جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/01/21 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - سه شنبه نسخه شماره 2731

 كوتاه و خواندني از سوت پايان ودقيقه 90 

  
خداداد چهارشنبه در کميته انضباطي

کميته انضباطي فدراسيون فوتبال چهارشنبه به تخلفات خداداد عزيزي رسيدگي مي کند.
گفتني است عزيزي که در ديدار ابومسلم برابر استقلال به رغم محروميت، از کنار زمين بازي را دنبال کرد بار ديگر به کميته انضباطي احضار شد تا نسبت به آنچه که آن را عدم اجراي راي انضباطي فدراسيون فوتبال خوانده شده است، پاسخگو باشد.
بر اساس اين گزارش، خداداد عزيزي بايد روز چهارشنبه در نشست کميته انضباطي حاضر شود.
همچنين ناظر و داور ديدار استقلال - ابومسلم نيز گزارشات خود را به فدراسيون ارايه و اين تخلف خداداد را تاييد کرده اند.

مهدي مهدوي کيا هافبک تيم ملي :
با استراليا کار مشکلي داريم

مهدي مهدوي کيا که اين روزها بار ديگر شاهد بازي هاي خوبش در تيم هامبورگ هستيم يکي از بازيکنان کليدي ايران در مسابقات جام ملت هاي آسيا خواهد بود .
وي در خصوص اين مسابقات گفت :  با توجه به حضور استراليا، کار ما براي قهرماني دشوار است.
وي افزود : اين مسابقات اهميت زيادي براي کشورهاي آسيايي دارد. تيم ها با تمامي توان خود را آماده مي کنند تا بتوانند نمايش خوبي را ارائه کنند.
وي ادامه داد : با توجه به حضور تيم استراليا اين دوره، کار دشواري را براي قهرماني داريم; اما اميدوارم با برنامه ريزي دقيق و انجام ديدارهاي دوستانه با تيم هاي بزرگ بتوانيم با آمادگي راهي اين ديدارها شويم.
 
محرومان هفته 25 ليگ برتر فوتبال
پرسپوليس با 2 محروم در مقابل فجر

سازمان ليگ اسامي بازيکنان محروم هفته 25 ليگ برتر را اعلام کرد.
گفتني است که در هفته بيست و پنجم ليگ برتر، 16 بازيکن محروم هستند. اين بازيکنان عبارتند از:
پرسپوليس; عليرضا نيکبخت واحدي و مهرزاد معدنچي، محروم انضباطي.
پيکان; ميثم رضا پور، حسن اسلامي
راه آهن; محمد تارتار، حامد خانلو، رمضان شکري و مربي راه آهن که در بازي گذشته اخراج شد.
ذوب آهن; علي احمدي
سايپا; مجيد غلام زاده، ابراهيم صادقي
سپاهان; مهدي نوري، سيد صالحي
فولاد; عادل کلاه کج، وارادايس
فجر سپاسي; غلامرضا رضايي
صبا باتري; يدالله اکبري
 
مصدوميت اولادي جدي نيست

مهرداد اولادي مهاجم تيم فوتبال اميد کشورمان در ديدار تدارکاتي مقابل اکباتان با مصدوميت از ناحيه زانو مواجه شد.
به نظر مي رسيد مصدوميت اولادي حاد باشد و همين مسئله موجب نگراني کادر فني شده بود; اما به گفته پزشک تيم اميد مصدوميت اين بازيکن با دو روز استراحت و انجام فيزيوتراپي حل مي شود.
مصدميت مهاجم تيم فوتبال اميد حاد نيست و با استراحتي کوتاه مي ت-واند مقابل تيم اردن بازي کند.
گفتني است که اولادي ديروز در تمرينات اين تيم شرکت نکرد. تمرينات تيم اميد ديروز در کمپ تيم ملي برگزار شد.
 
 جدايي رضايي از پرسپوليس

شيث رضايي مدافع تيم فوتبال پرسپوليس تهران با اتمام قرارداد خود در پايان فصل از اين تيم جدا مي شود.
گفتني است رضايي که در ديدارهاي اخير پرسپوليس عملکرد خوبي از خود به نمايش گذاشت، قصد جدايي از اين تيم را دارد.
قرارداد وي در پايان فصل جاري به اتمام مي رسد و اين مدافع اعلام کرده است که آن را تمديد نخواهد کرد.
گفته مي شود واسطه ها قصد دارند فيلم بازي هاي وي را در اختيار چند تيم خارجي قرار دهند تا رضايي فصل آينده خارج از ايران به ميدان برود.
هنوز هيچ تيمي براي انعقاد قرارداد با رضايي اعلام آمادگي نکرده است.
 
وحيد طالب لو دروازه بان تيم فوتبال استقلال :
مشکلي براي بازي ندارم

وحيد طالب لو دروازه بان جوان تيم استقلال در تمرينات دو روز پيش تيم استقلال از ناحيه صورت مصدوم شد و به نظر مي رسيد که نتواند در تمرينات استقلال حاضر شود.
در اين رابطه طالب لو گفت: مصدوميتم چندان جدي نيست و مي توانم استقلال را در بازي برابر برق تهران همراهي کنم.
وي افزود : در جريان تمرينات اخير توپ به صورتم برخورد کرد. شدت ضربه  به حدي بود که نتوانستم به تمرين ادامه دهم و از زمين خارج شدم.
وي ادامه داد: حال عمومي ام رضايت بخش است ، البته سرگيجه و حالت تهوع داشتم که به مرور زمان اين مشکل هم برطرف شد. در حال حاضر از ناحيه بيني احساس درد مي کنم اما در اين ناحيه شکستگي ندارم.
دروازه بان تيم فوتبال استقلال از آمادگي خود براي همراهي تيمش در بازي برابر برق شيراز خبر داد و گفت: مشکل مصدوميتم آنقدر جدي نيست که نتوانم با تيم تمرين کنم.


تمرين پرسپوليسي ها زير نظر دنيزلي

بازيکنان تيم فوتبال پرسپوليس تهران صبح ديروز تمرينات خود را زير نظر مصطفي دنيزلي  سرمربي ترکيه اي اين تيم برگزار کردند.
گفتني است که بازيکنان تيم پرسپوليس براي رويارويي با تيم فجر سپاسي شيراز تمرينات خود را با حضور   19 بازيکن برگزار کردند.
اين تمرينات در ورزشگاه شرکت واحد و در حضور تعدادي از هواداران اين تيم برگزار شد.
تيم پرسپوليس از روز سوم فرودين ماه تمرينات خود را به طور منظم آغاز کرده است.
ديدار تيم هاي پرسپوليس تهران و فجر سپاسي شيراز روز يکشنبه 26 فروردين ماه جاري از هفته بيست و پنجم مسابقات فوتبال قهرماني باشگاه هاي برتر ايران در ورزشگاه حافظيه شيراز برگزار خواهدشد.

همگروهي تيم ملي فوتسال ايران با تيم هاي چين ، لبنان و مالزي

مراسم قرعه کشي مسابقات فوتسال قهرماني آسيا در توکيو پايتخت ژاپن برگزار شد و تيم ايران با تيم هاي ، چين ، مالزي و لبنان در گروه چهارم قرار گرفت.
مسابقات فوتسال قهرماني آسيا در روزهاي   23 تا   29 ارديبهشت ماه در دو شهر اوزاکا و هايگوي ژاپن برگزار خواهد شد و   16 تيم شرکت کننده پيکارهاي مقدماتي خود را در چهار گروه چهار تيمي برگزار خواهد کرد.
گروه بندي مسابقات فوتسال قهرماني آسيا به شرح زير است :
گروه اول : ژاپن ، تاجيکستان ، هنگ کنگ و فيليپين
گروه دوم : ازبکستان ، کويت ، تايلند و عراق
گروه سوم : قرقيزستان ، ترکمنستان ، کره جنوبي و استراليا
گروه چهارم : ايران ، چين ، مالزي و لبنان .
تيم ملي فوتسال ايران نخستين ديدار خود را روز بيست و سوم ارديبهشت مقابل تيم لبنان برگزار مي کند و سپس به مصاف تيم هاي مالزي و چين خواهد رفت.
 
پرواز سپاهان با 7 ساعت تاخير

کاروان تيم فوتبال سپاهان که قصد داشت براي رويارويي با تيم فوتبال العين صبح ديروز عازم امارات شود با تاخير 7 ساعته پرواز در فرودگاه اصفهان غافلگير شد.
گفتني است مسوولان تيم فوتبال سپاهان که قصد داشتند تيم شان را با پروازي مستقيم از اصفهان به امارات اعزام کنند با تاخير 7 ساعته در پرواز اصفهان - دبي مواجه شدند. به همين خاطر زردپوشان اصفهاني از فرودگاه اين شهر به هتل محل اقامت خود بازگشتند و عصر  ديروز به امارات سفر کردند.
 
ابراهيم ميرزاپور دروازه بان تيم ملي :
به زودي باز مي گردم

طي روزهاي گذشته اينطور عنوان مي شد که ابراهيم ميرزاپور دروازه بان تيم ملي کشورمان مصدوميتش بهبود يافته و از 20 فروردين تمرينات خود را آغاز خواهد کرد ، اما بر خلاف آنچه که در چند روز گذشته شايعه شده بود، ابراهيم ميرزاپور از بيستم فروردين تمرينات خود را آغاز نکرد، بلکه دروازه بان آسيب ديده تيم ملي از اوايل ارديبهشت تمرينات نرم خود را شروع خواهد کرد. در اين راستا ميرزاپور درباره آخرين وضعيت خود گفت: شرايط خوبي دارم و هم اکنون در حال انجام کارهاي تقويتي هستم و ظرف يک هفته تا 10 روز آينده تمرينات ويژه تري را انجام مي دهم و فکر مي کنم که بتوانم با کسب آمادگي بدني، در دروازه استقلال اهواز قرار بگيرم. وي درباره طولاني شدن دوران آسيب ديدگي اش، گفت: شرايط بازيکنان مثل جباري و نويدکيا پس از پايان مصدوميت برايم تجربه شده است. وضعيت من با آنها متفاوت است، رباط صليبي پايم بدتر از ديگر بازيکنان آسيب ديد و نمي خواهم طوري به ميادين بازگردم که پس از دو، سه ماه دوباره مجبورم به خانه نشيني شوم.
وي با بيان اين که پس از به پايان رسيدن مصدوميت، در شرايط خوبي قرار خواهم داشت، گفت: مطمئن باشيد دير به فوتبال برنمي گردم. شرايط بدني ام به گونه اي است که اضافه وزن ندارم و در اين مدت پنج، شش کيلو وزن کم کرده ام و مي توانم با کمي تمرين به وضعيت آرماني برسم.
دروازه بان مصدوم استقلال اهواز که آخر اين فصل قراردادش با اين تيم به پايان مي رسد،  درباره آينده خود در سال بعد، گفت: هنوز تصميمي در اين باره نگرفته ام. اما استقلال اهواز ديني برگردنم دارد. آنها بر روي من سرمايه گذاري کرده بودند اما، اين مصدوميت باعث شد که شش ماه از فوتبال دور باشم و اين تيم براي من در اولويت قرار دارد.
 
اخراج بازيکن عراقي تيم فوتبال مس کرمان

مجتبي موذن زاده سرپرست تيم فوتبال صنعت مس کرمان گفت:  اعلا عبدالزهرا بازيکن عراقي تيم فوتبال مس کرمان به علت بي انضباطي از اين تيم اخراج شد.
وي افزود : پس از آنکه سرمربي تيم فوتبال مس کرمان از تمرين اين بازيکن در روز يکشنبه ممانعت به عمل آورد ، درگيري بين اين دو صورت گرفت.
وي ادامه داد: مهاجم عراقي تيم صنعت مس تا اطلاع ثانوي از تيم اخراج شده و حق تمرين ندارد.
وي اضافه کرد : کادر مديريتي باشگاه تکليف اين بازيکن را مشخص خواهد کرد.
 
هفته بيست و نهم رقابت هاي لاليگا
شکست اوساسونا در غياب نکونام

تيم فوتبال رئال مادريد در چارچوب هفته بيست و نهم رقابت هاي لاليگا مقابل اوساسونا به برتري رسيد.
گفتني است که رئال مادريد در اين ديدار با نتيجه دو بر صفر و با گل هاي رائول(24) و روبينيو(80) ميهمان خود را شکست داد. رئال مادريد با اين پيروزي 54 امتيازي شد و در فاصله دو امتيازي صدرجدول قرار گرفت.
شايان ذکر است که جواد نکونام هافبک ايراني تيم اوساسونا در اين ديدار به دليل مصدوميت حضور نداشت.


تيموريان در تيم برتر هفته سي و دوم
ليگ برتر انگليس

درخشش آندرانيک تيموريان در ديدار برابر ويگان اتلتيک در چارچوب هفته سي و دوم رقابت هاي ليگ برتر سبب شد تا کارشناسان فوتبال انگليس نام اين بازيکن را در فهرست برترين هاي هفته قرار دهند.
گفتني است تيموريان ملقب به گراندو در بازي با ويگان دو گل به ثمر رساند و جايگاه تيم بولتون را در رده پنجم جدول رده بندي ليگ برتر تحکيم کرد.
 
بازگشت مايکل اوون

مايکل اوون پس از پشت سر گذاشتن دوران طولاني آسيب ديدگي آماده بازگشت به ميدان است.
گفتني است که گاردين در اين باره نوشت: مايکل اوون امروز در ديدار بدون تماشاگر ذخيره هاي نيوکاسل برابر تيم جوانان هارت پول يونايتد بازي مي کند. هنوز روشن نيست اوون چند دقيقه بازي مي کند - چهل و پنج دقيقه قابل پيش بيني است - اما، به هر حال شرکت کردنش در اين بازي مايه دلگرمي گلن رودر (سرمربي نيوکاسل) و استيو مک لارن، سرمربي انگلستان است. اگر اوون از اين بازي سالم بيرون بيايد، مي تواند در ديدار خانگي برابر چلسي در ليگ برتر بازي کند.

پس از ويلي سانيول
دميکليس هم ديدار با ميلان را از دست داد

بايرن مونيخ در ديدار برگشت مرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان اروپا در برابر ميلان نمي تواند از وجود مارتين دميکليس بازيکن آرژانتيني اش بهره ببرد.
گفتني است مونيخي ها که فردا در آليانس آره نا ميزبان ميلان خواهند بود، دميکليس را به دليل کشيدگي عضله در اختيار نخواهند داشت.
اين هافبک دفاعي که توان بازي در خط دفاعي را نيز دارد، در بازي بايرن در هانوفر که با برتري دو بر يک مونيخي ها همراه بود، دچار اين آسيب ديدگي شد. دميکليس در اين بازي زننده گل نخست تيمش نيز بود.
در کنار اين بازيکن آرژانتيني،  ويلي سانيول هم ديگر بازيکن بايرن است که به همين دليل بازي برگشت برابر ميلان را از دست خواهد داد. بازيکن فرانسوي بايرن در بازي رفت تيمش برابر ميلان دچار آسيب ديدگي شد و تا چهار ماه از فوتبال دور خواهد بود.
هيتسفلد در بازي ابتداي هفته به حسن صالح حميدزيچ، اوون هارگريوز و لوسيو استراحت داد تا آنها را برابر ايتاليايي ها به طور کامل در اختيار داشته باشد.

 گزارش گاردين از درخشش آندرانيک تيموريان
 در رقابت هاي ليگ برتر
تيموريان مثل تيغي تيز و برنده است

درخشش آندرانيک تيموريان به همراه تيم فوتبال بولتون در ديدار مقابل ويگان اتلتيک، انگليسي ها را سر ذوق آورده که از جمله مي توان به ديويد اورنستين نويسنده سايت اينترنتي گاردين اشاره کرد.
در اين راستا در گزارش مشروح گاردين آمده است : آندرانيک تيموريان، اين نام را به خاطر بسپاريد. او دومين ايراني حاضر در رقابت هاي ليگ برتر (کريم باقري در سال 2000 در تيم ذخيره هاي چارلتون اتلتيک به ميدان رفت) است. تيموريان از زماني که از تيم ابومسلم به بولتون پيوسته ، سال خوبي را سپري کرده و 10 بار از 16 باري که در فهرست اين تيم قرار داشته به ميدان رفته است. به ثمر رساندن دو گل در دومين حضور در ترکيب اصلي رقابت هاي ليگ برتر و زدن دو گل در رقابت هاي جام حذفي ، بسادگي معلوم مي کند که چرا سام آلاردايس از اين بازيکن به عنوان الماس کوچک ياد کرده است.
ويگان سريعا دريافت که تيموريان بسان يک تيغ تيز و برنده مي ماند. او توانايي اين را دارد که در لحظه هاي مهم بدرخشد. آندرانيک با 255 هزار پوند(463 ميليون تومان) به عنوان يک خريد ارزان قيمت به تيم فوتبال بولتون پيوست اما اکنون به بازيکني تبديل شده که نمي توان قيمتي را براي او متصور بود.  

12 بازيکن تيم واليبال جوانان ايران سيزدهم خرداد به فدراسيون جهاني معرفي مي شوند

اسامي دوازده بازيکن تيم واليبال جوانان ايران براي شرکت در رقابت هاي جهاني اين رشته روز سيزدهم خردادماه به فدراسيون بين المللي واليبال ارسال خواهدشد.
مسابقات واليبال قهرماني جوانان جهان تيرماه سال جاري در مغرب برگزار خواهدشد و تيم ايران يکي از تيم هاي شرکت کننده در اين مسابقات خواهد بود.
فدراسيون بين المللي واليبال از تيم هاي صعودکننده به اين مسابقات خواسته است ، اسامي 18 بازيکن و کادر فني خود را تا روز   28 ارديبهشت ماه به اين فدراسيون اعلام کنند و اسامي دوازده بازيکن تيم ها نيز روز سيزدهم خردادماه به اين فدراسيون ارسال مي شود.
کادر فني تيم واليبال جوانان ايران پس از برگزاري دو اردوي دو روزه در روزهاي بيست و سوم فروردين و ششم خرداد ، نخستين اردوي بلند مدت اين تيم را از روز پانزدهم ارديبهشت ماه در سالن واليبال مجموعه ورزشي آزادي تهران داير خواهد کرد که اين اردو تا زمان اعزام تداوم خواهد داشت.
 
مخالفت فدراسيون واليبال آلمان با
درخواست ايران

فدراسيون واليبال آلمان درخواست فدراسيون واليبال ايران مبني بر تشکيل اردوي آمادگي تيم واليبال جوانان کشورمان در اين کشور را نپذيرفت.
مسوولان فدراسيون واليبال آلمان در پاسخ به درخواست فدراسيون واليبال ايران اعلام کردند به علت آنکه تيم واليبال جوانان آلمان به رقابت هاي جهاني اين رده سني صعود نکرده است ، از قبول درخواست تيم ايران براي تشکيل در اين کشور معذورهستند.
مقامات فدراسيون واليبال کشورمان قصد داشتند پيش از حضور تيم واليبال جوانان ايران در رقابت هاي جهاني مغرب ، يک مرحله اردوي آمادگي اين تيم را در آلمان تشکيل دهند. با رد درخواست مسوولان فدراسيون واليبال ايران ، اين مسوولان تلاش دارند زمينه تشکيل اردوي تيم کشورمان را در يکي از دو کشور ايتاليا و يا صربستان فراهم کنند.
کادر فني تيم واليبال جوانان ايران در برنامه آمادگي اين تيم يک مرحله اردوي خارجي از روز سوم تير ماه در نظر گرفته است.


 چهار خبر از ورزش دانشگاه آزاد اسلامي
تقدير از عملکرد واليباليست هاي دانشگاه آزاد اسلامي ايران در سايت فدراسيون جهاني

در تازه ترين خبرهاي منتشره در سايت رسمي فدراسيون هاي جهاني ورزش دانشگاه ها به حضور مقتدرانه و قهرماني تيم واليبال پسران دانشجوي دانشگاه آزاد اسلامي در اولين دوره مسابقات قهرماني واليبال دانشگاه هاي جهان در دوبلين ايرلند اشاره شده است .
همچنين در سايت رسمي فدراسيون جهاني ورزش دانشگاه ها حضور تيم واليبال دانشگاه آزاد اسلامي ايران را يک امتياز بزرگ براي ميزبانان اين بازي ها اعلام کرده و اذعان نموده قدرت بالاي واليباليست هاي اين تيم سطح فني استاندارد مسابقات را بسيار ارتقا» بخشيده است . گفتني است نهمين دوره رقابت هاي درون دانشگاهي 2007 دانشجويان جهان مهرماه سال جاري در شهر وين اتريش برگزار مي شود.

صعود کوهنوردان دانشگاه آزاد اسلامي بر فراز قله توچال
گروه کوهنوردي کارکنان دانشگاه آزاد اسلامي سنندج با موفقيت به قله 3956 توچال صعود کردند. اين صعود طي دو روز با حضور گروه کوهنوردي کارکنان دانشگاه آزاد اسلامي واحد سنندج (هارا) برگزار شد و اعضاي اين گروه شامل هيوا همايون نژاد ، بهزاد ايماني ، کاوه بهمني ، فرشيد صلواتي ، محمد شکوري و فرشيد رحيميان به سرپرستي جهانفر کاظمي با اقتدار و انسجام کامل و با هدف خودسازي و نزديک شدن به عظمت خالق هستي موفق به انجام اين مهم شدند .

آبادان فاتح مسابقات پينگ پنگ کارکنان دانشگاه آزاد اسلامي منطقه 6
رقابت هاي پينگ پنگ کارکنان و اساتيد دانشگاه آزاد اسلامي خوزستان (منطقه 6) با قهرماني تيم آبادان  - خرمشهر به پايان رسيد .
در اين دوره از بازي هاي دو روزه که هفته گذشته به ميزباني دانشگاه آزاد اسلامي شوشتر برگزار شد ، پس از دانشگاه آزاد اسلامي آبادان - خرمشهر ، تيم هاي شوشتر و اهواز دوم و سوم شدند . شايان ذکر است تيم منتخب اين منطقه در رقابت هاي سراسري دانشگاه آزاد اسلامي قهرماني کشور با آمادگي کامل شرکت خواهد کرد .

بجنورد قهرمان پيکارهاي کشتي دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي منطقه 9
پيکارهاي کشتي آزاد پسران دانشجوي دانشگاه آزاد اسلامي منطقه 9 (استان خراسان رضوي ، شمالي و جنوبي) با درخشش و قهرماني دانشگاه آزاد اسلامي بجنورد خاتمه پذيرفت . در اين رقابت ها که با حضور 15 تيم دانشگاهي به ميزباني واحد شيروان برگزار شد ، تيم هاي دانشگاه آزاد بجنورد ، شيروان و مشهد به ترتيب اول تا سوم شدند.
گفتني است تيم منتخب منطقه 9 در رقابت هاي سراسري کشتي آزاد دانشجويان مناطق يازدهگانه دانشگاه آزاد اسلامي ايران با آمادگي کامل شرکت مي کنند .

برپايي اردوي تيم ملي بسکتبال با ويلچر ايران در تهران

غلامعلي محمودزاده مسوول روابط عمومي فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولين اعلام کرد ; دومين مرحله اردوي آمادگي تيم ملي بسکتبال با ويلچر جانبازان و معلولين ايران جهت حضور درمسابقات انتخابي جهان که اواخرارديبهشت در استراليا برگزار مي شود، از ديروز در مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب برگزار شد.
اين اردو تا   25 فروردين ماه زيرنظر عبدالغفور کامروا سرمربي و کمال عشق مربي برگزار مي شود.
عادل طرفي، ذکريا حسامي زاده، حکيم منصوري، احمد دقاقله پور، موسي غصبي از خوزستان، ابراهيم احمدي از اصفهان، وحيد غلام آزاد، ابوالفضل موسوي، بهمن سيفي،مهدي قرباني از زنجان، غلامرضا نامي از خراسان رضوي و سامان بلاغي از فارس شرکت کنندگان در اين اردو هستند.
 
ميلان ماچالا مربي تيم ملي فوتبال بحرين شد

فدراسيون فوتبال بحرين روز گذشته اعلام کرد: ميلان ماچالا  مربي اهل جمهوري چک باعقد قراردادي رسما به سمت سرمربي تيم ملي فوتبال اين کشور منصوب شد.
به گزارش الجزيره اسپورت، شيخ سلمان بن ابراهيم  رييس فدراسيون فوتبال بحرين پس از مراسم امضاي قرارداد در گفت وگو باخبرنگاران اظهار داشت : ميلان ماچالا به مدت دو سال سرمربي تيم ملي اين کشور خواهد بود ضمن اينکه وي بعنوان مدير فني بر تمام تيم هاي ملي اين کشور ازجمله تيم اميد ،نظارت خواهد کرد.
ماچالا جانشين پيتر هانس بريگل  آلماني شد که اخيرا و به دنبال ناکامي تيم ملي بحرين در رقابت هاي فوتبال جام خليج فارس در ابوظبي از سمتش برکنار گرديد. اين مربي شناخته شده از سال   1996 تا اوايل سال   2007 در بيشتر کشورهاي عربي خليج فارس مربيگري کرده وسهم مهمي در پيشبرد فوتبال اين منطقه بويژه در کويت وعمان داشته است. او در گفت وگويي عنوان کرد که پيشنهادهاي مختلفي براي مربيگري داشته اما به دليل اينکه سالهاست که در منطقه خليج فارس فعاليت کرده است تيم ملي بحرين را بر آنها ترجيح داده است.
 
تکليف لمان به زودي مشخص مي شود

ينس لمان دروازه بان آلماني باشگاه آرسنال که نوامبر آينده   38 ساله خواهد شد، آخرين ماه هاي باقيمانده از قراردادش با اين تيم انگليسي را سپري مي کند درحاليکه سياست جديد باشگاه تنها 12 ماه تمديد قرارداد با بازيکنان بالاي 30 سال را اجازه مي دهد.
به گزارش سايت گل، لمان در تلاش است تا دست کم به مدت دو سال از آينده شغلي خود مطمئن شود. شماري از تيم هاي خارجي نسبت به جذب لمان ابراز تمايل کرده اند اما وي علاقمند است در صورت حصول توافق طي مذاکره با آرسن ونگر و مسوولان باشگاه، در آرسنال بماند.
سنگربان تيم ملي فوتبال آلمان گفت: به زودي طي يک يا دو هفته آينده، مذاکره خواهيم کرد. نااميد نيستم، اين هم نوعي تجارت است و هميشه گفته ام که دوست دارم در آرسنال بازي کنم چون فکر مي کنم به خوبي از پتانسيل تيم اطلاع دارم. وي افزود: اگر اينجا بمانم فقط يک سال مي توانم تمديد کنم که همين الان هم مشکلي نيست و تصميم بر عهده خودم است اما درتيم هاي ديگر مي توانم دو ساله امضا کنم ولي پيش از آن بايد مذاکره کنيم. تصميم سختي است.
 
عباس ترابيان رييس کميته فوتسال :
هيچ تيمي قدرت برابري با ما را ندارد

عباس ترابيان رييس کميته فوتسال کشورمان پس از مشخص شدن حريفان تيم ملي در مسابقات قهرماني آسيا گفت: تيم هاي همگروه ايران در يک سطح قرار دارند و براي کسب عنوان قهرماني اين دوره از مسابقات هيچ حريفي را دست کم نمي گيريم.
وي افزود: به نظر من تيم ايران در گروه مناسبي قرار گرفته است و اگر به عنوان سرگروه صعود کنيم درمرحله يک چهارم نهايي با تيم دوم گروه سوم که احتمالا ترکمنستان خواهد بود بازي مي کنيم.
وي با اشاره به برتري محسوس تيم ملي فوتسال کشورمان نسبت به ساير تيم هاي همگروه تصريح کرد : هيچ وقت حريفان را دست کم نمي گيريم و از روز نخست رقابت ها با برنامه مقابل آنها ظاهر مي شويم تا با حداکثر تفاضل گل و بيشترين گل زده قدرت خود را به ساير تيم ها ديکته کنيم.
رييس کميته فوتسال ادامه داد : شناخت خوبي از سه تيم همگروه داريم . در اولين دوره قهرماني آسيا با مالزي همگروه بوديم . آنها بيشتر فوتبال بازي مي کنند تا فوتسال، بازيکنان مالزي تکنيک خوبي دارند ولي بر روي مسايل تاکتيکي فوتسال کار نکرده اند . لبنان هم در چند سال اخير با استفاده از مربيان روسي توانسته خود را به سطح مطلوبي برساند. چين نيز با به کارگيري مشاوران اروپايي عملکرد مثبتي داشته است. با وجود اين ، هر سه تيم تقريبا در يک سطح قرار دارند و نمي توان از ميان آنها يکي را به عنوان حريف اصلي تيم ايران نام برد. اگرچه هيچ يک قدرت برابري با تيم ما را ندارند.ترابيان در خصوص برنامه هاي تدارکاتي تيم ملي فوتسال تا زمان آغاز رقابت هاي قهرماني آسيا گفت : در تورنمنت اردبيل دو بازي برگزار مي کنيم که يکي از آنها مقابل تيم اسپانيا قهرمان جهان خواهد بود . بعداز بازگشت به تهران از ششم ارديبهشت، تيم ملي فوتسال به اردوي شبانه روزي مي رود و احتمال دارد پيش از اعزام به رقابت هاي قهرماني آسيا در يکي از روزهاي 17 يا 18 ارديبهشت مقابل تيم قدري مثل کرواسي در سالن فدراسيون هندبال بازي تدارکاتي انجام دهد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
دانشگاه و خبر
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته