جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/02/11 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4697

 دانشگاه اميرکبير؛ ميزبان برگزاري ششمين دوره مسابقات ملي "روبات پرنده" 

 ششمين دوره مسابقات ملي روبات پرنده با حضور 15 تيم از دانشگاه‌هاي سراسر کشور برگزار شد.کرمي دبير اجرايي مسابقات ملي روبات پرنده در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران گفت: اين دوره از مسابقات دانشجويي روبات پرنده با حضور 15 تيم دانشجويي از شهرهاي تهران، آبادان، بابل، سنندج، اسلام شهر، رضوانشهر و خمين‌شهر برگزار شد.

دکتر محمود ماني عضو هيئت علمي دانشگاه امير کبير و دبير مسابقات ملي هوا و فضا نيز اذعان داشت: در سال 85 شوراي دانشکده هوا و فضاي دانشگاه امير کبير با هدف معرفي رشته هوا و فضا به دانش‌آموزان و علاقه‌مندان و کشف و جذب مستعدين اين رشته اقدام به برگزاري اين مسابقات نمود. وي افزود: در سه دوره ابتدايي، مسابقات به صورت دانش‌آموزي و محدود به تهران بود اما در سالهاي بعد بخش دانشجويي و ملي به آن اضافه شد.

دکتر ماني اظهار کرد: هر ساله سعي مي‌شود سطح مسابقات به گونه‌اي افزايش يابد که در اصل آن تغيير ايجاد نشود اما جنبه علمي‌تر و فنيتري داشته باشد. وي همچنين اضافه کرد: با همکاري‌هاي خوبي که بين دانشگاه اميرکبير و ستاد توسعه فناوري و صنايع دانش بنيان هوايي و هوانوردي درحال انجام است، اميدواريم پيوند خوبي بين دانشگاه و صنعت برقرار گردد و از نيروهاي مستعد و توانمندي در اين راستا استفاده شود، چنانچه تاکنون نيز ايده‌هاي خلاق ارائه شده در اين مسابقات بعضا به مرحله توليد رسيده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته