جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/02/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4712

 احياي بورالان ماکو برنامه‌اي قابل اجراست 

 اروميه - خبرنگارآفرينش

معاون فني اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري آذربايجان غربي گفت: بورالان ماکو تنها منطقه دچار پديده شن‌زايي در استان است که احياي آن در صورت همکاري تمام نهادهاي مسئول، برنامه‌اي قابل اجراست.پرويز رياضي فر در جلسه معرفي پروژه طرح ترسيب کربن بورالان در ماکو افزود: هم‌اکنون فقط اداره کل منابع طبيعي آذربايجان غربي، در راستاي مقابله با پديده شن زايي در بورالان ماکو فعاليت دارد ولي مي‌توان با همکاريهاي ديگر نهادها به ويژه در بخش اجراي طرح ترسيب کربن، توفيقات بيشتري را در راستاي احياي اين منطقه کسب کرد.

وي اضافه کرد: بورالان ماکو، تنها منطقه آذربايجان غربي است که با پديده شن‌زايي روبروست که دليل اين امر نيز، وضعيت اقليمي خاص منطقه است.وي اظهار کرد: اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري آذربايجان غربي، تمام اهتمام خود را براي مقابله با روند رشد پديده شن‌زايي و علاوه بر آن، احياي بورالان ماکو انجام داده که اميدواريم ثمربخش باشد. معاون فني اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري آذربايجان غربي ادامه داد: طرحهاي موفقي نيز در ماههاي گذشته در بورالان ماکو انجام شده که از جمله آنها مي‌توان به عمليات حفاظتي و احيايي، حصار کشي و گشت و مراقبت، طرحهاي مرتعداري، طرح احداث ايستگاه پمپاژ آب از چشمه ثرياي منطقه بورالان اشاره کرد. رياضي فر گفت: اين طرحها در محدوده‌اي به مساحت 68 هزار هکتار به اهتمام اداره کل منابع طبيعي آذربايجان غربي به اجرا گذاشته شده است.

مسئولان شهرستان ماکو نيز در اين جلسه، دغدغه هاي خود را در خصوص منطقه بورالان بيان کرده و نظرات خود را براي اجراي هرچه بهتر طرح هاي مورد نظر به ويژه طرح ترسيب کربن ابراز کردند. بورالان ماکو يکي از مناطق بسيار زيبا و نادر در شمال آذربايجان غربي است و آخرين نقطه مرزي جمهوري اسلامي ايران به شمار مي‌رود. اين دشت با 68 هزار هکتار وسعت در مرز ايران و ترکيه قرار دارد.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته