جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/08/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4838

 هزينه‌ نجومي درمان معلولان در تايباد 

 رييس اداره بهزيستي تايباد گفت: هزينه‌هاي درمان معلولان بهزيستي تايباد نجومي است. عليرضا حسين پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه خراسان، هزينه بالاي درمان را يکي از مهمترين مشکلات معلولان عنوان کرد و افزود: هزينه‌هاي درماني معلولان روز به روز به صورت نجومي افزايش پيدا مي‌کند و در حال حاضر بسياري از معلولان آسيب نخاعي با زخم بستر مواجه هستند. بهزيستي در حد توان و امکانات و بودجه‌هاي موجود خدماتي را به اين معلولان ارائه مي‌دهد اما پاسخگوي تمام نياز آنها نيست.

وي ادامه داد: پرداخت مستمري، بن‌هاي نقدي خريد و ارائه تشک مواج از جمله خدمات ارائه شده بهزيستي به معلولان است، با اين وجود يکي از عمده مشکلات معلولان نخاعي، هزينه‌هاي درماني و دارويي است. در صورت افزايش سقف بيمه درماني مددجويان تحت پوشش و اتخاذ تدابيري جهت پرداخت بيمه تکميلي با پرداخت تعهدات مناسب، قطعاً يکي از مشکلات خانواده‌هاي تحت پوشش اين اداره حل خواهد شد. حسن‌پور افزود: با توجه به محروميت در منطقه مرزي تايباد شاهد رشد روز افزون معلوليت‌ها هستيم. حدود 3322 خانوار با جمعيتي بالغ بر پانزده هزار و 320 نفر در اداره بهزيستي تايباد پرونده دارند و بودجه‌هاي دولتي پاسخگوي اين تعداد خانواده تحت حمايت نيست لذا از خيران شهرستان درخواست کمک‌هاي مالي جهت کمک به نيازمندان داريم.

وي کمبود نيروي انساني بويژه کارشناس تخصصي در شهرستان را يکي از مشکلات بهزيستي تايباد، عنوان و تصريح کرد: با توجه به اينکه در خانواده‌هاي تحت پوشش شاهد مشکلات عديده ذهني و رواني هستيم، با جذب نيروي انساني متخصص جهت کاهش رنج رواني افراد و مشاوره با افراد تحت حمايت مي‌توانيم به گونه‌اي چشمگير کاهش مشکلات ذهني و رواني افراد را پيش‌بيني کنيم. با وجود نيروي متخصص، کيفيت بهتر خدمات را شاهد خواهيم بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته