جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/02/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4703

 خبر 

 روز تاريخي بورس ثبت شد

4 ميليارد و 919 ميليون سهم به ارزش 95 هزار و 815 ميليارد ريال در بورس اوراق بهادار تهران معامله شده است که هر دو شاخص، رکوردي تاريخي در بورس محسوب مي‌شود.به گزارش مهر، در جريان داد وستدهاي ديروز بازار سرمايه 4 ميليارد و 919 ميليون سهم به ارزش 95 هزار و 815 ميليارد ريال در بورس اوراق بهادار تهران معامله شده است که هر دو شاخص، رکوردي تاريخي براي بورس محسوب مي شود.

شاخص بورس اوراق بهادار در معاملات ديروز با 35 واحد افزايش به 77 هزار و 752 واحد رسيده است.

ارزش بورس تهران هم به 376 هزار و 500 ميليارد تومان رسيد.

رئيس کميسيون اقتصادي مطرح کرد:

بررسي تفحص از بانک‌ها در کميسيون اقتصادي مجلس

رئيس کميسيون اقتصادي مجلس با غيرقانوني دانستن ورود بانک ها به حوزه ساخت و ساز مسکن، گفت: به دليل ورود بانک ها به‌معاملات مسکن و همچنين مشکلات ديگر نظام بانکي موضوع تحقيق و تفحص از بانک ها در کميسيون اقتصادي مطرح و در حال بررسي است.

ارسلان فتحي پور در گفت و گو با خانه ملت با انتقاد از ورود بانک ها به حوزه ساخت و ساز مسکن ،گفت: بانک ها با تشکيل شرکت هاي اقماري به حوزه ساخت و ساز مسکن ورود کرده اند اين در حالي است که بر اساس قانون اين کار ممنوع است. نماينده مردم کليبر، خدا آفرين و بخش هوراند در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: به دليل ورود غيرقانوني بسياري از بانک ها به حوزه غير تخصصي و همچنين مشکلات ديگر موجود در سيستم بانکي کشور موضوع تحقيق و تفحص از بانک ها در کميسيون اقتصادي مجلس مطرح شده است.

فتحي پور گفت: البته براي اجرايي شدن طرح تحقيق و تفحص از بانک‌ها بايد اين طرح بطور رسمي به کميسيون اقتصادي ارجاع داده شود.وي ادامه داد: بايد پذيرفت ضعف در انجام وظايف بانک ها و ورود به حوزه غيرتخصصي يکي از دلايل کارکرد نامطلوب بخش خصوصي و ايجاد رانت‌هاي اقتصادي بوده اين در حالي است که با اعمال نظارت دقيق از سوي بانک مرکزي مي توان بانک ها را به حمايت از بخش توليد سوق داد.

مذاکرات ايران با 5 شركت نفتي آسيايي و اروپايي

يک مقام مسئول در شرکت ملي نفت ايران با اشاره به مذاکره با يک شرکت انگليسي به منظور سرمايه‌گذاري در طرح‌هاي اکتشاف و توليد نفت و گاز ايران از مذاکره نفتي با 5 شرکت اروپايي و آسيايي براي فروش نفت و فرآورده‌هاي نفتي خبر داد.

به گزارش مهر، عبدالرضا اسدي از مذاکره مقدماتي با 10 شرکت نفتي آسيايي و اروپايي در حاشيه نمايشگاه نفت تهران خبر داد و گفت: در طول 2 روز گذشته تاکنون مذاکراتي با مسئولان شرکت هاي نفت و گاز کشورهاي مختلفي همچون نروژ، انگليس، عراق، ترکيه، لهستان، ايتاليا، قزاقستان و سوئد انجام شده است.

اين مقام مسئول در شرکت ملي نفت ايران همچنين با اشاره به مذاکره با يک شرکت انگليسي به منظور سرمايه گذاري در طرح هاي اکتشاف و توليد نفت و گاز ايران تاکيد کرد: تبيين و تشريح شرايط بين المللي صنعت نفت و رونمايي از نسل جديد قراردادهاي نفتي از جمله مسائلي بود که از سوي طرف مذاکره کننده خارجي مطرح مي شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته