جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/06/09 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4793

 ميز خبر 

تحريم‌هاي بيشتر اتحاديه اروپا در انتظار روسيه

تعدادي از وزراي خارجه کشورهاي عضو اتحاديه اروپا، روسيه را به دليل تهاجم به شرق اوکراين محکوم کرده و اعلام کردند مسکو بايد با اعمال تحريم‌هاي اقتصادي بيشتر تنبيه شود.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس، نشست ديپلمات‌هاي ارشد بلوک 28 عضوي اروپا در ميلان يک روز پس از بيانيه ناتو اعلام کرد، مسکو دست‌کم 1000 سرباز روسي و تعداد بيشتري سلاح سنگين به اوکراين وارد کرده است. وزراي خارجه اتحاديه اروپا تصميم گرفتند تا تصميم‌گيري درباره تحريم‌هاي جديد عليه روسيه را به نشست امروز سران اتحاديه اروپا در بروکسل موکول کنند. ژان آسلبورن، وزير خارجه لوکزامبورگ درباره اين تحريم‌ها گفت: تمام گزينه‌ها بجز گزينه نظامي براي تنبيه روسيه که بر روش غلط خود پافشاري مي‌کند، در نظر گرفته مي‌شود.

تاکيد بر روابط با تهران در شوراي همکاري خليج فارس

نشست وزيران امور خارجه کشورهاي عضو شوراي همکاري خليج فارس با تاکيد بر اهميت روابط با تهران در جده آغاز به کار کرد.

به گزارش ايرنا، در صد و سي‌و دومين نشست وزيران امور خارجه کشورهاي عضو شوراي همکاري خليج فارس که در قصر موتمرات جده برگزار شد، شيخ خالد حمد الجابر الصباح، وزير امور خارجه کويت در سخناني در مراسم افتتاحيه اين نشست بر اهميت روابط با ايران تاکيد کرد.

محاصره نيروهاي حافظ صلح سازمان ملل توسط تروريست‌هاي تکفيري

منابع خبري از درگيري‌ ميان سربازان فيليپيني حافظ صلح با گروه‌هاي مسلح در جولان خبر دادند.

به گزارش ايسنا، البرت دل روزاريو، وزير دفاع فيليپين اعلام کرد سربازان حافظ صلحي که از سوي افراد مسلح در جولان اشغالي محاصره شده‌اند مورد حملات تروريست‌هاي جبهه النصره قرار گرفته‌اند.

پيشتر نيز سخنگوي سازمان ملل گفته بود: 44 تن از صلح‌بانان اين سازمان که توسط مخالفان سوري در بلندي‌هاي جولان اسير شده‌اند، در سلامت هستند.نيروهاي مسلح و مخالف سوري از جمله گروه‌هاي مرتبط با القاعده و جبهه النصره روز چهارشنبه گذشته به گذرگاهي در بلندي‌هاي جولان حمله کرده و 44 تن از صلح‌بانان سازمان ملل را که اهل فيجي بودند، به اسارت بردند. در آن روز يک گروه 72 نفري از سربازان فيليپيني وابسته به سازمان ملل به محاصره درآمدند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
گزارش
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته