جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/05/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4777

 خبر 

 پلمپ 17واحد صنفي متخلف در لاهيجان

رشت - سيده حديث ميرزاده

ماموران اداره نظارت بر اماكن شهرستان لاهيجان در راستاي طرح تشديد نظارت بر اصناف، 17واحد صنفي متخلف را پلمپ كردند. سرهنگ پاسدار محمود قاسمي فرمانده انتظامي شهرستان لاهيجان استان گيلان گفت: ماموران اداره نظارت بر اماكن شهرستان لاهيجان در راستاي طرح تشديد نظارت بر اصناف، طرح بازديد از واحدهاي صنفي را به مرحله اجراء درآوردند. فرمانده انتظامي شهرستان لاهيجان افزود: ماموران اداره نظارت بر اماكن در اين بازديد ضمن صدور اخطار براي 52 واحد، 15 واحد صنفي شامل سفره‌خانه، چايخانه و مشاور املاك رستورانها به علت نداشتن صدور پروانه كسب و فعاليت غيرقانوني و عدم توجه به قوانين و ضوابط ابلاغي در اين مدت پلمپ شدند. سرهنگ قاسمي در پايان با بيان اينكه صاحبان صنوف متخلف با تشكيل پرونده جهت سير مراحل قانوني معرفي شدند، افزود: اين طرح به صورت مستمر و شبانه‌روزي ادامه داشته است.

دختران البرزي در روز دختر از انتظاراتشان مي‌گويند

کرج - خاکپور

سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده استانداري البرزگفت: با همکاري دستگاه هاي متولي، بزرگداشتي در تجليل از جايگاه مقام دختران البرزي برگزار شود؛ در اين بزرگداشت، دختران از انتظاراتشان به مسئولان خواهند گفت. به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني استانداري البرز، بي‌بي عصمت سرفرازي با بيان اين مطلب در جلسه ستاد هماهنگي هفته دولت اظهار داشت: با توجه به اينکه دولت تدبير و اميد برنامه‌ها و رويکردهاي ويژه اي براي بانوان دارد با همکاري دستگاههاي متولي از جمله دفتر اداره کل بانوان استانداري، بنياد نخبگان، اداره کل آموزش و پرورش بزرگداشت و جايگاه مقام دختران برگزار مي‌شود. وي افزود: با در نظر گرفتن جايگاه خانواده و زنان در سند چشم انداز 1404، برنامه‌هاي توسعه‌اي کشور از جمله برنامه پنجم توسعه و با توجه به رويکردهاي دولت تدبير و اميد در حوزه زنان و جوانان در اين مدت کوتاه با همکاري کارشناسان حوزه زنان و خانواه به تحليل وضعيت موجود در استان مي‌پردازيم.

گنجي خبر داد؛

براي تامين آب شرب جويبار 15 ميليارد تومان اعتبار نياز است

جويبار – خبرنگار آفرينش

فرماندار جويبار با اشاره به وسعت شهرستان جويبار 300 کيلومتر مربع است؛ گفت: با وجود توانمندي مختلف بخصوص در بخش کشاورزي اين شهرستان مي تواند از شهرستان هاي سرآمد مازندران عنوان کرد.به گزارش خبرنگار آفرينش، رضا گنجي سهم توليدات گوشتي و شيلاتي در شهرستان جويبار را بسيار خوب اعلام و اظهارداشت: دفع آبهاي سطحي؛ شور بودن آبهاي زيرزميني؛ عدم وجود سدها و آب‌بندان‌ها براي نگهداري آب رودخانه؛ عدم کفايت يکپارچه‌سازي اراضي کشاورزي؛ راکد ماندن احداث کانال و انشعابات سد البرز را از مشکلات شهرستان جويبار عنوان کرد.

وي سهم توليد آبزيان در شهرستان را 11 درصد و گندم را 13.5 درصد عنوان کرد و افزود: اين شهرستان در توليد گوشت مرغ نيز حائز رتبه خوبي در استان است. نماينده عالي دولت در شهرستان مهمترين مشکل فعلي شهرستان را آب شرب و راههاي دسترسي مناسب به جويبار عنوان و اظهارداشت: متاسفانه توزيع اعتبارات با توجه به شاخصه‌هاي که از سالهاي قبل براي اين شهرستان تعريف کردند، اصلا مناسب نيست.

گنجي با بيان اينکه براي تامين آب شرب شهرستان نياز به 15 ميليارد تومان اعتبار دارد، اذعان داشت: با تخصيص اعتبارات قطره چکاني سالانه اين مشکلات به اين زوديها برطرف نمي‌شود. وي بخش عمده تامين آب شرب شهرستان را از شهرهاي سيمرغ، قائم شهر و ساري اعلام کرد و فرسودگي خطوط لوله، ترکيدگي لوله‌هاي انتقال آب، افزايش جمعيت، عدم ظرفيت لوله انتقال آب، فرسوده بودن تاسيسات مکانيکي انتقال آب را از جمله مشکلات تامين آب شرب عنوان کرد. گنجي بيان کرد: براي تعويض لوله هاي انتقال آب به 29 ميليارد تومان اعتبار نياز است، اظهارداشت: کل اعتبارات دو سال اخير 5.5 ميليارد تومان بوده که اگر 100 درصد جذب اين اعتبار صورت گيرد براي حل اين مشکل به سالها وقت نياز است. وي از نشستهاي مختلف با سرمايه‌گذاران در حوزه‌هاي مختلف خبر داد و افزود: وجود 3 سرمايه‌گذار در بخش ماهيان خاوياري، ماهيان در قفس و حوزه گردشگري در شهرستان قطعي شده است.

فرماندار جويبار در خصوص چهاربانده شدن راه مواصلاتي جويبار به قائم شهر، اظهارداشت: در سفر هيات دولت نهم به مازندران چهاربانده شدن اين محور جزء مصوبات بوده است که متاسفانه اعتبارات ملي به اين طرح اختصاص نيافت.

گنجي بيان کرد: هر سال از اعتبارات اندک استاني براي اجراي طرح چهار بانده شدن استفاده مي‌شود که اميد است نشستهاي مختلف با مسئولين ملي و استاني هرچه سريعتر مشکل اعتبار اين محور برطرف شود. وي کل راههاي اصلي و فرعي شهرستان را 278 کيلومتر مربع عنوان و اذعان داشت: از اين ميزان 205 کيلومتر آن آسفالت شده است.

گنجي همچنين به نامناسب بودن راه دسترسي دريا در جويبار اشاره کرد و گفت: 12.5 کيلومتر طول نوار ساحلي شهرستان است که با کمک خيرين و اعتبارات دولتي اقدامات زيرسازي انجام شده است و اقدامات بعدي در حال بررسي است. وي بحث ضايعات را يک ظرفيت اقتصادي خوب براي شهرستان عنوان و اظهارداشت: حدود 7 ساليست که قرار بود طرح شهرک بازيافت ضايعات در اين شهرستان انجام شود که هنوز موافقت زمين آن اعلام نشده است.فرماندار جويبار از وجود 23 طرح هادي روستايي نيمه‌کاره در سطح شهرستان خبر داد و افزود: در حال حاضر اکثر اين طرحها با مشارکت مردم و اعتبارات قطره چکاني دولت در حال اجراست.

همچنين امام جمعه جويبار با بيان اينکه شهرستان جويبار بعنوان پايتخت کشتي ايران و جهان مطرح است، گفت: نخستين دوره ليگ جهاني کشتي در جويبار با توجه به توانايي و پتانسيل کافي اين شهرستان برگزار مي‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمين محمد اسماعيل قلي‌پور ورزش را يک اقدام خوب فرهنگي بيان و اظهارداشت: متاسفانه بداخلاقيهاي زيادي از سوي برخي بازيکنان ورزشي شاهد هستيم که اين در شان شهرستان نيست. وي همچنين به پديده شوم طلاق در کشور اشاره و اظهارداشت: با توجه به آمارهاي اعلام شده ، جويبار پايين ترين آمار طلاق را در بين شهرستان هاي استان مازندران دارد که با اين وجود نياز به بررسي بيشتر در خصوص علل طلاق و فروپاشي خانواده ها در شهرستان دارد.

دكتر كرباسيان اظهار داشت؛

فولاد مباركه اصفهان؛ بازوي اصلي توسعه صنعت فولاد كشور

اصفهان - راعي

معاون وزير صنعت،معدن و تجارت و رئيس هيئت عامل سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران با اشاره به نقش شركت فولاد مباركه اصفهان در توليد فولاد كشور و توسعه‌ي اين صنعت گفت: اين شركت با توجه به اينكه بيشترين سهم توليد فولاد كشور را به عهده دارد هم به لحاظ توليد و هم به لحاظ فني و تكنولوژي و داشتن نيروهاي مجرب و خبره، بازوي اصلي ايميدرو در توسعه و گسترش صنعت فولاد كشور مي‌باشد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، دكتر مهدي كرباسيان افزود: شركت فولاد مباركه اصفهان با توجه به سرمايه‌گذاري‌هاي بسيار خوبي كه در زنجيره توليد فولاد كشور انجام داده است با حضور در نقاط مختلف كشور از جمله سنگان، هرمزگان، چهارمحال و بختياري و استان اصفهان، اين زنجيره توليد را تكميل نموده كه ماحصل آن گسترش و توسعه‌ي صنايع منطقه و ايجاد اشتغال در كشور مي‌باشد. وي در خصوص حضور شركت فولاد مباركه اصفهان در استان چهارمحال و بختياري و خريداري نمودن سهام شركتهاي ورق خودرو و فولاد سفيددشت اظهار داشت: همانطوري كه اشاره شد فولاد مباركه اصفهان نقش بسيار ويژه‌اي در توليد فولاد و دانش فني و تكنولوژي صنعت فولاد دارا مي‌باشد و با توجه به نيروهاي خبره و با دانشي كه دارد از يك كارخانه‌ي توليد كننده فولاد خارج شده و در صدد انتقال تجارب و دانش فني اين صنعت به اكثر نقاط كشور مي‌باشد و حضور اين شركت در استان چهارمحال و بختياري از جهاتي بسيار حائز اهميت است. ابتدا اينكه حضور فولاد مباركه در اجراي طرح فولاد يك ميليون تني سفيددشت باعث تكميل چرخه توليد فولاد و توسعه‌ي منطقه و ايجاد اشتغال خواهد شد كه آينده بسيار درخشاني را براي اين استان فراهم مي‌نمايد.

وي با اشاره به اينكه استان چهارمحال و بختياري ظرفيت لازم براي تبديل شدن به يكي از قطب‌هاي اصلي توليد فولاد در كشور را دارا مي باشد، افزود: حضور فولاد مباركه اصفهان به عنوان ليدر صنعت فولاد كشور در اين منطقه موجب افزايش سطح آگاهي و دانش متخصصان دراين منطقه خواهدشد. و با بهره‌برداري هر چه سريعتر از طرح فولاد سفيددشت توليد ناخالص اين استان افزايش خواهد يافت.

دكتر كرباسيان افزود: فولاد مباركه اصفهان با توجه به پتانسيل بالايي كه در به ظرفيت رساندن واحدهاي فولادسازي دارد قطعاً در آينده پروژه‌هاي مهم ديگري را در نقاط مختلف كشور اجرا خواهد نمود كه در نهايت كمك بسيار ارزشمندي به اقتصاد كشور و قرار گرفتن كشور عزيزمان در صدر توليدكنندگان فولاد منطقه خواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته