جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/08/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4853

 شهردار اصفهان:
 شهروندان اصفهاني، آذرماه به صورت آزمايشي سوار مترو مي‌شوند 

اصفهان - راعي

شهردار اصفهان با اشاره به اينكه از ابتداي آذرماه شهروندان به صورت آزمايشي سوار مترو مي‌شوند، اظهار داشت: براي راه‌اندازي مترو، واگنها بايد20 هزار كيلومتر را به صورت آزمايشي تست كند.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، دكتر سيد مرتضي سقاييان‌نژاد در برنامه زنده راديويي " شهر و مردم" با بيان اينكه يك رام شامل 5 واگن با حضور معاون رييس جمهور بر روي ريل قرار مي‌گيرد، اظهار داشت: براي راه‌اندازي مترو، واگنها بايد 20 هزار كيلومتر را به صورت آزمايشي تست كند. وي خاطرنشان كرد: 10 كيلومتر از خط اول مترو آماده بهره‎‌برداري است البته ما نمي خواهيم مانند شيراز عجله كنيم چرا كه مترو شيراز تست آزمايشي را انجام ندادند و اين باعث شد، يك روز بعد از افتتاح، مترو تعطيل شود.

شهردار اصفهان با اشاره به اينكه از ابتداي آذرماه شهروندان به صورت آزمايشي سوار مترو مي شوند، ادامه داد: يكي از مشكلات اصلي مترو رسيدن مابقي واگنها است كه در اين رابطه از 3 طريق پيگير اين موضوع هستيم. وي بيان كرد: از نظر فني مشكلي نداريم و اميدواريم تا پايان سال واگنها وارد اصفهان شود. شهردار اصفهان با اشاره به خط 2 مترو گفت: مطالعات خط 2 مترو انجام شده است و قرار است خط به صورت كامل در اختيار يك شركت قرار گيرد تا با معضلات خط يك روبرو نشويم.

دكترسقائيان‌نژاد از ايجاد تسهيلات ارزان براي سرمايه‌گذاران بخش هتلسازي خبر داد و گفت: يكي از برنامه هاي محوري سال جاري و سال آينده ايجاد تسهيلات ارزان براي احداث هتل در شهر اصفهان است. وي با بيان اينكه با توجه به ظرفيت اصفهان كمبود هتل داريم، افزود: در حال حاضر 5 هتل 5 ستاره در شهر اصفهان در دست احداث است اما از آنجايي كه شاهد افزايش ورود توريست به اصفهان هستيم لازم است در اين زمينه زيرساختها را افزايش دهيم.

وي به پروژه تراموا اشاره و تصريح كرد: براساس برنامه‌ريزيها قرار است تراموا جايگزين خطوط بي.آر.تي شود و از آنجايي كه تراموا برقي است در كاهش آلودگي هوا بسيار تاثيرگذار است. شهردار اصفهان با بيان اينكه قرار است 50 كيلومتر خط تراموا در شهر ايجاد شود، خاطرنشان كرد: 11 واگن براي خط تراموا خريداري شده است كه در حال ورود به كشور مي‌باشد. دكترسقائيان‌نژاد اظهار داشت: در مرحله اول خط تراموا از ايستگاه پاسداران خيابان امام خميني(ره) و زير پل دو طبقه احداث مي‌شود.

وي در ادامه با اشاره به جاري شدن رودخانه زاينده‌رود تصريح كرد: براي كشت پاييزه آب در رودخانه زاينده رود جاري شده است. شهردار اصفهان با بيان اينكه بيش از 700 ميليارد تومان براي نجات درياچه اروميه اختصاص داده شده است، خاطرنشان كرد: مشكل رودخانه زاينده رود نيز بايد به صورت كلي حل شود كه اين مهم نياز به توجه دارد.

دكترسقائيان نژاد اظهار داشت: اينكه رودخانه تنها براي كشت و براي مدت محدودي جاري شود را قبول نداريم، البته مسئولان استان و شهر براي حل اين موضوع در تلاش هستند. وي با تاكيد بر اينكه اجراي 9 بند احياي رودخانه زاينده رود را خواستاريم، ادامه داد: برداشت از رودخانه زاينده رود بايد منطقي شود تا بتوانيم اقدامات لازم را براي جاري شدن رودخانه انجام دهيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته