جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/07/29 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4835

 خبر 

 روستاي هوراند به مدار مصرف گاز طبيعي متصل شد

تبريز - توفيقي

مراسم افتتاح پروژه گازرساني به 14 روستاي هوراند با حضور معاون عمراني استاندار و مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان‌شرقي برگزار شد.مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان‌شرقي در اين مراسم با اشاره به دستاوردهاي نظام اسلامي در ارتقاي بهره‌مندي مردم از رفاه و آباداني گفت: توزيع گاز در اقصي نقاط اين مرز و بوم از برکات دولت در خدمت‌رساني صادقانه و افزايش رفاه مردم مي‌باشد به طوري که در سايه حمايت‌هاي دولت و سياستگذاري‌هاي اجرايي هم‌اکنون شاهد شتاب روزافزون رشد و توسعه گاز در دورترين نقاط مرزي کشور هستيم.

ولي‌ا... ديني ضمن ارج نهادن به تلاش جمعي کارکنان و پيگيري و جديت مسئولين امر در گازرساني به شهرستان هوراند که جزء کوهستاني و صعب‌العبورترين مناطق استان است، افزود: جهت بهره‌مندي 1200 خانوار 14 روستاي افتتاح شده که شامل 26 درصد جمعيت روستايي اين شهرستان مي‌باشد، 80 کيلومتر شبکه گازرساني در اقطار مختلف اجرا گرديده است.

وي اعتبار اجراي اين پروژه را 90 ميليارد ريال اعلام کرد و اظهار داشت: برابر تصريح قانون بودجه حق انشعاب گاز مددجويان کميته امداد و بهزيستي رايگان خواهد بود و اين متقاضيان با اجراي لوله کشي داخل ساختمان مي‌توانند از اين حق انشعاب برخوردار گردند.

رئيس شوراي اسلامي روستاي گردشگري زردلجه ماسوله:

از داشتن گاز شهري و تلفن ثابت محروم هستيم

رشت - سيد اکبر خوشحال

شوراها بايد سنجيده تصميم بگيرند چون تصميم‌گيران كليه امور در منطقه هستند و به همين علت كارهاي انجام نشده را به حساب شوراي عالي مي‌آورند پس جا دارد تا با مدد مديران و پيگيري‌‌هاي فراوان تنگناها را شناسايي و در جهت رفع مشكلات كمر همت بست. نه اينكه شاهد دهها معضل باشند امّا كاري از پيش نبرند. بهروز قرباني رئيس شوراي اسلامي روستاي زردلجه ماسوله مي‌گويد: اهالي اين روستا از نوسان برق يعني ضعيف بودن آن رنج مي‌برند و از طرفي نبود تلفن ثابت سبب كم رونقي اقتصادي اين روستاي گردشگري شده است چون گردشگران بيشتر از عابر كارت در خريد استفاده مي‌كنند متأسفانه در اين منطقه به علت عدم توجه مسئولين مخابراتي هنوز هم ما تلفن ثابت نداريم.

قرباني همچنان افزود: نبود گاز شهري مردم را بسيار در مضيقه قرار داده است چون منطقه ما منطقه‌اي كوهستاني است در فصل سرما بايد يك كپسول گاز را به قيمت بسيار گران تهيه كنيم واقعاً در شان اين مردم وفادار نيست كه هنوز هم در صف كپسول گاز يا نفت قرار بگيرند.

قرباني همچنين اضافه كرد كه هنوز طرح هادي در روستاي ما اجرا نشده است و به همين علت زمين‌هاي ما ارزش بالايي ندارد و روستائيان ما بيشتر تمايل به مهاجرت شهري پيدا كرده‌اند من از مديريت بنياد مسكن و مخابرات و برق تقاضا دارم تا به معضل موجود رسيدگي كنند چون اين روستائيان زحمتكش در اين موارد خيلي در مضيقه هستند.

قرباني همچنان گفت: هنوز ما دهياري نداريم جا دارد تا بخشدار سردار جنگل فكري در اين خصوص بكنند. رئيس شوراي اسلامي روستاي گردشگري زردلجه ماسوله در پايان گفت: از سيل سال 92 آسيب زيادي ديده‌ايم حتي به جاده و تنها پل ارتباطي آن خساراتي زيادي وارد شده است كه چندين بار تقاضا كرديم امّا هنوز هم كه هنوز است اعتباري براي ترميم اين خسارات در نظر نگرفته‌اند. من انتظار دارم تا دكتر نجفي استاندار گيلان وقتي به ماسوله تشريف مي‌‌آورند سري در بين راه به روستاي زردلجه بزنند و پاي صحبت روستائيان زحمتكش بنشيند و مشكلات را از زبان روستائيان اين ديار بشنوند شايد حل مشكل شود.

مدير جهادکشاورزي اسلامشهر خبر داد؛

تخريب 15 فقره ساخت و ساز غير مجاز دراراضي کشاورزي اسلامشهر

اسلامشهر - محمدرضا عباسي

محمدرضا اميري مدير جهاد کشاورزي شهرستان اسلامشهر اظهارداشت: براساس حکم دستگاه قضايي شهرستان، ضمن تخريب 15 فقره ساخت و ساز غير مجاز در روستاي قاسم‌آباد خشکه بخش چهاردانگه، بيش از 32900 متر از اراضي کشاورزي از تصرف متخلفين رهاسازي شد.

اميري افزود: پيش از صدور حکم تخريب از سوي دستگاه قضايي شهرستان،با حضور نماينده دادستان، مسئول حراست دادستاني و عوامل بخشداري و شهرداري چهاردانگه در محل وقوع تخلف، بناهاي احداثي در اراضي کشاورزي تخريب و به حالت اوليه بازگشت.

وي بيان داشت: در جريان اين تخريبها بالغ بر 1110 متر ديوارکشي اراضي کشاورزي تخريب و پاکسازي گرديد، ضمن اينکه تعداد 15 مورد ديگر نيز مرتکب تخلف شده بودند، فرصت يک هفته‌اي براي رفع خلاف از اراضي مورد تخلف داده شد. اين مقام مسئول تاکيد کرد: به منظور حفظ و صيانت از اراضي کشاورزي شهرستان، با همکاري بين دستگاههاي شهرستان اسلامشهر، قاطعانه با متخلفين و افراد سودجو و فرصت‌طلبي که بخواهند به هر نحوي اراضي کشاورزي را مورد تخريب و يا تغيير کاربري قرار دهند، برخورد قانوني صورت مي‌گيرد.

وي خاطرنشان کرد: در اين رابطه تعداد ديگري پرونده تخلف و تعرض در اراضي کشاورزي در دست پيگيري و کسب دستور مراجع قضايي شهرستان، تشکيل شده است که به محض صدور حکم اقدامات لازم اجرا خواهد شد.

قابل ذکر است که اراضي کشاورزي شهرستان، به علت همجواري با کلانشهر تهران و داشتن موقعيت مناسب براي انجام فعاليتهاي خارج از بخش کشاورزي همواره مورد تهديد قرار گرفته که خوشبختانه با عنايت و توجه ويژه دستگاه قضايي شهرستان و مديريت جهاد کشاورزي اسلامشهر، اين اراضي که در طي ساليان گذشته مورد تخريب و تغيير کاربري قرار گرفته، رهاسازي و به زير کشت محصولات کشاورزي مي‌‌روند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته