جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/08/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4853

 ميز خبر 

وزير اطلاعات:

بمب گذاري در عزاداري هاي قم خنثي شد

وزير اطلاعات گفت: در روزهاي عزاداري ماه محرم امسال افرادي قصد بمب گذاري در شهر قم را داشتند که قبل از هراقدامي، دستگير شدند. به گزارش ايرنا حجت الاسلام و المسلمين سيد محمود علوي در نشست شوراي اداري استان همدان اظهار داشت: با اشراف اطلاعاتي، عوامل اين برنامه پليد، شناسايي و قبل از کوچکترين تحرکي همه عوامل آن دستگير شدند.

وي همچنين افزود: هر از گاهي دشمنان توطئه هايي را عليه ملت ايران و نظام جمهوري اسلامي طراحي مي کنند که نيروهاي اطلاعاتي کشور موفق به کشف و خنثي سازي آنها مي شوند.وي گفت : در روز قدس امسال نيز چند برنامه انفجار انتحاري با استفاده از جليقه در چند مرکز استان کشورمان شناسايي و کشف شد.وي تاکيد کرد که هيچ حرکتي از سوي دشمنان از چشمان تيزبين و نگاه نافذ وزارت اطلاعات خارج نيست.

دور بعدي مذاکرات هسته اي: 27 آبان

مذاکرات هسته‌اي ايران و گروه 1+5 با بازگشت هيات هاي مذاکره کننده، 27 آبان در وين پايتخت اتريش پيگيري مي شود.

به گزارش واحد مرکزي خبر، هيات مذاکره کننده هسته اي جمهوري اسلامي ايران مسقط را به مقصد تهران ترک کرد.کاترين اشتون، هماهنگ کننده اتحاديه اروپا در مذاکرات 1+5 نيز عمان را ترک کرد.

اين دور از مذاکرات بر ادامه بحث ها درباره موارد اختلافي يعني بحث غني سازي اورانيوم و چگونگي برداشته شدن تحريمها تمرکز داشت.بنابر اعلام وزير امور خارجه، نحوه رفع تحريم‌ها عليه کشورمان و حجم غني‌سازي دو محور اساسي اين دور از مذاکرات در عمان بود.مرحله نهايي مذاکرات هسته‌اي ميان تيم هسته‌اي جمهوري اسلامي ايران و 1+5 27 آبان در وين از سرگرفته مي‌شود.

روسيه: تحريم‌ها اصلي‌ترين مسأله مورد اختلاف مذاکرات هسته‌اي است

معاون وزير امور خارجه روسيه با اشاره به امضاي قراردادي هسته‌اي ميان مسکو و تهران، گفت: قرارداد بخشي از همکاري بلندمدت روسيه با ايران است.

به گزارش خبرگزاري ريا نووستي، سرگي ريابکوف، معاون وزير امور خارجه روسيه و مذاکره کننده ارشد اين کشور که به منظور شرکت در مذاکرات هسته‌اي ايران و گروه 1+5 به عمان سفر کرده بود پس از امضاي قراردادي ميان ايران و روسيه براي ساخت دو راکتور جديد در نيروگاه بوشهر توسط اين کشور، گفت: ما به همکاري‌هاي خود با ايران در زمينه انرژي هسته‌اي صلح‌آميز و ساخت راکتورهاي جديد به منظور توليد برق ادامه مي‌دهيم.

ريابکوف افزود: روسيه به تعهدات خود براي تأمين سوخت مورد نياز راکتورهاي روس در ايران پايبند است.او اظهار کرد: همانند گذشته طرف روسي به تعهدات خود براي انتقال سوخت مورد نياز راکتورهاي ايران از روسيه ادامه مي‌دهد. راکتورهاي ساخت روسيه مي‌توانند و بايد تنها توسط سوخت روسي فعاليت داشته باشند.

تکذيب حضور دانشمندان هسته اي ايران در سوريه

حسن قشقاوي معاون کنسولي، مجلس و امور ايرانيان خارج از کشور وزارت امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با فارس اعلام کرد که هيچ دانشمند هسته‌اي ايراني در سوريه حضور نداشته است.

لازم به ذکر است چندي پيش خبرگزاري فرانسه از ترور 5 دانشمند هسته‌اي سوريه توسط افراد مسلح ناشناس در نزديکي دمشق خبر داد و بعد از آن نيز برخي خبرگزاري‌ها عنوان کردند که يکي از آنها ايراني بوده است.

تجهيز پليس ترکيه به سلاح هاي سنگين

پايگاه اينترنتي 'گازته پورت' ترکيه اعلام کرد: نيروهاي پليس ترکيه به سلاحهاي سنگين مجهز مي شود.

به گزارش ايرنا اين پايگاه در خبري با اشاره به تغيير ساختار نيروهاي پليس ترکيه پس از عمليات گسترده پاکسازي نيروهاي وابسته به جماعت گولن اين مطلب را عنوان کرد.

به نوشته 'گازته پورت'، پس از پاکسازي گسترده نيروهاي وابسته به جماعت گولن در بخش دوم تغييرات ساختاري در نيروهاي پليس ترکيه، دولت آنکارا پليس را به سلاحهاي سنگين مجهز خواهد کرد.پس از عمليات فساد مالي و ارتشاء در ترکيه در سال گذشته ميلادي بيش از 30 هزار نفر از نيروهاي پليس اين کشور با عنوان نزديکي به جماعت گولن پاکسازي شدند.

عضو پارلمان رژيم صهيونيستي:

اعضاي داعش در تل آويو درمان مي شوند

مرزهاي فلسطين اشغالي براي داعش باز است.

به گزارش قدس به نقل از پايگاه خبري فلسطين اليوم ، "محمد برکه" از اعراب عضو پارلمان رژيم صهيونيستي طي اظهاراتي در تلويزيون رسمي فلسطين گفت: نزديک ترين دولت به گروه تروريستي داعش، حکومت تل آويو است و تنها تفاوت آنها در روش کشتن افراد است چرا که صهيونيستها با فشار دادن يک دکمه دهها نفر را مي کشند .وي افزود: اسرائيل از طريق اعطاي آزادي تردد به عناصر داعش در طول مرزهايش از اين گروهک حمايت نموده و عناصر اين گروهک که در سوريه زخمي مي شوند ، در تل آويو تحت درمان قرار مي گيرند.

توضيح احمدي مقدم درباره جشن افغان ها

فرمانده نيروي انتظامي درباره جشن افغانها که گفته مي‌شد با هدايت عوامل وهابي و تکفيري در ايام عزاي حسيني برگزار شده اظهار کرد: چنين چيزي صحت ندارد و تعدادي از افغاني‌ها که اغلبشان نيز غيرمجاز بودند يک جشن نامزدي برگزار کرده و به خيال خود گمان مي‌کردند که اگر اين جشن را دو روز پس از عاشورا و تاسوعا برگزار کنند احترام را نيز رعايت کرده‌اند که ناجا در اين خصوص وارد شد و افرادي نيز دستگير شدند که آنان از کشور طرد مي‌شوند.به گزارش ايسنا، سردار اسماعيل احمدي مقدم با بيان اينکه اهل سنت نيز به اهل بيت احترام مي‌گذارند گفت: موضوع تکفيري‌ها بحث جدايي است.

شهرستان بيجي عراق آزاد شد

شبکه الميادين اعلام کرد: ارتش عراق کنترل همه مناطق شهرستان' بيجي ' را به طور کامل به دست گرفت و کل اين شهرستان اکنون آزاد شده است.شبکه خبري الميادين اعلام کرد،ارتش عراق کنترل همه بخش هاي شهرستان بيجي را در اختيار گرفته است و شماري از نيروهاي تروريستي به صورت پراکنده در برخي مناطق حضور دارند که ارتش مشغول مبارزه با آن ها است .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته