جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/08/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4838

 ميز خبر 

اقامه نماز رهبر انقلاب بر پيکر آيت‌الله مهدوي کني

مراسم تشييع پيکر آيت‌الله مهدوي کني رئيس مجلس خبرگان رهبري برگزار شد و حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر انقلاب اسلامي بر پيکر اين عالم فقيد اقامه‌ نماز کردند. به گزارش ايسنا ،تشييع پيکر فقيه عالي قدرمرحوم آيت‌الله محمدرضا مهدوي کني يار ديرين امام و رهبري پنج‌شنبه اول آبان‌ماه در دانشگاه تهران برگزار شد. آيت‌الله مهدوي کني از 14 خرداد ماه سال جاري به علت عارضه قلبي در بيمارستان بهمن بستري شد و پس از حدود دو ماه به بيمارستان شهيد رجايي منتقل شد و صبح روز سه‌شنبه(29 مهرماه) پس از گذراندن دوره بيماري طولاني مدت در سن 83 سالگي دار فاني را وداع گفت.

پس از اقامه نماز، تشييع پيکر اين عالم رباني از خيابان انقلاب به سمت چهار راه وليعصر تا خيابان حافظ خواهد بود و سپس طبق وصيت آن مرحوم در شهر ري در آستان مقدس حضرت عبدالعظيم حسني(ع) مراسم تشييع و تدفين انجام خواهد شد. همچنين به همين مناسبت مجلس بزرگداشتي از سوي رهبر انقلاب اسلامي در روز شنبه سوم آبان‌ماه ساعت 15:30 در حسينيه‌ امام خميني رحمه‌الله برگزار خواهد شد.

خطيب نمازجمعه تهران :

عمل قبيح اسيدپاشي را محکوم مي‌کنيم

خطيب نماز جمعه تهران با اشاره به عمل قبيح اسيد پاشي گفت: ما اين عمل قبيح را محکوم مي‌کنيم و از کساني که مسئوليتي در اين زمينه دارند مي‌خواهيم تا عوامل اين اتفاق را شناسايي و به اشد مجازات محکوم کنند.

به گزارش ايلنا ،محمد علي آيت‌الله موحدي کرماني در خطبه‌ دوم نمازجمعه تهران با اشاره به بحث اسيدپاشي در شهر اصفهان افزود: اين مسئله بسيار حادثه‌ دلخراش، زشت و غيرانساني بود و همه را متأثر کرد.

خطيب نمازجمعه تهران با اشاره به صدور حکم اعدام آيت‌الله نمر توسط نظام سعودي ادامه داد: به عربستان هشدار مي‌دهيم. طبق اعلام استاد دانشگاه الازهر يک سوم مردم عربستان شيعه هستند، ظاهراً تشيع به شدت رشد کرده است. عربستان حواسش جمع باشد کشوري که يک سوم آن شيعه است اعدام کردن روحاني شيعه براي او گران تمام مي‌شود و مطمئن باشد اگر خداي‌ناکرده چنين عملي صورت گيرد بترسند از اينکه توسط ظلمشان نابود شوند.

بيانيه مشترک معاون اول رئيس‌‌جمهور و نخست‌وزير عراق

جمهوري اسلامي ايران و جمهوري عراق در يک بيانيه مشترک مطبوعاتي که در پايان سفر نخست‌وزير عراق به تهران منتشر شد، بر اهميت ثبات در منطقه تاکيد کردند و خطر تروريسم را تهديدي براي امنيت جهاني برشمردند.

به گزارش مهر، به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني رياست‌جمهوري، جمهوري اسلامي ايران و جمهوري عراق در يک بيانيه مشترک مطبوعاتي که در پايان سفر نخست‌وزير عراق به تهران منتشر شد، با اشاره به ابعاد راهبردي مناسبات تهران – بغداد که براساس احترام متقابل و منافع مشترک بين دو کشور استوار است، نسبت به رشد روزافزون روابط دوجانبه ابراز خشنودي کرده و بر تمايل خود در افزايش اين روابط در تمامي سطوح تأکيد کردند.

ايران گزارش حقوق بشري دبيرکل سازمان ملل درباره ايران را بي‌اعتبار خواند

ايران گزارش حقوق بشري دبيرکل سازمان ملل درباره ايران را بي‌اعتبار خواند. به گزارش ايسنا، يک عضو نمايندگي ايران در سخنراني در کميته سوم مجمع عمومي سازمان ملل متحد در نيويورک که به موضوعات حقوق بشري مي‌پردازد در پاسخ به گزارش دبيرکل اين سازمان درباره وضعيت حقوق بشر در جمهوري اسلامي ايران اظهار کرد: ايران رويکرد بلند مدت و اقدامات بسياري را در راستاي حفاظت از حقوق انساني مردم ايران بر اساس تعهدات ملي و بين‌المللي خود اتخاذ کرده است. او گفت: گزارش اخير دبيرکل بر اساس قطعنامه‌اي غيرعادلانه و در راستاي اهداف خاص سياسي تعداد معدودي از کشورهاي عضو سازمان ملل متحد تهيه شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته