جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/03/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4730

 مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي استان اردبيل:
 35 درصد منابع آب اردبيل کاهش يافته است 

 اردبيل – خبرنگار آفرينش

داود نجفيان در نشست مديران و معاونان شرکت آب منطقه‌اي اردبيل اظهار داشت: بر اثر عوامل مختلف از جمله کاهش بارندگي و خشکسالي منابع آب استان نسبت به سال گذشته 35 درصد کاهش يافته است. وي تصريح کرد: سياست‌هاي جديد وزارت نيرو براي سال‌هاي آتي پرهيز از طرح‌هاي توسعه‌اي و اصلاح مديريت مصرف و فرهنگ‌سازي براي مردم است. مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي استان اردبيل خاطرنشان کرد: کشور ما علي‌رغم اينکه جز فقيرترين کشورها از لحاظ منابع آبي است متأسفانه جزء پرمصرف‌ترين کشورها هستيم در حالي که مصرف آب در دنيا 70 ليتر براي هر نفر است اين آمار در کشور ما 150 ليتر براي هر نفر است.

نجفيان اضافه کرد: وضعيت موجود منابع آبي استان مي‌طلبد که نگاهي درست به مصرف داشته باشيم و به عنوان رسالت شهروندي نسبت به اصلاح الگوي مصرف نظر درستي داشته باشيم و نسبت به امر فرهنگ‌سازي مصرف آب تلاش کنيم. وي بيان کرد: استفاده از ظرفيت مشارکت مردم و اطلاع‌رساني در مورد وضعيت منابع آب استان و لزوم مصرف صحيح بايد جز برنامه‌هاي اساسي ما باشد. نجفيان همچنين عدم توجه به فرهنگ صحيح مصرف آب را زمينه بحران آب در کشور و استان عنوان کرد و ادامه داد: تبيين و تشريح وضعيت موجود و آشنا کردن مردم با شيوه‌ صحيح مصرف آب و کشاورزي مي‌تواند درجهت جلوگيري از بحران آب کارساز باشد.

وي، تشکيل چندين باره شوراي آب با حضور رئيس جمهور و تشکيل جلسات اتاق فکر با حضور نخبگان در وزارت نيرو را شاهدي بر حياتي بودن موضوع کمبود آب در کشور نام برد و گفت: بحران آب در کشور امروز بسيار جدي است و همگان در اين زمينه بايد احساس مسئوليت داشته باشيم. نجفيان با اشاره به تکميل طرح‌هاي عمراني شرکت در سطح استان افزود: سه طرح شبکه گيوي، شبکه سبلان و شبکه خداآفرين با استفاده از فاينانس چيني تکميل مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته