جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/08/06 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4841

 خبر 

 دكتر نجفي با تاكيد بر تعديل شهريه؛

افزايش 15 درصدي شهريه‌هاي علمي كاربردي رقم بالايي است

به گزارش خبرنگار آفرينش سرپرست وزارت علوم با حضور در مراسم سالگرد تاسيس دانشگاه علمي کاربردي، ادغام اين دانشگاه با دانشگاه فني حرفه اي را هم درست ندانست. محمدعلي نجفي صبح ديروز دوشنبه در مراسم بيست و دومين سالگرد تاسيس دانشگاه جامع علمي کاربردي که در سالن اجلاس سران برگزار شد، گفت: وقتي من به وزارت علوم آمدم، فرجي دانا از طرحي خبر داد که ادغام دو دانشگاه علمي کاربردي و فني و‌حرفه‌اي را در دست دارد اما پس از بررسيهايي که خودم انجام دادم به اين نتيجه رسيدم اين طرح درست نيست.

وي با بيان اينکه اگر قرار بود در آموزش عالي بمانم براي اين موضوع فکري مي کردم، تاکيد کرد: مهمترين کار من فعلاً دفاع از نيلي احمدآبادي است.نجفي با تکذيب يک خبر درباره ادغام دو دانشگاه علمي کاربردي و پيام نور، اظهار داشت: اين موضوع اصلاً در وزارت علوم مطرح نشده و ما اعلام کرديم برخي واحدهاي پيام نور و غيردولتي بايد در انتظار ادغام باشند.

سرپرست وزارت علوم درباره افزايش 15 درصدي شهريه‌هاي دانشگاه علمي کاربردي، تاکيد کرد: اين ميزان رقم بالايي است و شايد بهتر باشد به 12 درصد کاهش يابد.به گفته نجفي هم اکنون بيش از يک هزار مرکز علمي کاربردي در کشور وجود دارد که متاسفانه اداره 23 مرکز آن با دانشگاه جامع علمي کاربردي است که هيچ توجيهي ندارد. تا پايان سال تحصيلي جاري اين 23 مرکز واگذار شده يا تعطيل شوند.

نتايج پذيرش رشته‌هاي نيمه متمرکز کارداني علمي کاربردي اعلام شد

اسامي پذيرفته‌شدگان نهايي کد رشته‌هاي تحصيلي نيمه متمرکز دوره کارداني فني و دوره کارداني حرفه اي نظام آموزشي مهارتي دانشگاه علمي کاربردي در سال 93 بر روي سايت سازمان سنجش قرار گرفت.

به گزارش آفرينش براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده اسامي 877 نفر از پذيرفته شدگان نهايي کد رشته‌هاي تحصيلي نيمه متمرکز دوره کارداني فني و دوره کارداني حرفه اي نظام آموزشي مهارتي دانشگاه علمي کاربردي از ديروز دوشنبه 5 آبان ماه 93 بر روي سايت سازمان سنجش قرار گرفت.

از ميان پذيرفته شدگان تعداد 228 نفر زن و 649 نفر مرد هستند.

کليه پذيرفته‌شدگان ضرورت دارد که در يکي از روزهاي شنبه 10 و يکشنبه 11 آبان ماه به شرح مندرج در اطلاعيه‎اي که به همراه اسامي آنان در سايت سنجش قرار گرفته و با توجه به کد رشته محل قبولي به نشاني تعيين شده در جدول شماره 4 مندرج در دفترچه راهنما به مرکز آموزشي خود مراجعه کرده و ثبت‌نام کنند.

اعلام نتايج درخواستهاي جابجايي داوطلبان دانشگاه آزاد

نتايج درخواستهاي جابجايي داوطلبان دانشگاه آزاد اعلام شد. به گزارش آفرينش به نقل از پي اچ دي تست، دکتر علوي فاضل با اعلام اين خبر به روابط عمومي معاونت سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي گفت: نتايج درخواستهاي جابجايي داوطلباني که تا پايان وقت روز شنبه 3 آبان93 در سامانه معاونت سنجش و پذيرش به آدرس www.azmoon.net ثبت‎نام کرده اند، ساعت 16:00 ديروز اعلام شد. وي در ادامه افزود: داوطلبان مي‌توانند با مراجعه به سامانه فوق از نتايج خود مطلع شوند.

علوي فاضل در ادامه گفت: داوطلباني که با درخواست جابجايي آنها موافقت شده است، مي توانند از روز چهارشنبه مورخ 7آبان93 به واحدهاي پذيرفته شده خود مراجعه کنند.

معاونت سنجش و پذيرش تأکيد کرد: با توجه به اينکه ملاک موافقت با جابجاييها کسب حداقل نمره آخرين فرد پذيرفته شده در واحدهاي دانشگاهي موردنظر است، آن دسته از متقاضياني که نمره لازم را کسب نکرده‎اند با درخواست آنها موافقت نشده است.

وي در ادامه خاطرنشان کرد: سامانه www.azmoon.net براي ثبت درخواست جابجايي باز است و علاقمندان مي‌توانند همچنان درخواستهاي حود را ثبت کنند. علوي فاضل در پايان گفت: نتايج درخواستهاي جديد پس از بررسي متعاقباً اعلام خواهد شد.

محل انجام خدمات مورد تعهد فارغ التحصيلان رشته‎هاي تخصصي پزشکي اعلام شد

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي محل انجام خدمات مورد تعهد فارغ التحصيلان رشته هاي تخصصي پزشکي در سال 93 را اعلام کرد.به گزارش آفرينش به نقل از پايگاه خبري و اطلاع‎رساني وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي (وب دا)؛ براساس اعلام وزارت بهداشت، محل خدمت فارغ‌التحصيلان متعهد عام رشته‌هاي تخصصي پزشكي، مطابق با دستورالعمل توزيع نيروهاي تخصصي و براساس سهميه دانشگاهها، انتخابهاي افراد، امتيازات مكتسبه و پس از كسر متعهدين خاص از سهميه كل تعيين شده است.

براساس اعلام وزارت بهداشت، انجام هرگونه خدمات در خارج از محلهاي تعيين شده و اشتغال در شهرهايي كه براساس دستورالعمل توزيع نيروهاي تخصصي غيرمجاز اعلام شده، ممنوع بوده و به منزله غيبت تلقي خواهد شد.احكام هر يك از متعهدين عام، متعهدين خاص و مستخدمين رسمي به دانشگاه مربوطه ارسال خواهد شد و تحويل آن به افراد به هيچ عنوان امكانپذير نمي‎باشد.

سرنوشت طرح سنجش و پذيرش مجلس درباره تحصيلات تکميلي

دکتر ابراهيم خدايي رئيس سازمان سنجش آموزش کشور درباره سرنوشت طرح سنجش و پذيرش مجلس درباره تحصيلات تکميلي گفت: در حال حاضر اين طرح در مرکز پژوهشهاي مجلس شوراي اسلامي پيگيري مي‎شود.دکتر ابراهيم خدايي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: طرح سنجش و پذيرش درباره تحصيلات تکميلي پيش از اين در کميسيون آموزش مجلس مطرح بود اما اکنون در مرکز پژوهشهاي مجلس پيگيري مي‌شود.

وي افزود: مرکز پژوهشهاي مجلس نيز جلسات متعددي با سازمان سنجش داشته است و اکنون از نظرات سازمان سنجش در زمينه اين موضوع استفاده مي شود. طرح سنجش پذيرش در بخش تحصيلات تکميلي طرحي است که از سوي کميسيون آموزش به منظور ساماندهي نحوه پذيرش در کارشناسي ارشد و دکتري تخصصي مطرح شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته