جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/08/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4853

 سخنگوي دولت:
 يارانه دهك‌هاي كم‌درآمدها به شكل مضاعف پرداخت مي‌شود 

سخنگوي دولت گفت : بودجه دستگاه‌هاي دولتي در هفته آينده به آنها ابلاغ مي‌شود و در پنجشنبه و هفته آينده من با وزير و مسئولان دستگاه‌هاي مربوطه جلسه مي‌گذارم و براي دو آذر، لايحه از سوي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي به دولت تقديم مي‌شود تا در وقت قانوني لايحه به مجلس تقديم شود.

به گزارش آفرينش ، محمد باقر نوبخت در حاشيه جلسه هيات دولت و در جمع خبرنگاران با ابراز تعجب بابت رد لايحه اصلاحيه قانون بودجه اظهار داشت: با آنكه كميسيون برنامه و بودكه با فوريت به اين لايحه رسيدگي كرد اما با كمال تعجب شاهد رد آن از سوي مجلس بوديم و حالا نيز اين بحث به شكل طرح است كه تبصره‌هايي از آن نيز با اصول 52 و 75 قانون اساسي مشكل دارد و به نظر مي‌رسد كه شوراي نگهبان آن را تائيد نكند.

معاون توسعه مديريت و نيروي انساني رئيس جمهور با اشاره عدم تصويب لايحه خروج از ركود خاطرنشان كرد: با توجه به اين مسئله ما مجبوريم بر اين اساس، تبصره‌هاي تكراري و تبصره‌هاي لايحه خروج از ركود را در لايحه 94 ارائه كنيم.

نوبخت ادامه داد: لايحه بودجه 94 هم در موعد مقرر و هم با روش عملياتي تقديم مجلس مي‌كنيم.

معاون نظارت راهبردي رئيس جمهور درباره يارانه اقشار كم‌درآمد نيز يادآور شد: ما از زمان شروع كار با مسئله پرداخت نقدي يارانه روبه‌رو بوديم كه اگر ما مي‌خواستيم اين مسئله را آغاز كنيم به شكل ديگر شروع مي‌كرديم اما ما اين پرداخت نقدي را ادامه مي‌دهيم و به دهك‌هاي كم‌درآمدها به شكل مضاعف پرداخت مي‌شود و همچنين بخش قابل توجهي از منابع را براي ارزان كردن دارو و خدمات بهداشتي و توليد اختصاص يافته است.

حذف يارانه غيرنيازمندان کاري سخت است اما هر چه زودتر بايد انجام شود

نايب رئيس مجلس گفت:‌ حذف غيرنيازمندان يارانه بگير طبق قانون بوده و کار سختي است، اما بايد هر چه زودتر اجرايي شود.محمدرضا باهنر درباره حذف يارانه غير نيازمندان طبق قانون بودجه سال جاري اظهار داشت:‌ حذف يارانه نقدي غير نيازمندان يک کار اجرايي سخت است و معاون اجرايي رئيس جمهور نيز به سختي آن اذعان دارد. نايب رئيس مجلس در پاسخ به اين سوال که آيا قانون هدفمندي يارانه اجرا خواهد شد، تصريح کرد: به هر حال چاره‌اي نيست و بايد کارهاي سخت اجرايي شود.وي در مورد زمان حذف غير نيازمندان يارانه بگير تاکيد کرد:‌ هر چه زودتر اين کار انجام شود، بهتر است.

زمان واريز يارانه نقدي آبان اعلام شد

سازمان هدفمند سازي يارانه‌ها، زمان واريز يارانه نقدي آبان ماه را اعلام کرد.

چهل و پنجمين مرحله پرداخت يارانه نقدي آبان ماه سال جاري ساعت 24 روز پنجشنبه 22 آبان ماه واريز و قابل برداشت خواهد بود.يارانه نقدي به ازاي هر ايراني 45 هزار و 500 تومان در ماه است، ضمن اينکه دولت ماهيانه حدود 3500 ميليارد تومان براي پرداخت يارانه نقدي اعتبار تامين مي‌کند.

در حالي يارانه نقدي ايرانيان هر ماه به حسابشان در موعد مقرر واريز مي‌شود که توليدکنندگان همچنان در انتظار تخصيص يارانه‌شان هستند.براساس اعلام مسئولان دولتي، حذف يارانه نقدي ثروتمندان فعلا تا پايان سال 93 به تعويق افتاده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته