جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/08/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4853

 خبر 

 رئيس اتاق مشترک ايران وآذربايجان خبر داد؛

ازسرگيري فعاليت 24ساعته گمرک بيله سوار همزمان با سفر رياست جمهوري به باکو

اردبيل – خبرنگار آفرينش

هيئت اقتصادي اتاق بازرگاني ايران به سرپرستي حسين پيرموذن رئيس اتاق بازرگاني،صنايع ومعادن و کشاورزي استان اردبيل به عنوان رئيس اتاق مشترک ايران و آذربايجان همزمان با سفر رئيس جمهور به عنوان اولين هيئت ايراني سفر رياست جمهوري عصر ديروز وارد باکو شد و در محل استقرار هيئت ايراني مستقر شد.

به گزارش خبرنگار ما از باکو حسين پيرموذن رئيس اتاق مشترک ايران و آذربايجان با اشاره به حضور تيم هاي تخصصي و اقتصادي با محوريت 4استان اردبيل،آذربايجان شرقي،آذربايجان غربي و گيلان از همراهي گروه هاي تخصصي متشکل از مديران وفعالان تاثيرگذار اقتصادي اتاق ايران و تيم هايي از ساير استانها خبر داد و گفت: حضور فعلان اقتصادي وتجار ايراني در همراهي سفر رياست محترم جمهوري دکتر حسن روحاني نشان از عمق توجه و اراده دو کشور در تعميق روابط بخصوص در مراودات بازرگاني دارد.

وي افزود: اين سفربي شک نقطه عطفي در روابط اقتصادي وتجاري دو کشور بخصوص در مراودات مرزي دوکشور از طريق گمرکات زميني بين دو کشور خواهد بود.

پيرموذن از ازسرگيري فعاليت 24ساعته گمرک بيله سوار همزمان با سفر رياست جمهوري و امضاي تفاهم با همتاي آذري خبر داد و گفت: يکي از نتايج و دست آوردهاي مهم اين سفر احياي گمرک مرز زميني بيله سوار و شروع دوباره فعاليت و ترانزيت 24ساعته اين مرز مي باشد که اين موفقيت بي شک سر منشا تحول و رونق اقتصادي و موجبات حل مشکلات عديده اي از بازرگانان دو کشور علي الخصوص بازرگانان استانهاي شمالغرب کشور خواهد بود.

پيرموذن اظهار اميدواري کرد: در اين سفر با امضاي پروتکل هاي همکاري مابين دو کشور دوست و همسايه زمينه هاي همکاري بيشتر و رفع برخي مشکلات موجود بر سر راه فعالين اقتصادي،سرمايه گذاران و تجار دو کشور فراهم آيد.

رئيس اتاق مشترک ايران و آذربايجان تصريح کرد: تسهيل و حل مشکل رواديد براي تجار وبازرگانان ايراني، تامين و تضمين پوشش بيمه اي مناسب و برقراري امکان مراودات بانکي از خواسته هاي تجار ايراني مي باشد.

وي اظهار اميدواري کرد که با تعامل دوطرف گام هاي عملي در رفع موانع همکاري دو کشور حاصل آيد.

افتتاح و راه‌اندازي هفتادمين دستگاه حفاري ملکي شرکت ملي حفاري ايران

اهواز – خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت ملي حفاري ايران از راه‌اندازي سه دستگاه حفاري جديد تا پايان سال خبر داد.با حضور جمعي از مسئولين استان، متخصصان، مديران صنعت نفت و حفاري هفتادمين دستگاه حفاري ملکي شرکت ( دستگاه حفاري 93 فتح ) افتتاح و در مدار عمليات قرار گرفت.در آيين افتتاح و راه‌اندازي هفتادمين دستگاه حفاري ملکي شرکت ملي حفاري ايران مهندس حيدر بهمني موفقيت هاي حاصله را لطف خداوند و حرکت در مسير راه شهداي گرانقدر عنوان کرد و گفت : در اين شرايط سخت و محدوديت هاي اعمال شده ، متخصصان صنعت نفت و حفاري در راه پاسداشت ارزشها و آرمان‌هاي انقلاب از هيچ تلاش و کوششي دريغ ننموده بطوريکه صنعت نفت کشور توانست برنامه پيش بيني شده را در بخش توليد نفت وگاز محقق سازد.

وي افزود : کشورهاي استکباري با تحريم تجهيزات صنعت نفت عملاً مي خواستند اين صنعت استراتژيک را متوقف سازند، اما توان ، اراده و همت ايراني راه را بر آنان سد کرد و به برکت خون شهدا، همانطور که در زمان 8 سال دفاع مقدس پيروز و سربلند بيرون آمديم، امروز نيز در بخش اقتصادي کشور با پشتيباني ملت شريف بر مشکلات غلبه خواهيم کرد.

مديرعامل شرکت ملي حفاري ايران گفت : در حال حاضر صنعت حفاري کاملاً بومي و ساخت بخشي از تجهيزات آن داخلي شده است و اگر در قبل از انقلاب عنان حفاري کشور در دست خارجي ها بود و در کمترين عمق به نفت مي رسيدند اما امروز ، متخصصان ايراني در شرايطي سخت تر و در عمق بالاي 4 هزارو500 متري مخازن را حفاري و توليد نفت را تحقق مي بخشند.

بهمني به پيچيدگي مخازن نفتي ايران اشاره کرد و گفت : حفاري در ايران ، بدليل پيچيدگي هاي خاص مخازن نفتي، عمليات حفاري در آن بسيار دشوار مي‌باشد و شرکت هاي غربي به اين مهم کاملاً واقفند و شرکت هاي غربي فکر مي‌کردند که ايراني ها توان عمليات حفاري را در کشور نداشته و اين صنعت متوقف مي شود، اما تلاشگران و سخت کوشان ايراني، اين صنعت راهبردي را کاملاً هدايت و راهبري کردند بطوريکه اينک رقيب آنان در پروژه هاي نفت وگاز مي باشيم.

وي در خاتمه از حمايت هاي شرکت ملي مناطق نفتخيز جنوب در جهت پيشبرد اهداف شرکت ملي حفاري ايران قدرداني و تاکيد نمود که با همدلي و همگرايي کارکنان صنعت نفت برنامه هاي صنعت نفت در بخش توليد محقق شود.در ادامه اين مراسم مهندس دريس مدير فني شرکت مناطق نفتخيز جنوب ضمن تبريک راه‌اندازي دستگاه حفاري 93 فتح بيان کرد : افتخار مي‌کنيم که با توانمندي کارکنان و متخصصان صنعت نفت کشور در مسير تحقق برنامه‌هاي پيش‌بيني شده با موفقيت در حرکت هستيم.وي افزود : ملي حفاري جز شرکت هاي بالادستي صنعت نفت محسوب مي شود و در واقع هر برنامه اي در زمينه توليد نفت، مي بايست با توجه به پتانسيل صنعت حفاري کشور برنامه ريزي و به اجرا در مي آيد.

دريس در ادامه گفت: امروز بخش اعظمي از کار حفاري کشور در دست ملي حفاري است و شرکت هاي خصوصي نيز در اين امر فعاليت مي‌نمايند. وي گفت: شرکت ملي حفاري ايران يک بازوي توانمند براي صنعت نفت کشور در بخش حفاري چاهاي نفت وگاز مي باشد و اين يک توان ملي و يک ضريب اطمينان براي کشور است.دريس گفت : در حال حاضر 41 دستگاه حفاري شرکت ملي حفاري ايران در شرکت ملي مناطق نفتخيز جنوب مشغول به عمليات حفاري براي اين شرکت مي‌باشند و با برنامه ريزيهاي صورت گرفته امکان افزايش دکل در راستاي توسعه مخازن وجود دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته