جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/05/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4773

 ميز خبر 

ديدار وزراي خارجه نشست مسقط با معاون نخست وزير عمان

وزراي خارجه جمهوي اسلامي ايران ، ترکمنستان و ازبکستان بهمراه وزير خارجه عمان در ديدار با فهد بن محمود معاون نخست وزير عمان از برگزاري نشست ترانزيتي مسقط و آغاز اجراي موافقتنامه ابراز خرسندي کردند.

دکتر ظريف وزير خارجه کشورمان نيز در اين ديدار با ابراز اميدواري براي سلامت سلطان قابوس و تشکر از ميزباني شايسته دولت عمان و ابراز خرسندي از اينکه با اجراي موافقتنامه تـرانزيتي امکان ارتباط خليج فـارس و آسيـاي ميـانه از طريق جمهوري اسلامي ايران برقرار مي گردد ، روابط جمهوري اسلامي ايران و عمان را نمونه اي از روابط بسيار خوب و همسايگي در منطقه دانست .

فهد بن محمود معـاون نخست وزيـر که در نبود سلطان قـابـوس عهده دار امور کشور مي باشد نيز در اين ديدار با ابراز خوشحالي از امضاي موافقتنامه ترانزيتي و اينکه از اين طريق امکان گسترش همکاريهاي حوزه خليج فارس با آسياي ميانه ايجاد مي گردد تأکيد کرد : اين اقدام بـه نفع همه کشورهاي منطقه بوده و بـا پيوستن سايـر کشورها امکان گسترش آن وجود دارد .

داعش به 40 کيلومتري اربيل رسيد؛

استفاده داعش از تونل‌هاي صدام براي نزديک‌ شدن به بغداد

درگيري داعش و افراد نظامي کردستان عراق (پيشمرگه) به 40 کيلومتري شهر اربيل رسيد.

به گزارش عصرايران به نقل از رويترز، يک مقام ارشد کُردي گفت که افراد نظامي کردستان عراق و جنگجويان داعش در شهرکي در 40 کيلومتري جنوب غربي شهر اربيل مرکز کردستان عراق درگير شدند. "جبار ياور" دبير کل وزارت پيشمرگه (نيروهاي نظامي کردستان عراق) گفت: همکاري نظامي کردستان عراق با دولت بغداد در زمينه مقابله با افراد مسلح افراط گرا ازسرگرفته شد.

در پي اعلام حمايت نوري مالکي از مبارزه پيشمرگ‌هاي کرد عليه داعش، اين نيروهاي کرد به پيشروي‌هايي در موصل با پشتيباني نيروي هوايي عراق دست يافتند. در همين حال کاخ سفيد از حمايت مالکي از پيشمرگ‌ها استقبال کرده است. در کرکوک نيز تا اطلاع ثانوي و بنا به دليل امنيتي مقررات منع آمد و شد اعلام شده است.

به گزارش سايت شبکه الميادين، منابع اعلام کردند که درگيري‌هاي شديدي در چندين منطقه و روستاهاي وابسته به شهر موصل دومين شهر بزرگ عراق در جريان است و توپخانه‌هاي پيشمرگ‌ها و هلي‌کوپترها و جنگنده‌هاي ارتش عراق گروه‌هاي وابسته به داعش را هدف قرار مي‌دهند.

هلکر حکمت، سخنگوي رسمي وزارت پيشمرگ‌ها اعلام کرده است: اين درگيري‌ها در چند مرحله صورت مي‌گيرد. روز گذشته مرحله نخست پايان يافت و امروز ما مرحله دوم را آغاز کرده‌ايم و در آينده‌ نزديک خبرهاي خوبي در اين خصوص اعلام مي‌کنيم.

جنگنده‌هاي عراقي اردوگاه الکسک که مقر داعش شده است، هدف قرار دادند و تلفات بسياري به اين گروه تروريستي وارد کردند. هماهنگي‌هاي امنيتي ميان دستگاه امنيتي در کردستان و ارتش عراق براي کمک به ترسيم روند درگيري‌ها عليه داعش محوري و مهم بوده است. اين هماهنگي‌ها تا به امروز به پيشروي‌هاي پيشمرگ‌ها در مناطق نزديک به موصل انجاميده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته