جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/06/25 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4807

 واکنش وزير کشور به فعاليت ناهيان منکر؛
 رحماني فضلي: هر فعاليت اجتماعي بايد مبتني بر قانون باشد 

 
وزير کشور درباره اظهارنظر "انصار حزب الله" به منظور فعاليت 4000 ناهي منکر در تهران از هفته آينده گفت: هر فعاليت اجتماعي بايد مبتني بر قانون باشد. در حوزه اجتماعي متولي وزارت کشور است و با اين مباحث به صورت قانوني رفتار مي‌شود.

به گزارش ايسنا، عبدالرضا رحماني فضلي در حاشيه برگزاري شصت و هفتمين جلسه شوراي اجتماعي کشور با موضوع "بررسي سياست‌هاي اجتماعي پيشنهادي براي تدوين لايحه برنامه ششم توسعه" که امروز در وزارت کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران، افزود: دولت براي اعمال حاکميت بايد سياست‌هاي نظارتي داشته باشد؛ اما در حال حاضر اختيار لازم را در اعمال برخي نظرات در شهرها ندارد.

وي ادامه داد: موضوع مديريت شهري يک موضوع مهم و تعيين کننده است و بايد تلاش کنيم تا حد امکان وظايف اداره شهرها را به مردم واگذار کنيم و موضوعات مختلف و متفاوت شهري را يکپارچه پيش ببريم، اما دولت در اعمال حاکميت نمي‌تواند وظايف خود را محول کند.

رحماني فضلي با اشاره به ارائه شدن پيشنهادي در زمينه انتخاب شهرداران بالاي 200 هزار نفر با رأي مستقيم مردم اظهار کرد: در پيشنهاد جامعي که ارائه شده تقريبا از همه تجربه‌هاي موجود در دستگاه‌هاي اجرايي مختلف شوراها و شهرداران با تجربه استفاده شده است. سياست اصلي که واگذاري مديريت، يکپارچگي مديريت و سياست حاکميتي است را تلاش مي‌کنيم رعايت کنيم.

وزير کشور افزود: با وجود آنکه وزير کشور حکم شهرداران شهرهاي بالاي 200 هزار نفر را صادر مي‌کند، اما اگر وزارت کشور اشکالاتي در برنامه شهرداران ببيند و در صورت تخطي قصد برخورد با فرد خاطي را داشته باشد اختيارات لازم را براي اين کار ندارد و اين موضوع با روح نظارت حاکميتي در تضاد است.

رحماني فضلي در ادامه گفت: در شهرهاي با جمعيت زير 200 هزار نفر هم استانداران حکم شهرداران را صادر مي‌کنند. آنان نيز با همين مسئله مواجه هستند. بنابراين تقويت شهرداري ها از سياست‌هاي کلان است.

وي تاکيد کرد: دولت نمي‌تواند با عنوان حاکميت نظارت خود را بر مسائلي مانند گسترش شهرها، ارتباط شهرها با مناطق پيراموني و ... ناديده بگيرد. در حال حاضر با اقداماتي مواجه هستيم که حافظ شرايط زيست محيطي شهروندان نيست و دولت نيز نظارت کافي بر اين وضعيت ندارد.

وي با اشاره به محورهاي اصلي موضوعات اجتماعي اظهارکرد: رضايت مندي، وفاق و نشاط اجتماعي محورهاي اصلي را تشکيل مي‌دهند و برايند مجموعه اقدامات ما به منظور پاسخگويي به اين محورهاست؛ چرا که در صورت حل مشکل بيکاري و حاشيه نشيني مي‌توانيم به رضايت مندي، ‌نشاط و وفاق اجتماعي بيشتر دست يابيم.

رحماني فضلي در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود با اشاره به صحبت‌هاي مطرح شده در شوراي اجتماعي کشور، اظهار کرد: اين جلسه درباره جايگاه موضوعات و مسائل اجتماعي در برنامه ششم بود و با توجه به اينکه ستاد "تقديم برنامه ششم در دستگاه‌هاي اجرايي و معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري" تشکيل شده است، يکي از موضوعات اصلي مباحث اجتماعي است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته