جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/03/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4728

 توکلي به مهر خبر داد؛
 جزئيات تعداد سوالات کنکور 93 و شرايط دفترچه‌هاي سئوالات 

مشاور عالي سازمان سنجش و آموزش کشور با اشاره به شرکت يک ميليون و 31 هزار و 322 نفر در کنکور 93 به جزئيات دفترچه‌هاي کنکور امسال اشاره کرد و گفت: داوطلبان بايد به سئوالات آزمون در پنج گروه آزمايشي و دفترچه‌هاي عمومي و اختصاصي پاسخ دهند.

دکتر حسين توکلي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: آزمون سراسري سال 93 در صبح و بعد از ظهر روزهاي پنجشنبه 5، جمعه 6 و شنبه 7 تيرماه در 364 شهرستان و بخش مختلف کشور و 15 کشور خارجي برگزار خواهد شد. آزمون علوم رياضي در صبح پنجشنبه و هنر در بعدازظهر پنجشنبه 5 تيرماه، آزمون علوم تجربي در صبح جمعه و زبانهاي خارجي در بعدازظهر جمعه 6 تيرماه و آزمون علوم انساني در صبح شنبه 7 تيرماه برگزار مي‌شود.

توکلي اظهار داشت: آزمون سراسري سال 93 براي داوطلبان هر از يک گروههاي آزمايشي همانند سال گذشته در يک مرحله برگزار مي‌شود. داوطلبان در يک جلسه به سئوالات عمومي و اختصاصي به صورت تستي چهارگزينه‌اي پاسخ مي‌دهند. سئوالات دقيقا از دوره پيش دانشگاهي و دوره دبيرستان نظام جديد سالي واحدي که کتب آن در دفترچه شماره يک اعلام شده بود طراحي شده است و درصورتي که وزارت آموزش و پرورش درس، بخش، قسمت و يا فصولي از مطالب را حذف کرده است از آن بخشها سئوالي طراحي نشده است.

وي درباره تعداد سئوالات دفترچه‌هاي آزمون سراسري سال 93 گفت: هر يک از داوطلبان آزمون بايد به 100 سئوال در دفترچه سئوالات عمومي پاسخ دهند که از اين تعداد 25 سئوال به زبان و ادبيات فارسي، 25 سئوال به زبان عربي، 25 سئوال به فرهنگ و معارف اسلامي و 25 سئوال زبان خارجي انگليسي اختصاص دارد و داوطلبان به به 100 سوال عمومي در مدت 75 دقيقه پاسخ مي‌دهند.

مشاور عالي سازمان سنجش گفت: داوطلباني که معارف غير اسلامي يا زبان خارجي غير انگليسي را انتخاب کرده اند بايد به سئوالات مربوط به اقليتهاي مذهبي و يا زبانهاي خارجي فرانسه، آلماني، ايتاليايي و روسي پاسخ دهند.

وي درباره آزمون گروه علوم رياضي و فني گفت: داوطلبان گروه علوم رياضي و فني پس از دفترچه شماره يک، بايد به سئوالات اختصاصي مندرج در دفترچه شماره 2 که جمعا 135 سوال اختصاصي است در مدت 175 دقيقه پاسخ دهند.

توکلي اظهار داشت: داوطلبان گروه علوم تجربي (به جز دارندگان ديپلم بهياري و يا شاغلين بهياري) نيز پس از دفترچه شماره يک، بايد به سئوالات اختصاصي مندرج در دفترچه شماره 2 که جمعا 170 سوال اختصاصي است در مدت 175 دقيقه پاسخ دهند. دارندگان ديپلم بهياري و يا شاغليين بهياري نيز بايد به 50 سئوال اختصاصي که در دفترچه شماره 3 به آنها داده مي‌شوند در مدت 30 دقيقه پاسخ دهند.

وي اضافه کرد: داوطلبان گروه علوم انساني نيز (به جز دارندگان گواهينامه پيش دانشگاهي دوره معارف و علوم اسلامي) بايد پس از دفترچه شماره يک، به سئوالات اختصاصي مندرج در دفترچه شماره 2 که جمعا 180 سوال اختصاصي است در مدت 165 دقيقه پاسخ دهند. دارندگان گواهينامه پيش دانشگاهي دوره معارف و علوم اسلامي نيز بايد در دفترچه شماره 3 به 20 سئوال اصول عقايد و فقه در مدت 20 دقيقه پاسخ دهند.

مشاور عالي سازمان سنجش درباره تعداد سئوالات و مدت پاسخگويي آزمون گروههاي هنر و زبانهاي خارجي گفت:تعداد سئوالات اختصاصي دفترچه گروه هنر 160 سوال است که داوطلبان در مدت 165 دقيقه به آن پاسخ مي‌دهند. همچنين داوطلبان آزمون گروه زبانهاي خارجي بايد به 70 سئوال اختصاصي يکي از زبانهاي آلماني، انگليسي يا فرانسه در مدت 105 دقيقه پاسخ دهند. آن دسته از داوطلبان که زبان خارجي آنها ايتاليايي و روسي دفترچه شماره 2 دريافت نمي‌کنند. وي گفت: به تمامي داوطلبان آزمون سراسري يک پاسخنامه داده مي‌شود که داوطلبان بايد پاسخ سوالات عمومي و اختصاصي را در آن درج کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
گزارش
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته