جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/06/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4811

 وخامت آب سد لار و لتيان؛
 جهانگيري: مشکل تهران، زنگ هشداري به سياستمداران است 

 
معاون اول رييس جمهور تاکيد کرد: مشکل کشور درحوزه آب، مشکل تامين اعتبار نيست بلکه مشکل کمبود منابع است.به گزارش ايسنا، اسحاق جهانگيري در حاشيه بازديد از سد لار در جمع خبرنگاران گفت: مشکل اصلي کشور، کمبود منابع آب است و مشکلي در حوزه تامين اعتبار آب نداريم.

معاون اول رييس جمهور با تاکيد بر اين‌که ‌برخي از مشکلات کشور با بودجه حل شدني نيست، گفت: دغدغه تامين آب براي پايتخت يکي از نگراني‌هاي همه مسوولين کشور است بايد راهکاري براي رفع اين دغدغه يافت.

جهانگيري با اشاره به اين‌که از تابستان و پيک مصرف عبور کرده‌ايم گفت: اميدواريم پاييز را به خوبي پشت سربگذاريم. در حال حاضر وضعيت سد لار و لتيان نگران‌کننده است و آبي که در اين دو سد است براي چند روز تهران بيشتر کفاف نمي‌دهد و اين به اين معني است که بايد به طور جدي مصرف را مديريت کنيم.

وي تاکيد کرد: با توجه به جمعيت چند ميليوني تهران بايد طرح‌ها با برنامه ريزي مشخص اجرا شوند و طرح‌هاي رينگ تهران و انتقال آب از غرب به شرق به سرعت اجرا شود؛‌لازم است که از منابع داخلي يا خارجي استفاده کنيم و اعتبار لازم تامين شود.

معاون اول رييس جمهور با تاکيد بر اين‌که شرايط الان پايتخت پيام بزرگي به سياستمداران است گفت: تهران ديگر از هيچ منظري ظرفيت ندارد و بايد راهکارهايي در نظر گرفت تا بار جمعيتي جديدي به تهران اضافه نشود؛ بايد با حساسيت با مسائل برخورد شود و اجازه داده نشود که زمين‌هاي اطراف تهران به راحتي به واحدهاي مسکوني تبديل شوند.

جهانگيري تاکيد کرد: بايد از اين هشدارها استفاده کرد تا جمعيت تهران کنترل شود و توسعه پيدا نکند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته