جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/05/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4777

 وزير کشور در نشست هم‌انديشي با اصحاب رسانه:
 همگرايي بين رسانه ها و دولت موجب تقويت نظام مي‌شود 

 
وزير کشور با تاکيد بر اين که همگرايي و همکاري بين رسانه ها و دولت قطعا در جهت تقويت نظام پيش مي رود، گفت: رسانه‌ها نقش بسزايي در اطلاع رساني و انعکاس وقايع کشور دارند.به گزارش ايرنا، «عبدالرضا رحماني فضلي» در نشست هم انديشي با اصحاب رسانه افزود: رسانه ها نيز بايد به اين همگرايي توجه لازم را داشته باشند.

وي اظهار اميدواري کرد: همگرايي و همکاري بين رسانه ها و دولت که در حال حاضر وجود دارد در جهت تقويت نظام جمهوري اسلامي ايران و تحقق اهداف کشور، منويات امام راحل و رهبر معظم انقلاب منجر شود.وي اظهار داشت: خبرنگاران در زمره نخبگان هستند که به لحاظ هوشي بايد از سطح متوسط به بالا باشند.

وزير کشور در بخش ديگري از سخنان خود تصريح کرد: ما در شرايطي هستيم که انتظارات، نيازها و مقتضيات بايد اطلاع رساني درست شود به همين دليل شناخت از سابقه تاريخي کشور و ميراث به دست آمده الزامي است.رحماني فضلي، مشکلات موجود را ناشي از يک عقبه تاريخي دانست و گفت: حجم مشکلات در حوزه هاي اجتماعي و اقتصادي ناشي از گذشته است.وي يادآور شد: نبود تعادل و توازن در توزيع منابع، امکانات، توزيع جمعيت، توزيع تجهيزات و توزيع سرمايه ها شکل گرفته است.

وزير کشور اضافه کرد: اين عدم تعادل و توازن؛ شکاف هاي بزرگ جغرافيايي، اقتصادي، طبقاتي، آسيب هاي اجتماعي، حاشيه نشيني در شهرها، بيکاري در مناطق، آلودگي هاي زيست محيطي، ناهنجاري هاي اجتماعي و بسياري اتفاقات و مشکلات را به بار آورده است.

رحماني فضلي ادامه داد: ريشه مجموعه اين عوامل به نوع نظام برنامه ريزي و تفکر مديريتي از گذشته بازمي گردد و در شکل گيري آن به سابقه تاريخي شکل گرفته از دهه 40 مي رسيم.

وي يادآور شد: برنامه ريزي که از آن دوران بر ما تحميل شد، نظام برنامه ريزي جامع بخشي مبتني بر متکي بر درآمدهاي نفتي با يک عقبه کاملا سياسي بود.وزير کشور همچنين گفت: نتيجه اين نظام بخشي وابستگي بيشتر و از بين رفتن توان داخلي بود که اين رويکرد تاکنون ادامه يافت.

رحماني فضلي با انتقاد از ادامه يافتن اين نظام بخشي و برنامه ريزي اشتباه اظهارداشت: اکنون شاهديم دو سوم منابع سرمايه ها، جمعيت و نيروها در مراکز خاصي از کشور متمرکز هستند و در برخي نقاط همچون سيستان و بلوچستان با عقب افتادگي مواجه هستيم.

وي به تحولات در کشورهاي منطقه اشاره کرد و افزود: دخالت آمريکا و غرب، جهالت، فقر و ارتجاع باعث مشکلات در کشورهاي منطقه شده است.وزير کشور به موضوعات و معضلات اجتماعي نيز اشاره کرد و گفت: بيکاري يکي از مشکلات اصلي دانش آموختگان کشور است که تعداد اين افراد در حال حاضر بالاي 40 درصد است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته