جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/05/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4779

 خبر 

 شهردار فولادشهر عنوان کرد؛

افزايش 34 درصدي بودجه امسال شهرداري فولادشهر

اصفهان – بهمن راعي

شهردار فولادشهر بودجه امسال شهرداري را 350 ميليارد ريال عنوان کرد و گفت: بودجه امسال نسبت به سال قبل 34 درصد رشد داشته که 68 درصد اين بودجه به بخش عمراني و مابقي در بخش جاري هزينه مي‌شود.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، حسين اميري در جمع خبرنگاران رسانه‎هاي گروهي، با بيان اينکه چندپارگي مديريت شهري از جمله مشکلات مديران است، تصريح کرد: متاسفانه در فولادشهر با دو مديريت شهرداري و شرکت عمران روبرو هستيم که به دليل عدم هماهنگي و عدم تناسب خواسته‌هاي اين دو بخش، در روند مديريت شهر مشکل ايجاد شده است.

شهردار فولادشهر اصفهان با بيان اينکه پيش‎بيني مي‌شد در فولادشهر 500 هزار نفر مستقر شوند، خاطر نشان کرد: براساس تغييرات صورت گرفته در سياست‌هاي اجرايي و تهيه طرح جامع براي اين شهر مقرر شد جمعيت اين شهر به 350 هزار نفر برسد.

اميري ادامه داد: به دليل نزديکي فولادشهر با صنايع اطراف منطقه رشد جمعيت در اين شهر بسيار بالا است و براساس آخرين آمار سرشماري سال 1390 جمعيت اين شهر به صورت رسمي 70 هزار نفر و به صورت غير رسمي 80 تا 85 هزار نفر است.

وي با اشاره به سياست‌گذاري دولت قبل مبني بر احداث 32 هزار واحد مسکن مهر در فولادشهر که23 هزار واحد در منطقه مسکن مهر و حدود 9 هزار واحد در کنار فولادشهر احداث شده است، تصريح کرد: با استقرار واحدهاي مسکن مهر ظرف دو سال آينده با افزايش جمعيت قابل توجهي روبرو خواهيم شد و مديريت شهر در خدمت‌رساني با مشکل مواجه روبرو مي‌شود.

وي اضافه کرد: در آينده بيش از 110 هزار نفر در واحدهاي مسکن مهر مستقر خواهند شد که اين تعداد از جمعيت فعلي شهر بيشتر است، بنابراين مسئولان دستگاه‌ها، ارگان‌ها و ادارات بايد به شهرداري کمک کنند تا بتوانيم با برنامه‌ريزي مشکلات را برطرف کنيم.

شهردار فولادشهر با بيان اينکه در اين شهر براساس برنامه پنج ساله در حال تدوين، حرکتي آغاز شده است، خاطر نشان کرد: اين سياست‌ها شامل اصلاح ساختار اداري، اجرايي، تشکيلاتي و درآمدي شهرداري براي متناسب بودن با سطح وظايف و ماموريت‌هاي شهرداري، افزايش سهم هزينه‌هاي عمراني نسبت به کل هزينه‌هاي شهرداري و تاکيد بر حفظ و گسترش سطح فضاي سبز است.

وي با اشاره به اينکه بودجه سال جاري شهرداري 350 ميليارد ريال است که 68 درصد به بخش عمران و 32 درصد به بخش جاري اختصاص داده شده است، افزود: يکي از منابع درآمدي شهرداري برابر قانون، ساخت وساز و عوارض پروانه ساختمان است و در اين شهر ساخت وساز به دليل خدمات‌رساني و رشد اقتصادي با رشد بسيار خوبي مواجه است.

وي افزود: 80 پروژه عمراني در فولاد شهر در بودجه امسال شهرداري پيش‎بيني شده که احداث 2 ورزشگاه، پارک جنگي به مساحت 12 هکتار، باغ بانوان به وسعت 3 هکتار، احداث 3 فرهنگسرا با اعتباري بالغ بر 59 ميليارد ريال، احداث 2 باب کتابخانه، ترمينال مسافربري، پارک آموزش فرهنگ ترافيک، آسفالت معابر و لکه‌گير، تامين روشنايي شهر، مرکز معاينه فني مکانيزه خودروهاي سبک از از جمله طرح‌هاي عمراني شهرداري فولادشهر در سال جاري است.

اميري با اشاره به اينکه يکي از خواسته‌هاي ديرين مردم شهر توسعه فضاي سبز و رفع آلايندگي بوده، خاطرنشان کرد: يکي ديگر از منابع استفاده از محل عوارض آلايندگي انتقال پروژه پساب فاضلاب براي توسعه فضاي سبز و رفع آلايندگي است که بدين ترتيب مي‌توانيم فضاي سبز فولادشهر که بيش از 400 هکتار است را حفظ و نگهداري کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته