جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/07/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4830

 از سوي دولت ابلاغ شد:
 تسهيلات جديد براي بازنشستگي در مشاغل سخت و زيان‌‌‌‌‌‌آور 

حداکثر ميزان عدم اشتغال به کار و غيبت غيرموجه در طول دوره اشتغال به مشاغل سخت و زيان آور از 10 روز به يک سال افزايش يافت و بر اين اساس براي مدت بيشتر از يک سال موجب بر هم خوردن توالي مي‌شود.

به گزارش آفرينش به نقل از سايت اطلاع رساني خانه ملت، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در جلسه علني با تصويب طرح استفساريه‌اي مقرر کردند افراد فعال در مشاغل سخت و زيان‌آور با داشتن حداقل 7 هزار و 300 روز اشتغال در يک يا چند شغل زيان آور در يک يا چند کارگاه، بازنشسته خواهند شد.

اما مهمترين نکته در تصويب اين قانون و دليل اصلي اين استفساريه تاکيد بر اهميت رعايت «توالي» در اشتغال است در واقع بر اساس تبصره 2 ماده 76 قانون تامين اجتماعي افرادي که حداقل بيست سال متوالي و بيست و پنج سال متناوب در کارهاي سخت و زيان‌آور (‌مخل سلامت) اشتغال داشته باشند و در هر مورد‌ حق بيمه مدت مزبور را به سازمان پرداخته باشند، مي‌توانند تقاضاي مستمري بازنشستگي کنند و هر سال سابقه پرداخت حق بيمه در کارهاي سخت و‌ زيان‌آور يک و نيم سال محاسبه خواهد شد، اما مشکلي که وجود دارد اين است کارگراني که تا 10 روز غيبت داشته باشند توالي فعاليت شغلي آنها به هم نمي‌خورد يعني اگر در طول 20 سال 20 روز غيبت داشته باشد توالي فعاليتش با مشکل مواجه نمي‌شود، اما کارگري که بعد از 19 سال فعاليت در سال آخر کارش،‌ به جاي 10 روز غيبت غيرموجه 11 روز غيبت داشته باشد، نمي‌تواند بازنشسته شود و بايد به جاي 20 سال ، 25 سال کار کند.

اين مسئله در يک سال اخير موجب ايجاد مشکلات زيادي براي کارگران مشاغل سخت و زيان‌آور شد و بعضاً اين افراد مجبور شدند به خاطر يک روز غيبت غيرموجه بيشتر، چند سال بيشتر در شرايط سخت شغلي ادامه کار دهند، در حالي که بسياري از آنها به لحاظ قواي جسمي با بيماري‌هاي زيادي دست و پنجه نرم مي‌کنند.

عضو کانون شوراهاي اسلامي کار استان سمنان مي‌گويد: بسياري از کارگران در مشاغل سخت و زيان آور مثل معدن مشغول کار هستند و سال‌هاي پاياني کار را با بيماري سپري مي‌کنند با اين حال مجبور بودند به دليل غيبت کاري، سال‌هاي بيشتري کار کنند و سلامتي آنها با تهديد جدي روبرو بود.

علي اصغر ميري افزود: اما در روزهاي اخير طبق اعلام سازمان تامين اجتماعي اين مشکل با ابلاغيه جديد برطرف شد.

به گفته وي، بر اساس ابلاغيه جديد، حداکثر ميزان غيبت غيرموجه در مشاغل سخت و زيان آور از 10 روز به يک سال افزايش يافت.

وي با ابراز خرسندي از اين تصميم براي کمک به کارگران زحمتکش مشاغل سخت ادامه داد: البته با اعمال قانون مشاغل سخت و زيان‌آور، در صورتي که کارگري 30 يا 35 سال هم سابقه کار داشته باشد، فقط 30 روز سنوات به وي اختصاص پيدا مي‌کند نه 35 روز و از اين نظر در حق کارگر اجحاف مي‌شود.معاون فني و درآمد سازمان تامين اجتماعي در روزهاي اخير با اشاره به قانون بازنشستگي پيش از موعد در مشاغل سخت و زيان‌آور گفت: بر اساس اين قانون، کارگراني که تاکنون بيش از ده روز غيبت موجه داشتند نمي‌توانستند با 20 سال سابقه پرداخت حق بيمه بازنشسته شوند بلکه بايد اين سابقه به 25 سال مي رسيد.

محمد حسن زدا به مصوبه هيات دولت که حد مجاز غيبت غيرموجه در کارهاي سخت و زيان آور را به يک سال افزايش داده است. اشاره کرد و افزود: از اين پس کارگراني که کمتر از يک سال در کارهاي سخت و زيان آور غيبت غيرموجه داشته باشند، مي‌توانند با همان 20 سال بازنشسته شوند .

وي گفت: بر اين اساس کارگراني که بيشتر از يک سال غيبت غيرموجه داشته باشند با 25 سال خدمت و سابقه بازنشسته خواهند شد.

معاون اول رئيس جمهور مصوبه دولت را براي اجرا ابلاغ کرد که بر اساس آن، عدم اشتغال به کار سخت و زيان آور در طول دوره اشتغال به مشاغل مزبور تحت هر عنوان براي مدت يک سال و کمتر از آن موجب بر هم خوردن توالي نمي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته