جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/03/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4732

 آيت الله هاشمي رفسنجاني:
  پرهيز از نزاع سياسي شرط عقل است 

آيت الله هاشمي رفسنجاني طي سخناني در اولين سالگرد انتخابات رياست جمهوري سال 92، تصورات كساني را كه قدرت را حق مادرزادي خود مي دانند، تقبيح كرد و گفت: فكر مي كنم بستن دريچه هاي اطلاعات و ارتباطات نتيجه‌اي معكوس مي دهد و عقل سليم به فكر فيلترينگ نيست.به گزارش پايگاه اطلاع رساني آيت الله هاشمي رفسنجاني، رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در ديدار جمعي از فعالين دانشجويي و سياسي كشور، پرهيز از نزاع هاي سياسي را شرط عقل و منطق در جامعه دانست وگفت: ادب و اخلاق، حكم مي‌كند كه انسان در گفتار و رفتار معتدل باشد و از افراط و تفريط پرهيز نمايد.

آيت الله هاشمي رفسنجاني، تشنج آفريني در عرصه داخلي را كار كساني دانست كه مي دانند جايي در ميان مردم ندارند و افزود: در سياست خارجي نيز دولت هايي هياهو مي‌كنند كه در مقابل منطق ايران پاسخ قانع كننده‌اي به افكار عمومي جهان ندارند.

ايشان جوانان را سرشار از شور و شعور خواند و گفت: احساسات جواني و عقل سياسي در 24 خرداد سال گذشته، روزي را خلق كرد كه نا اميدي را از جامعه ايران بركند.آيت الله هاشمي رفسنجاني حماسه سياسي 24 خرداد را تفسير عملي آيه «يدخلون في دين الله افواجاً» در زمان معاصر دانست وگفت: شايد بعضي از حكومت ها با كودتا بتوانند كشوري را بگيرند، امّا فتح مورد اشاره قرآن، استقبال فوج فوج مردم براي جبران گذشته هاست.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام همچنين افزود: عميقاً معتقدم انتخابات 24 خرداد نتيجه آگاهي مردم است و به همين خاطر نسب به آينده اميدوارم.آيت الله هاشمي رفسنجاني در ادامه رشد آگاهي را براي تصميمات جامعه بسيار سرنوشت ساز دانست و با اشاره به موفقيت هاي دختران و خانم ها در دانشگاه‌ها و مراكز علمي و تحقيقاتي، گفت: زنان فرهيخته نشان دادند كه وراي انديشه متحجرين، انسان هاي عالم و ارزشمند هستند و آراي آنها تأثيرگذار است.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام افزود: زن ايراني را نمي توان با سخناني كه برخاسته از جهالت است، خانه نشين كرد، چون الگويي مانند حضرت فاطمه(س) دارند.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در بخش ديگري از سخنانشان با انتقاد از گسترش بي اخلاقي ها در فعاليت هاي بعضي از جريان ها و گروه ها، فحاشي و خشم را زبان جهال انسان هاي كم ظرفيت دانست وگفت: عقلا به دنبال صلح، آرامش و اعتدال هستند و از پرخاش و هياهو گريزانند، اما با منطق سخنان خود را مي گويند.

ايشان افزايش آمارهاي جوانان تحصيلكرده را دستاورد مهم انقلاب اسلامي خواند و گفت: تحصيل كرده‌ها ظرفيت‌هاي بالاي براي احقاق حقوق دارند كه با زبان منطق و استدلال به دنبال آن مي‌روند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته