جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/07/29 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4835

  سايه«ابولا» بر اردوي تيم ملي! 

کارلوس کي‌روش قصد دارد تا سومين اردوي تيم ملي فوتبال پيش ازحضور درجام ملت‌هاي 2015 آسيا را درآفريقاي جنوبي برگزار کند، با اين حال شيوه و پيشروي بيماري مهلک ابولا در قاره سياه بر اين اردو سايه افکنده و احتمال لغو آن هم مطرح شده است.در اين ميان کميته پزشکي فدراسيون فوتبال وارد عمل شده وعلاوه بر مراکز بهداشتي داخلي به ويژه وزارت بهداشت، از سازمان بهداشت جهاني و مرکز مبارزه با بيماري‌هاي واگيردار نيز استعلام گرفته است. اين کميته بررسي دقيقي را آغاز کرده تا ميزان خطر احتمالي براي تيم ملي ايران در صورت سفر به آفريقا را ارزيابي کند.گزارش استعلام کميته پزشکي به زودي در اختيار کي‌روش و کفاشيان قرار خواهد گرفت تا آنها تصميم نهايي را براي برگزاري اردوي تيم ملي در آفريقاي جنوبي اتخاذ کنند.

مهدي محمد نبي:

لغو اردوي تيم ملي فوتبال در آفريقاي جنوبي بسيار بعيد است

دبيرکل فدراسيون فوتبال لغو اردوي تيم ملي فوتبال در آفريقاي جنوبي را بسيار بعيد دانست.مهدي محمد‌نبي در مورد احتمال لغو اردوي تيم ملي فوتبال در آفريقاي جنوبي با توجه به شيوع بيماري ابولا، اظهار داشت: همانطورکه مي‌دانيد اين بيماري درغرب آفريقا شايع است و ژوهانسبورگ به عنوان محل برگزاري اردوي تيم ملي بسيار دورازمنطقه خطر است. بنابراين احتمال لغواردوي تيم ملي بسيار بعيد است. با اين وجود کميته پزشکي بايد موضوع را پيگيري کرده و نتيجه را به فدراسيون فوتبال اعلام کند. گزينه اصلي ما براي اردو آفريقاي جنوبي است اما به هر دليلي که البته احتمالش بسيار اندک خواهد بود، خللي ايجاد شود، اردوي خود را درجزيره کيش برگزار خواهيم کرد.دبيرکل فدراسيون فوتبال درباره اينکه يک ديدار تدارکاتي قبل از بازي با کره جنوبي در دستور کار تيم ملي قرار گرفته گفت: درحال حاضر بازي 18 نوامبر(27 آبان) با کره جنوبي قطعي است و در مورد تاريخ 14 نوامبر (23 آبان) به فکربازي تدارکاتي هستيم اما هنوز با تيم و کشوري به توافق نرسيده‌ايم.

البته منتظر بازگشت سرمربي تيم ملي هستيم تا براي انتخاب حريف تدارکاتي تيم ملي تصميم‌گيري کنيم.نبي در مورد اينکه 11 فروردين 94 به عنوان زمان بازي ايران و سوئد اعلام شده، خاطرنشان کرد: هنوز برگزاري اين بازي در حال طي کردن مراحل اداري است و زمان دقيق آن مشخص نشده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته