جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/06/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4811

 تحليل هفته نهم ليگ برتر؛
 فرصت سوزي استقلال 

نخستين پيروزي پرسپوليس با درخشان، توقف تراکتورسازي در اهواز، ناکامي سپاهان در اصفهان، پيروزي فولاد برابر استقلال در تهران، برتري نفت تهران در نبرد نفتي‌ها و برد ارزشمند پيکان در نبرد قعرنشينان ليگ، از مهمترين اتفاقات هفته نهم رقابتهاي فوتبال ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور بود.

گفتني است، هفته مهم از رقابتهاي فوتبال ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور برگزار شد که در روز نخست تنها پرسپوليس به پيروزي رسيد و دو تيم مدعي سپاهان و تراکتورسازي برابر رقيبان‌شان متوقف شدند.

روز دوم از مسابقات هفته نهم ليگ برتر در کرج تيم سايپا برابر پديده به پيروزي 4 بر يک دست يافت تا يکي از نتايج عجيب اين هفته را رقم بزند. با اين پيروزي پرگل که سومين برد متوالي مردان جلالي در ليگ چهاردهم بود، اين تيم نارنجي پوش به رده پنجم صعود کرد. پديده هم با پذيرش دومين باخت متوالي خود در اين رقابتها، به رده هفتم سقوط کرد.

همچنين در ديگر بازي همزمان، گسترش فولاد نتيجه جالبي را برابر ذوب‌آهن بدست آورد و به پيروزي 3 بر 2 دست يافت .

در مسجد سليمان، جدال دو تيم نفتي به سود تيم نفت تهران خاتمه يافت تا شاگردان منصوريان با کسب دومين برد متوالي خود در اين رقابتها به رده ششم صعود کنند.

در ادامه اين مسابقات تيم پيکان در ورزشگاه خانگي با گل دقيقه 90 سياوش يزداني برابر ملوان به پيروزي دست يافت تا ضمن صعود 4 پله‌اي در جدول ليگ و رسيدن به رده يازدهم، از مثلث فانوس بدستان فاصله بگيرد. ملوان هم با اين باخت به رده پانزدهم سقوط کرد، تيمي که بعد از بردن پرسپوليس در هفته چهارم، در 5 بازي بعدي‌اش 2 تساوي و 3 شکست را کسب کرده است.

آخرين و مهمترين بازي هفته نهم هم بين دو تيم استقلال و فولاد خوزستان در ورزشگاه آزادي تهران برگزار شد، جاييکه تيم فولاد قهرمان فصل گذشته ليگ برتر با گل دقيقه 84 سروش رفيعي برابر ميزبانش به پيروزي رسيد. شاگردان اسکوچيچ با اين 3 امتياز به رده سوم رسيده و يک گام ديگر به صدرنشينان نزديک شدند. استقلال در هفته‌اي که فرصت صدرنشيني داشت، با کسب دومين شکست متوالي در ليگ برتر، همچنان در رده دوم اين مسابقات باقي ماند.

حال سوالي که مطرح مي شود اين است :

چرا شاگردان قلعه نوعي از فرصت هاي خود به خوبي استفاده نمي کنند تا مغلوب تک فرصت حريفان شوند.

جدول آقاي گل:

7 گل: لوسيانو ادينيو (تراکتورسازي تبريز)

5 گل:محسن دلير (تراکتورسازي) و سروش رفيعي (فولاد)

4 گل:رضا عنايتي (پديده)، سامان نريمان‌جهان (تراکتورسازي)، احمد حسن‌زاده (صباي قم) و لوسيانو پريرا (سپاهان)

3 گل:سجاد شهباززاده، محمد قاضي و اميد ابراهيمي (استقلال)، رامين رضائيان و محمد غلامي (راه‌آهن)، ايوب کلانتري (صباي قم)، حامد شيري (سايپا)، علي قرباني (نفت تهران) و ميثم مجيدي و روح‌الله سيف‌اللهي (صنعتي خوزستان)


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته