جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/02/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4712

 خبر پزشکي 

 درمان تومور مغزي با ويروس تبخال

به گزارش ايرنا از ساينس، در اين روش سلول هاي بنيادي ويروس در يک ماده ژلاتيني به دام انداخته مي شوند و براي نابودي سلول هاي تومور مورد استفاده قرار مي گيرند.با استفاده از اين روش، بيماري مولتي گليوبلاستوما در موش هاي آزمايشگاهي سرکوب شده است.مولتي گليوبلاستوما شايع ترين نوع تومور مغزي در انسان است و درمان آن بسيار پيچيده است.نابودي سلول هاي سرطاني با اين روش با چالش هاي گسترده اي روبرو است؛ مهمترين مشکل، نگهداري طولاني مدت ويروس تا نابودي کامل سلول هاي تومور بود.در اين روش ازسلول هاي بنيادي MSCs استفاده شده است. اين نوع سلول ها گزينه مناسبي براي حمل داروهاي مختلف هستند و باعث حداقل تحريک پاسخ ايمني بدن مي شوند.

محققان سلول هاي تبخال را به سلول هاي بنيادي MSCs اضافه کردند و اين سلول ها را به موش هايي که تومور مغزي داشتند تزريق کردند، سپس با استفاده از يک تکنيک پيشرفته تصويربرداري، مراحل نفوذ ويروس به تومور را مشاهده کردند. سلول هاي بنيادي در ابتدا به لايه سطحي تومور حمله کردند و پس از آن به تمام سلول هاي تومور منتقل شدند.

مراسم اختتاميه هفدهمين نمايشگاه بين المللي «ايران هلث»

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل شرکت سهامي نمايشگاههاي جمهوري اسلامي ايران : صبح روز يکشنبه 28/2/1393 مراسم اختتاميه هفدهمين نمايشگاه بين المللي «ايران هلث» در محل دائمي نمايشگاههاي بين المللي ج.ا.ايران برگزار گرديد.

بنا بر اين گزارش در اين مراسم که با حضور سيدحسن قاضي زاده هاشمي وزير بهداشت ، درمان و آموزش پزشکي و هيات همراه به انجام رسيد ، وزير بهداشت با ايراد سخناني به بيان نقطه نظرات خود در زمينه سلامت و مسائل و مشکلات دارويي و پزشکي کشور پرداخت و اظهار داشت که هميشه سلامت اولويت دهم يا يازدهم دولت‌ها بوده اما امروز جزو سه اولويت اول دولت است.

ايشان درباره طرح تحول نظام سلامت با بيان اينکه تاکنون دو بسته اين طرح به اجرا درآمده است و از اين پس نيز هر 15 روز يا هر يکماه يک بسته ديگر رونمايي مي‌شود گفت: من به عنوان يک شهروند از دولت تشکر مي‌کنم زيرا در کمتر از يک‌ماه سه ميليون نفر را بيمه سلامت کرده و حمايت مالي مينمايد.

وي همچنين بيان کرد که قول مي دهيم نمايشگاه هجدهم ايران هلث به ويژه به لحاظ محتوا و نيز حضور نمايندگان کشورهاي خارجي در مراسم افتتاحيه و اختتاميه کاملا متفاوت برگزار شود. بعد از برگزاري اين مراسم نمايشگاه ايران هلث هفدهم نيز در پايان روز به کار خود در سال 93 پايان داد.

منبع : http://www.iranfair.com/


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته