جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/06/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4811

 خبر 

 زمان راه‌اندازي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي هنوز مشخص نيست

رئيس سابق مؤسسه عالي آموزش و پژوهش مديريت و برنامه‌ريزي، درباره وقفه طولاني دولت در احياي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي گفت: فشارهاي بيروني مانع از احياي سازمان مديريت شده است.

به گزارش تسنيم ،حسين راغفر افزود: روشن و مسلم است که سازمان مديريت و برنامه‌ريزي قبلي با وجود همه نقص‌ها و کمبودهايي که وجود داشت، نقش بسيار مهمي ايفا مي‌کرد. راغفر با بيان اين‌که اين نقش وقتي برجسته مي‌شود که اين سازمان در اقتصاد ايران حضور ندارد، تصريح کرد: ما شاهد هستيم که ميلياردها دلار درآمد ارزي کشور غارت مي‌شود و اين منابع معلوم نيست کجا رفته است. استاد دانشگاه الزهرا عنوان کرد: سازمان مديريت و برنامه‌ريزي منابع را براساس برنامه‌ها و طرح‌هاي عمراني و يا طرح‌هاي مختلف توسعه‌اي تخصيص مي‌داد. وي با بيان اين‌که نقش چنين دستگاهي بسيار مهم است و جاي آن بسيار در اقتصاد کشور خالي است، گفت: اين‌که دولت تاکنون نتوانسته سازمان را احيا کند، تا جايي که من اطلاع دارم، به اين دليل بوده که از دولت خواسته شده بود که چنين کاري نکند، ولي اين‌که چه زماني سازمان مديريت و برنامه‌ريزي راه‌اندازي شود، هنوز مشخص نيست.

راغفر با اشاره به مشکلات احياي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي، افزود: به طور قطع ادغام دستگاه‌هاي مختلف و تعداد زيادي نيروي انساني که وارد شدند، با مشکلاتي روبه‌رو خواهد بود. استاد دانشگاه الزهرا عنوان کرد: بسياري از نيروهايي که از اين سازمان خارج شدند، نيروهاي کيفي بودند و برخي از نيروها هم با مناسبات سياسي وارد معاونت شدند که شايستگي‌هاي کيفي نداشتند. وي متذکر شد: اين‌ها مسايل جدي است که به طور قطع مي‌تواند مشکلاتي را براي تغيير اين سازمان و کارکردهايش ايجاد کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته