جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/06/25 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4807

 خبر 

 خبر خوش براي پيام نوريها؛

شهريه دانشجويان 2 ورودي دکتري اصلاح شد

براساس اعلام معاونت اداري مالي دانشگاه پيام نور، شهريه دکتري براي ورودي هاي بهمن سال 92 و نيمسال اول 93 اصلاح شد و کاهش يافت.به گزارش آفرينش، معاونت اداري مالي دانشگاه پيام نور درباره شهريه دانشجويان دکتري در دو ورودي بهمن ماه سال 92 و نيمسال نخست سال 93،اعلام کرد: با توجه به بررسي هاي انجام شده، افزايش شهريه در بهمن ماه 92 مبني قانوني نداشت و نسبت به کاهش و اصلاح جدول شهريه مقطع دکتري دانشگاه پيام نور اقدام شد.

شهريه دوره دکتري وروديهاي بهمن ماه 92 همانند شهريه مهرماه همان سال و شهريه تمامي دانشجويان دوره دکتري با 25 درصد افزايش نسبت به شهريه سال 92 در مهر ماه 93 اصلاح شد.

در انتخاب رشته دوم؛ قبولي نخست داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد حفظ مي‌شود

قبولي نخست داوطلبان مقطع کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد در انتخاب رشته دوم، حفظ مي‌شود.

به گزارش آفرينش، در صورتيکه داوطلبان در انتخاب نخست خود قبول شده و قصد داشته باشند در انتخاب رشته دوم شرکت کنند، قبولي اولشان حفظ مي‌شود.

افرادي كه در مرحله انتخاب مجدد پذيرفته شوند مي توانند از بين قبولي مرحله اول و مرحله دوم يكي را انتخاب كرده و در زمان اعلام شده به واحد مورد نظر مراجعه كنند.

پذيرفته شدگان مي‌توانند پس از اعلام نتايج انتخاب مجدد براي ثبت‌نام به واحد محل پذيرش اوليه و يا واحد جديد مراجعه کنند.

داوطلبان در نظر داشته باشند كه فقط در رشته‌هاي مجموعه امتحاني خود امكان انتخاب رشته را دارند و انتخاب رشته از ساير مجموعه امتحاني امكان ثبت در سامانه را نخواهد داشت.

جزئيات دستورالعمل تشويق مالي، دريافت هداياي نقدي و تخفيف شهريه دانشجويان پيام نور

دانشگاه پيام نور به منظور تشويق و حمايت از دانشجويان که در زمينه هاي علمي، آموزشي، پژوهشي، اختراعات، ابتکارات و نوآوري، ورزشي و فرهنگي به موفقيت چشمگيري نائل مي شوند، هدايايي اعطا مي‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، مطابق اين دستورالعمل، نفرات اول هر رشته در هر مقطع تحصيلي در کشور، در صورت حضور در مراسم جشن دانش آموختگي در مقطع کارشناسي مبلغ 2 ميليون و 500 هزار تومان، در مقطع کارشناسي ارشد 4 ميليون تومان و در مقطع دکتري 5 ميليون تومان، پاداش دريافت خواهند کرد.

همچنين تمام دانشجويان ممتاز مشمول اين آِيين نامه که در مسابقات و همايش هاي جهاني و بين المللي به مقام اول تا سوم نائل شوند، به ترتيب در مقاطع دکتري 10 ، 7 و 5 درصد، کارشناسي ارشد 50 ، 40 و 30 درصد، کارشناسي 100، 75 و 50 درصد از تخفيف شهريه ثابت و متغير براي دو نيمسال تحصيلي برخوردار خواهند شد.

دانشجوياني که در مدت تحصيل خود در مسابقات قرآن و عترت، نهج البلاغه، صحيفه سجاديه، اختراعات، کارآفريني، نانو، رباتيک، جشنواره علمي، فرهنگي و هنري معتبر داخلي (با تاييد دبيرخانه مربوطه)، انتخاب دانشجوي نمونه کشوري، المپيادهاي علمي، ورزشي، مسابقات قهرماني کشور و دانشگاه پيام نور و وزارت علوم، تحقيقات و فناوري به مقام اول تا سوم نائل شوند به ترتيب در مقاطع دکتري 10، 7 و 5 درصد، کارشناسي ارشد 50 ، 40 و30 درصد و کارشناسي 100 ، 75 و 50 درصد از تخفيف شهريه ثابت و متغير براي يک نيمسال تحصيلي برخوردار خواهند شد.

دانشجويان مخترع و مبتکري که با نام دانشگاه پيام نور و هماهنگي و تاييد معاونت پژوهشي دانشگاه در مسابقات، نمايشگاه ها و کنگره هاي بين المللي شرکت مي کنند، حداکثر مبلغ 2 ميليون تومان که 50 درصد هزينه قبل از اعزام و 50 درصد هزينه پس از اعزام پرداخت خواهد شد.

همچنين دانشجوي مخترع که اختراعش طبق ضوابط قانوني ثبت علائم و اختراعات از اداره کل ثبت شرکتها و مالکيت صنعتي تاييديه مربوط را دريافت کند و در زمان دريافت گواهي در حال تحصيل در دانشگاه پيام نور باشد، در دوره کارشناسي از پرداخت 100 درصد شهريه ثابت و در دوره کارشناسي ارشد از پرداخت 40 درصد شهريه ثابت و دانشجوي دکتري، از پرداخت 20 درصد شهريه ثابت يک نيمسال تحصيلي معاف خواهد بود.

دانشجوياني که در طول يک دوره تحصيلي تاليف يا ترجمه کتاب مرتبط با رشته تحصيلي را که با نام دانشگاه پيام نور منتشر کنند بعد از تاييد بخش يا گروه علمي مربوطه در سازمان مرکزي، در دوره کارشناسي از 100درصد تخفيف شهريه ثابت و در دوره کارشناسي ارشد از 50 درصد تخفيف شهريه ثابت و در دوره دکتري از 20 درصد تخفيف شهريه ثابت در يک نيمسال تحصيلي برخوردار خواهند شد.

دانشجويان مقطع تحصيلات تکميلي که در فعال کردن و پويايي انجمنهاي علمي (مرتبط با رشته تحصيلي) مشارکت فعالي داشته باشند، پس از تاييد گروه علمي ذيربط، براي عضويت در انجمنهاي علمي مورد تاييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري از دانشگاه حق عضويت ساليانه دريافت مي‌کنند.

به دانشجويان مبتکري که طرح و ايده خود را به گروه هاي علمي ذيربط ارائه و تاييديه علمي دريافت کنند، پس از تاييد مستندات توسط شوراي پژوهشي استان، براي ساخت نمونه اوليه طرح، بسته به هزينه ساخت ، بين 2 تا 4 ميليون ريال تعلق خواهد گرفت.

تاييد مدارک و مستندات دانشجويان با معاونت فرهنگي، اجتماعي و دانشجويي و پرداخت هزينه ها با معاونت اداري، مالي و عمراني و از طريق استانها انجام خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته