جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/01/21 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - سه شنبه نسخه شماره 2731

  پخش "سال هاي برف و بنفشه" آغاز مي شود  

تهيه کننده ي "سال هاي برف و بنفشه" از محمود يارمحمدلو به عنوان تدوينگر اين سريال نام برد و افزود:تدوين همزمان با تصويربرداري در حال انجام است و تا کنون 30 درصد از تدوين به پايان رسيده است.
 در سريال "سالهاي برف و بنفشه" بازيگراني چون محمدعلي کشاورز، سام درخشاني، لاله اسکندري، جهانگيز الماسي، امير آقايي، اسماعيل شنگله، شبنم قلي خاني، صالح آقا ميرزايي، محسن قاضي مرادي، مهدي فقيه و رحيم نوروزي به ايفاي نقش پرداخته اند.
داستان اين سريال به قلم رضا جولايي به اواخر سال 1341 باز مي گردد. مهندس علي فلاح، بعد از فارغ التحصيلي در رشته کشاورزي از اروپا به ايران مي آيد. او تصميم مي گيرد علي رغم مخالفت خانواده اش به شهرستان ورامين رفته و در قطعه زميني که متعلق به پدرش است کار کند. تيمسار اميرشاهي که از مالکان بزرگ منطقه و در ضمن پشتکار شاپور غلامرضا پهلوي نيز هست، از پشتکار و مديريت علي خوشش آمده و تلاش مي کند تا او را جذب تشکيلات خود کند. اما آ شنايي علي با مردم منطقه و نزديکي او با آنان به مذاق تيمسار خوش نمي آيد. در چنين شرايطي است که وقايع خرداد 1343 رخ مي دهد. مردم پيشوا و ورامين در اعتراض به دستگيري مرجع تقليد خود حضرت امام خميني (ره) قيام کرده و کفن پوش به سمت تهران حرکت مي کنند و حضور ناخواسته علي در اين ماجرا زندگي او را به سمت ديگري هدايت مي کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
دانشگاه و خبر
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته