جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/06/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4786

 روحاني باتاكيد برضرورت اتحاد و همدلي:
 دولت « تدبير و اميد» در داخل و در دنيا براي آشتي آمده است 

 
رييس جمهوري در جلسه شوراي اداري استان اردبيل ، ضرورت اتحاد و همدلي را در مسير حل و فصل مشکلات کشور مورد تأکيد قرار داد و تصريح کرد: براي عبور از معضلات کشور همه اعم از دولت، قوه قضائيه، مجلس و نيروهاي مسلح بايد متحد بوده و دست به دست هم دهيم.حسن روحاني گفت: امنيت و ثبات امروز کشورمان در درجه اول مرهون اتحاد و ايمان مردم و در درجه دوم حضور نيروهاي مسلح تحت فرمان مقام معظم رهبري است که بايد قدردان خدمات آنان باشيم.

رييس جمهوري اظهارداشت: همه بايد در مسير پيشرفت و توسعه کشور دست به دست هم دهيم البته بروز برخي مسايل بين قوا و وجود فراز و نشيب‌ها در اين مسير طبيعي است، ولي مهم اين است که همه طرف‌ها بايد تحمل خود را بالا ببريم.رييس شوراي عالي امنيت ملي همچنين احترام به اقوام و مذاهب مختلف در کشور را ضروري دانست و گفت: اقوام و مذاهب مختلفي در کشورمان وجود دارند، البته همه از يک نژاد هستيم و آن ايراني بودن است، اما بايد به زبان، ويژگي‌ها و سنت‌ اقوام مختلف، احترام گذاشت.

روحاني تصريح کرد: اين دولت در داخل و در دنيا براي آشتي آمده است و اين جزو اهداف دولت مي‌باشد و همه بايستي در اين مسير تلاش کنيم.

دکتر روحاني در ادامه با اشاره به اينکه دولت در سياست خارجي اقدامات بزرگي انجام داده ، گفت: اگر چه در سياست خارجي هنوز راه زيادي در پيش رو داريم اما امروز روند روابط کشورمان با کشورهاي همسايه تفاوت کرده و بي‌ترديد فردا متفاوت‌تر هم خواهد شد.

رييس جمهوري تصريح کرد: در ماه‌هاي آينده شاهد تحول بزرگي در روابط با کشورهايي مانند روسيه، ترکيه و عراق خواهيم بود.روحاني اضافه کرد: امروز مردم عراق متوجه شده اند که کدام کشور در روز خطر و گرفتاري کنار آنها قرار دارد و دوست واقعي‌شان چه کشوري است، البته در عراق خود مردم و علما همه کارها را انجام داده‌اند اما در عين حال دلگرمي آنها به همسايه و ملت خوبي به نام ايران است.

رييس جمهوري با اشاره به روابط صميمي ايران با جمهوري آذربايجان، گفت: امروز روابط با جمهوري آذربايجان کاملاً با ديروز متفاوت است و دو کشور روابط بسيار گرم و صميمي را آغاز کرده‌اند و به اين مسير ادامه خواهند داد.

رييس جمهوري طرح تحول نظام سلامت را از ديگر اقدامات بزرگ دولت در يک سال اخير و باوجود تداوم تحريم ها عنوان کرد و گفت: امروز به واسطه اجراي اين طرح آرامش خاطري در ميان مردم ايجاد شده و دولت با همه توان اين طرح را ادامه خواهد داد اما متاسفانه رسانه ملي حاضر نيست، اينگونه خدمات بزرگ دولت را براي مردم تبيين کند.

رييس جمهوري با اشاره به کارهاي گسترده دولت طي يکسال اخير اظهارداشت: همه اين کارها در حالي انجام شده که تحريمهاي غيرقانوني و ظالمانه همچنان ادامه دارد ،هر چند در اين مدت توانسته ايم گوشه‌هايي از تحريم را تضعيف کنيم و يا جلوي برخي تحريم‌ها را بگيريم.

روحاني افزود: دولت وظيفه خود مي داند که همه توانش را بکار گيرد تا تحريمها براي هميشه برداشته شوند چرا که تداوم اين تحريم ها ،يک ظلم بزرگ به مردم است.

رييس جمهوري با تاکيد مجدد بر اينکه کارهاي بسيار بزرگي به رغم اين تحريمها در کشور انجام شده ، گفت: رسانه ملي حاضر نيست خدمات دولت را براي مردم تبيين کند و دولت از لحاظ تبليغاتي دست تنها است. روحاني گفت: متاسفانه خدمات دولت براي مردم بيان نمي شود و اين بر خلاف تاکيد امام راحل است. امام راحل همواره تاکيد مي کردندکه دولت بايد خدماتش را به مردم بگويد و خدمات دولت بايد در صدا و سيما به خوبي منعکس شود و رسانه ها بايد خدمات دولت را براي مردم تشريح کنند اما درباره اينکه چرا نمي گذارند همه خدمات دولت براي مردم تبيين شود، به موقع سخن خواهم گفت .

رييس جمهوري افزود: در کدام دولت بوده که در زمينه مساله اقتصادي در عرض يکسال با آن معضلاتي که دولت را تحويل گرفتيم، کارهايي به اين بزرگي انجام شده باشد. روحاني پرسيد:چرا صندوق بين المللي پول و بانک جهاني و رسانه هاي خارجي بايد بگويند که کار دولت ايران در عرصه اقتصاد در تاريخ کشورهاي در حال توسعه ، کم نظير بوده و چرا صدا و سيما نگويد .

رييس جمهوري گفت: همه مسوولان در دولت باوجود مظلوميت ، بايد به وظيفه خود عمل کنند و بدانند که ياري خداوند از هر کسي ديگر بالاتر است . روحاني با اشاره به ديدارهايش با مردم ، گفت: مردم بارها به من مي گويند مي دانيم چه کساني و کجاها و چرا شما را اذيت مي کنند، شما راهتان را ادامه بدهيد. حضور مردم در صحنه بسيار مهم است و همين محبت مردم نشان مي دهد که آنان تنها گوششان به راديو و يا چشمشان به تلويزيون نيست و چشم و گوش آنان خيلي وسيعتر مي بيند و مي شنود و خيلي خوب مي توانند قضاوت کنند .

رييس جمهوري تصريح کرد: البته در اين راه بسيار سخت و سنگين، بايد از مقام معظم رهبري هم سپاسگزاري کنم چرا که همه جا دولت را حمايت و کمک کرده اند.دکتر روحاني در ادامه " رياست قوه اجرايي کشور" و از آن مهمتر "مسووليت اجراي قانون اساسي " را دو وظيفه مهم رييس جمهوري دانست و اظهارداشت: زماني که خواستم انجام وظيفه مسووليت اجراي قانون اساسي را شروع کنم ، براي مردم توضيح خواهم داد چرا اين کار دارد با تاخير انجام مي گيرد.

رييس جمهوري گفت: اجراي اين وظيفه از آن کارهاي مهمي است که براي خيلي ها خوشايند نيست و ممکن است ناراحت و عصباني شوند اما قانون اساسي کشور بايد اجرا شود و هر کسي در اين کشور با هر مسووليتي بايد بداند اين دولت به حول و قوه الهي در ادامه راه، براي اجراي قانون اساسي مصمم خواهد بود.

روحاني افزود: وقتي دولت اعلام کند فلان دستگاه و يا نهاد دارد از قانون اساسي تخلف مي کند، ممکن است براي آن نهاد و يا دستگاه خوشايند نباشد اما اين وظيفه رييس جمهوري است و من به وعده‌هايم به مردم عمل خواهم کرد و در اين راه هيچ چيز نمي‌تواند مانع شود.رييس جمهوري اظهارداشت:" مردم با راي و اعتماد خود، وظيفه مهمي را به رييس جمهوري محول کردند. مردم راي ندادند که رييس جمهوري رييس دستگاه اجرايي باشد، راي دادند که اول مجري قانون اساسي باشد . مسووليت اجراي قانون اساسي در کشور برعهده رييس جمهوري است".


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته