جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/05/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4777

 سوت پايان 

 اشکان دژاگه:

العربي را انتخاب کردم چون سرشناس است

کمتر کسي فکر مي کرد که اشکان دژاگه بازيکن تيم ملي فوتبال ايران، فولام را به مقصد قطر ترک کند اما اين بازيکن تصميم گرفت تا به خليج فارس بيايد و پيراهن العربي قطررا بر تن کند.دژاگه درباره دلايل خود براي انتخاب العربي گفت: ترجيح دادم که با العربي قرارداد امضا کنم چرا که اين تيم شهرت و آوازه زيادي دارد و از باشگاه‌هايي است که درخارج قطر هم شناخته شده است. گذشته از اين هم بسياري از بازيکنان ايراني هم در اين تيم بازي کرده‌اند.ايمواه ازکيل ديگر بازيکن سرشناس العربي هم از پيوستن به اين تيم بسيار خوشحال است. او گفت: ازاينکه به چنين باشگاه بزرگي پيوسته‌ام بسيار خوشحال هستم. العربي از تيم‌هاي سرشناس قطري است که طرفداران زيادي دارد. زمان آن فرارسيده که العربي به جايگاهي که شايسته‌اش است برگردد. همه بازيکنان تمام توان خود را براي موفقيت اين تيم به کار خواهند گرفت. من تجربه زيادي در فوتبال اروپا دارم که اين بدون شک کمک زيادي به من خواهد کرد.العربي در فصل جابجايي تابستاني بازيکنان سرشناسي به خدمت گرفت.

ابلاغ محروميت صادقيان به پرسپوليس

کميته انضباطي فدراسيون فوتبال صبح دوشنبه حکم محروميت و جريمه سه ماهه پيام صادقيان و جريمه مربوط به تماشاگران پرسپوليس را تسليم اين باشگاه کرد.پرسپوليسي‌ها قصد دارند به راي محروميت بازيکن‌شان اعتراض کنند که طبق روال قانوني بايد درخواست تجديدنظر را همراه با پرداخت هزينه مربوطه تحويل کميته انضباطي دهند تا پرونده از آنجا راهي کميته استيناف فدراسيون فوتبال شود.عليرضا صالحي درباره زمان و نحوه رسيدگي کميته استيناف به محروميت پيام صادقيان گفت: پس ازارايه درخواست تجديدنظر به کميته انضباطي، پرونده را براي ما مي‌فرستند. شروع مسابقات ليگ است و خوشبختانه پرونده انضباطي درحال بررسي در دست کميته استيناف نيست، بنابراين هر زمان پرونده به کميته بيايد، در اولين جلسه کاري به آن مي پردازيم.وي در واکنش به اينکه رسيدگي به چنين پرونده‌هايي معمولا چقدر طول مي‌کشد، خاطرنشان کرد: وقتي پرونده را نديده‌ايم نمي‌توان نظر دقيقي داد اما بنابر ظواهر موجود موضوعي نيست که رسيدگي به آن زمان‌بر باشد و مي‌توانيم بزودي نظرمان را اعلام کنيم.

هافبک آرسنال در راه پرسپوليس

علي دايي، سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در برخي از پست‌ها در دو بازي گذشته ليگ برتر با توجه به جدايي مهرداد پولادي و سيد جلال حسيني کمي دستش بسته شده و ازهمين روازمسئولان باشگاه درخواست کرده تا با گزينه خارجي مذاکراتي را انجام دهند. يکي از اين بازيکنان که قرار است به ايران بيايد تا با پرسپوليسي‌ها تمرينات خود راآغاز کند هافبک21 ساله انگليسي است.نام اين بازيکن دنيل جسي بوآتنگ است که سابقه کاپيتاني تيم جوانان آرسنال را دارد.

اين بازيکن به دليل مشکلات رواديد نتوانست به ايران بيايد تا اينکه مقرر شد مسئولان باشگاه پرسپوليس نامه‌اي را به وزارت امور خارجه بزنند و درخواست ويزا براي اين بازيکن انگليسي کنند.گفتني است مسئولان باشگاه پرسپوليس به شدت پيگير حضور اين بازيکن جوان در ايران هستند و نماينده‌اي را براي پيگيري کارها به وزارت امور خارجه فرستاده‌اند. 

کاهش قرارداد کادرفني و بازيکنان استقلال بعد از بازي با سپاهان

قرار بود روز يکشنبه درجلسه هيات مديره باشگاه استقلال درخصوص کاهش قرارداد بازيکنان و کادرفني صحبت شود.اين تصميم از اين جهت بود که قرارداد اعضاي تيم براي پايين آمدن هزينه هاي باشگاه وخارج نشدن ازسقف بودجه کاهش پيدا کند.با تصميمي که در هيات مديره استقلال گرفته شد قرار است بعد از بازي با سپاهان که اين هفته روزپنجشنبه برگزار مي شود قرارداد اعضاي تيم کم شود.همچنين قرار است با توجه به اينکه در ليست مالي که پيش از اين سايت باشگاه منتشر کرده و اسامي برخي از اعضاي کادرفني و پزشکي تيم درج نشده بود و رقم آنها مشخص نبود پس از کاهش قراردادها اسامي اعضاي تيم به صورت کامل منتشر شود.

بازتاب محروميت صادقيان در خبرگزاري رويترز و رسانه‌هاي عربي

هفته گذشته و درجريان ديدار تيم‌ فوتبال پرسپوليس با فولاد خوزستان درهفته دوم ليگ برتر ايران بود که پيام صادقيان با اعتراض به تصميم داور از زمين مسابقه اخراج شد و پس ازآن دراعتراض به اين تصميم، داورراهل داد. کميته انضباطي فدراسيون فوتبال ايران هم اين بازيکن را به مدت سه ماه محروم کرد.

اين حرکت درخبرگزاري رويترزهمه بازتاب داشته است. اين خبرگزاري درباره محروميت صادقيان نوشت: صادقيان در بازي با فولاد که به شکست دو بر صفر پرسپوليس منجر شد با دست داوررا لمس کرد که اين امر محروميت سه ماهه براي اين بازيکن به همراه داشته است اما وي مي‌تواند در اين خصوص فرجام خواهي کند. پيام صادقيان به خاطر لمس داورعذرخواهي کرد ولي هرگونه بي احترامي به داور مسابقه را رد کرد.اين موضوع حتي در سايت‌هاي خبري عربي از جمله الدوري الکاس و الکوره باز نشر شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته