جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/07/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4830

 خبر 

 کرمي:

جشن ورودي‌هاي سال 93 بنياد ملي نخبگان 26 مهر برگزار مي‌شود

مشاور رئيس بنياد ملي نخبگان از برگزاري جشن ورودي‌هاي جديد بنياد ملي نخبگان با حضور معاون علمي و فناوري رئيس‌جمهور، وزرا، نفرات برتر کنکور سراسري سال 93 و نفرات برگزيده المپيادهاي علمي، در روز 26 مهرماه خبر داد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، پرويز کرمي مشاور رئيس بنياد ملي نخبگان گفت: جشن ورودي‌هاي جديد بنياد ملي نخبگان با حضور نفرات برتر کنکور سراسري که بالغ بر 390 نفر شامل 150 نفر اول کنکور رياضي، 100 نفر اول کنکور تجربي، 100 نفر اول کنکور انساني و 40 نفر اول کنکور هنر سال جاري هستند و همچنين نفرات برگزيده المپيادهاي علمي شامل 250 نفر در رشته‌هاي ادبيات، شيمي، فيزيک، رياضي، کامپيوتر، نجوم و اختر شناسي و زيست‌شناسي که در سال جاري وارد دانشگاه شده‌اند، در هفته آخر مهرماه، با حضور معاون علمي و فناوري رئيس جمهور و وزراي علوم، تحقيقات فناوري و بهداشت، درمان و آموزش پزشکي و ساير مسئولان برگزار مي‌شود.

ثبت نامهاي غيرحضوري دانشگاه پيام نور تمديد شد

فرايند ثبت‌نام در دوره هاي غيرحضوري براي تمام دانشجويان تمديد شد.

به گزارش آفرينش مهلت ثبت‌نام غيرحضوري، انتخاب واحد و حذف و اضافه تمام دانشجويان دانشگاه پيام نور تمديد شد.

با توجه به عدم موفقيت در ثبت انتخاب واحد برخي از دانشجويان، مهلت ثبت‌نام غيرحضوري، انتخاب واحد، حذف و اضافه اين دانشجويان تا 24 مهرماه ادامه دارد.

آخرين وضعيت تجميع 7 پرديس دانشگاه آزاد اسلامي

خبرگزاري آنا: معاون عمراني دانشگاه آزاد اسلامي، جزييات تجميع 7 پرديس دانشگاه آزاد اسلامي را تشريح کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامي در حال حاضر يک ميليون و 377 هزار مترمربع پروژه در دست احداث دارد.مهندس محسن هاشمي با بيان اينکه ساختمان‌هاي دانشگاه آزاد در تهران در فضايي حدود 600 کيلومتر مربع از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب گسترده هستند، گفت: متأسفانه اين ساختمان‌ها از يک فيزيک مناسب برخوردار نيستند و طرح تجميع سازمان مرکزي، واحدهاي تهران مرکز، شمال، غرب، جنوب، پزشکي و مجازي از اولويت‌هاي دکتر ميرزاده رئيس دانشگاه است.

وي افزود: خوشبختانه روساي واحدهاي دانشگاهي نيز اين موضوع را جدي گرفته‌اند و از انجام اين طرح پشتيباني کرده‌اند.وي با اشاره به اينکه مهم‌ترين نکته داشتن يک زمين مناسب براي اجراي طرح تجميع است، گفت: تاکنون مکان يابي براي همه پرديس‌ها انجام شده به جز واحد تهران مرکز که در شوراي عالي معماري دانشگاه مطرح شده که بهتر است در بافت فرسوده تهران شکل بگيرد.

وي با بيان اينکه پيدا کردن زمين مناسب براي تجميع واحد تهران مرکز به جز در بافت‌هاي فرسوده يا پادگان‌هايي که قرار است از تهران خارج شود امکان پذير نيست، گفت: با توجه به اينکه سامان دهي بافت‌هاي فرسوده نيز از اولويت‌هاي دکتر قاليباف شهردار تهران مي‌باشد قرار شد که با تفاهم نامه‌اي که با شهرداري تهران منعقد شد واحد تهران مرکز را در يکي از بافت‌هاي فرسوده اطراف پارک هرند، بافت‌‌هاي فرسوده عودلاجان و سنگلج بارگذاري کنيم که پارک هرند در اولويت قرار گرفته است چرا که پارک و مسجد واقع در آن در محيط دانشگاه قرار مي‌گيرد و ارتباط منطقي از نظر فرهنگي و اجتماعي بين مردم و دانشگاه ايجاد مي‌شود.

"پارک هرندي"

هاشمي خاطر نشان کرد: ايده‌هاي ديگري نيز براي تجميع واحد تهران مرکز مطرح است که يکي از آن‌ها نيز طراحي پياده راه به سبک خيابان صبا است.

وي ادامه داد: 70 تا 80 درصد نظر شوراي عالي معماري دانشگاه آزاد مبني بر تجميع واحد تهران مرکز در بافت فرسوده و 20 تا 30 درصد در پياده راه است که تصميم قطعي در اين رابطه گرفته خواهد شد.

وي با بيان اينکه تجميع واحد تهران جنوب در زمين‌هاي اطراف دانشکده فني مهندسي اين واحد در اتوبان آهنگ صورت خواهد گرفت، گفت: براي تجميع واحد تهران غرب نيز زميني را در غرب تهران بالاي اتوبان همت در نظر گرفته‌ايم.

معاون عمراني دانشگاه آزاد ادامه داد: طرح تجميع واحد تهران شمال در منطقه حکيميه تهران صورت خواهد گرفت که سايت و ساختمان‌هاي آن کاملا مشخص است. وي اضافه کرد: ساختمان‌هاي علوم پزشکي نيز در کنار بيمارستان فرهيختگان واقع در منطقه پونک تجميع خواهند شد.

هاشمي در بخش ديگر از سخنانش با بيان اينکه طي سه سال گذشته کشور دچار بحران جدي تورم و از سوي ديگر درگير اجراي طرح هدفمندي يارانه‌ها شد، گفت: تغيير قيمت سوخت و دلار در سالهاي 89 و 90 و تورم مربوط به سال 91 که تحت تأثير تحريم‌ها در موضوع نفت بود، موجب کم شدن درآمد‌هاي ارزي و نفتي کشور و افزايش نرخ دلار شد به طوري که بانک مرکزي نرخ تورم را بين 39 تا 40 درصد اعلام کرد.

وي افزود: در اين‌ سال‌ها کار ساخت و سازها و ساختمان‌هاي دانشگاه آزاد که به مرز 80 درصد رسيده بود به علت بسته شدن قراردادها با نرخ ثابت و از سوي ديگر تورم حاکم بر کشور و همچنين تغيير مديريت و بالا نرفتن شهريه‌ها، همگي موجب شد که نقدينگي دانشگاه دچار مشکل شود و تورم و کمبود نقدينگي موجب توقف پروژه‌ها شود.

هاشمي ادامه داد: از سوي ديگر پيمانکاران تقاضاي تعديل قيمت‌ها را داشتند که نسبت به اين پروژه‌ها تصميم گيري نشد و 90 درصد پروژه‌ها دچار رکود شد و بيش از 50 درصد نيز متوقف شدند.

وي تصريح کرد: يکي از اولويت‌هاي دکتر ميرزاده رئيس دانشگاه آزاد اسلامي اتمام پروژه‌هاي نيمه تمام است که ما حدود يک ميليون و 800 هزار متر مربع ساختمان نيمه تمام داشتيم که قرارداد آن‌ها بلاتکليف بود که شامل پيشرفت فيزيکي 5 درصد تا90 درصد بود.

وي ادامه داد: اولويت اول ما اتمام پروژه‌‌ها بود و يکي از دلايل سفر‌هاي من به استان‌ها نظارت بر نحوه ساخت و کيفيت و کميت ساخت و ساز‌ها بود تا با صحبت و مذاکره با مشاوران تصميم مناسبي اتخاذ شود

هاشمي يادآور شد: هم اکنون متراژ پروژه‌ها به يک ميليون و 300 هزار متر مربع رسيده است ، يعني طي اين مدت 500 هزار متر مربع پروژه تحويل موقت يا قطعي شده است. وي تصريح کرد: همچنين تصميم گيري شد که تا آخر سال وضعيت تمامي پروژه‌ها روشن شود و آنهايي که زير 50 درصد پيشرفت فيزيکي داشته‌اند براي آنها تصميمات ويژه‌اي گرفته شود و پروژه‌هاي بالاي 50 درصد نيز ساخته و تکميل شوند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته