه بيماري هاي دامي ايمن شده اند.
مدير کل دامپزشکي آذربايجان غربي با بيان اين مطلب افزود : در سال جاري همچنين به ميزان 4 ميليون و 817 هزار نوبت سر ، معالجه بيماري هاي انگلي دام و 2 ميليون و 813 هزار نوبت سر مبارزه با انگل هاي جدي دام صورت گرفته و 5 ميليون و 773 هزار مترمربع از اماکن نگهداري دام استان سمپاشي شده است. داهيم اظهار داشت : در اين مدت بازرسان بهداشت گوشت اداره کل دامپزشکي آذربايجان غربي به کشتار بهداشتي حدود 230 هزار راس دام نظارت و بيش از 87 تن گوشت غيرقابل مصرف را ، از چرخه عرضه و مصرف خارج کرده اند.  


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته