جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/01/25 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - شنبه نسخه شماره 2734

  معاون سازمان سنجش خبر داد:
 تاريخ ثبت نام آزمون کارشناسي ناپيوسته دانشگاه هاي دولتي 

گروه آزمون و سنجش: معاون سازمان سنجش گفت:
ثبت نام آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته از ساعت 9 صبح روز دوشنبه 10 ارديبهشت آغاز مي شود.
حسين توکلي در گفتگو با فارس با اشاره به اينکه ثبت نام آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته تا 22 ارديبهشت ادامه دارد، افزود: ثبت نام در آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته به صورت اينترنتي است.
وي با بيان اينکه اطلاعيه سازمان سنجش درباره شرايط عمومي و اختصاصي و نحوه ثبت نام در اين آزمون در نشريه پيک سنجش روز دوشنبه سوم ارديبهشت منتشر مي شود، افزود: داوطلبان متقاضي ثبت نام در آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته مي توانند با مطالعه اطلاعيه سازمان سنجش در صورت واجد شرايط بودن نسبت به ثبت نام و شرکت در اين آزمون اقدام کنند.
معاون سازمان سنجش درباره هزينه ثبت نام آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته گفت: داوطلبان بايد پس از مراجعه به مراکز پستي پس از پرداخت 48 هزار ريال به عنوان وجه ثبت نام دفترچه راهنماي شماره يک آزمون را دريافت کنند. ضمن اينکه علاوه
بر اين ميزان مبلغ 3 هزار ريال نيز توسط واحد پستي ذيربط به عنوان کارمزد دريافت مي شود.
وي ادامه داد: ضرورت دارد هر داوطلب پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنما به سايت سازمان سنجش مراجعه کرده و بر اساس دستورالعمل هاي دفترچه راهنما به سايت سازمان سنجش مراجعه کرده و ثبت نام کنند.
معاون سازمان سنجش زمان برگزاري آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته را صبح روز جمعه 22 تير اعلام کرد.
 
افزايش زمان انتخاب رشته مجازين وظرفيت پذيرش کارشناسي ارشد
 همچنين رييس سازمان سنجش آموزش کشور، ضمن تشريح جزييات نخستين نرم افزار انتخاب رشته هوشمند آزمون کارشناسي ارشد 86، از افزايش زمان انتخاب رشته داوطلبان خبر داد. دکتر عبدالرسول پورعباس در گفتگو با ايسنا، با اشاره به تاخير در اعلام نتايج اوليه آزمون کارشناسي ارشد سال 86، اظهار کرد: ايجاد ظرفيت بيشتر پذيرش از سوي دانشگاه ها، تست کردن
نرم افزار هوشمند انتخاب رشته جهت رفع مشکلات احتمالي و فرصت زمان کافي جهت ارسال اعتراضات داوطلبان و بررسي کليه اعتراضات داوطلبان در خصوص سوالات و تهيه کليد نهايي برخي از دلايل اعلام نتايج اوليه اين آزمون در هفته اول خرداد ماه است.
وي افزود: براي اعلام نتايج نهايي، با توجه به استفاده از راهکارهاي اينترنتي و کامپيوتري براي سازمان فرصت کافي فراهم شده است.

پذيرش 30 هزار دانشجوي کارشناسي ارشد در آزمون 86
رئيس سازمان سنجش با بيان اينکه فرصت انتخاب رشته داوطلبان نيز از دو روز به پنج روز تا يک هفته افزايش مي يابد، تصريح کرد: پيش بيني مي شود که نتايج نهايي پذيرفته شدگان آزمون کارشناسي ارشد سال .86، بسيار زودتراز سال هاي گذشته منتشر شود.
وي با بيان اينکه در حال حاضر حدود 27 هزار ظرفيت در دانشگاه ها براي پذيرش دانشجوي کارشناسي ارشد ايجاد شده است، اظهار کرد: پيش بيني ما با احتساب پذيرش بدون کنکور دانشجويان ممتاز، پذيرش 30 هزار دانشجوي کارشناسي ارشد در اين آزمون است.

 تاثير 20 درصدي معدل در آزمون کارشناسي ارشد 86
دکتر پورعباس درخصوص نحوه اعمال معدل داوطلبان در اين آزمون، اظهار کرد: در آزمون کارشناسي ارشد قطعا80 درصد آزمون و 20 درصد معدل داوطلبان در نمره کل آنها تاثيرگذار خواهد بود، البته از آنجا که کليه داوطلبان مطمئنا 12 نمره از معدل خود را دارا هستند، بنابراين تاثير معدل در آزمون کارشناسي ارشد تنها 8 درصد خواهد بود.

کاهش چشمگير تخلف و تقلب در آزمون کارشناسي ارشد 86
رييس سازمان سنجش با بيان اينکه ميزان تخلف و تقلب در آزمون کارشناسي ارشد 86 به طرز چشمگيري کاهش داشته است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر پرونده متخلفين در هيات بدوي رسيدگي به تخلفات و تقلبات آزمون هاي سراسري در حال بررسي است که در صورت محکوم شدن، در رابطه با آنها تصميم گيري خواهد شد.
 
تشريح ويژگيهاي منحصر به فرد نرم افزار هوشمند انتخاب رشته
وي در بخش ديگر گفتگوي خود با ايسنا با اشاره به
ويژگي هاي منحصر به فرد نرم افزار هوشمند انتخاب رشته آزمون کارشناسي ارشد 86، خاطر نشان کرد: اين نرم افزار در جهت انتخاب رشته صحيح ارتباط خوبي با کاربر برقرار مي کند،
به گونه اي که به صورت هوشمند از خطاهاي منطقي داوطلبان در زمان انتخاب رشته جلوگيري مي کند.
وي با بيان اينکه تست سوم و نهايي اين نرم افزار در سطح کشور آغاز شده است، تصريح کرد: در اين نرم افزار داوطلب ابتدا با ورود به سايت سازمان سنجش و مراجعه به بخش مورد نظر، مشخصات خود را وارد و دفترچه انتخاب رشته هوشمند را ملاحظه مي کند، سپس از طريق دفترچه انتخاب رشته کد رشته هاي مورد نظر خود را بر اساس اولويت و علاقه تا 50 کد رشته انتخاب
مي نمايد.
وي افزود: در اين مرحله نرم افزار به صورت هوشمند در صورت مشاهده هرگونه اشکال و خطا در انتخاب رشته داوطلب هشدار ميدهد و داوطلب نيز نسبت به اصلاح اشکالات خود اقدام مي کند. در نهايت ليست کامل انتخاب رشته داوطلب همراه با رشته، محل، مقطع و ساير مشخصات رويت شده و سپس داوطلب با زدن کليد نهايي، انتخاب رشته خود را ثبت کرده و کد چند رقمي مربوط به انتخاب رشته را يادداشت و در نزد خود نگه مي دارد.
به گفته وي در اين نرم افزار پس از ثبت نهايي فرصت اصلاح و ويرايش به داوطلب داده مي شود.
دکتر پورعباس در خاتمه با بيان اينکه نتايج اوليه آزمون کارشناسي ارشد سال 86 هفته اول خرداد اعلام مي شود، گفت: نرم افزار هوشمند انتخاب رشته براي اولين بار در کشور طراحي و مورد استفاده قرار گرفته است.

بازنگري در مکانيزم هاي تصحيح و برگزاري کنکور 86
همچنين رئيس سازمان سنجش در گفتگو با مهر از تغيير در مکانيزم تصحيح و برگزاري کنکور 86 به منظور بهبود برگزاري آزمون خبر داد و گفت : سازمان سنجش آموزش کشور در ارديبهشت ماه شرايطي را فراهم مي کند که داوطلبان آزمون سراسري 86 بتوانند با مراجعه به سايت سازمان سنجش اطلاعات ثبت نام را کنترل و در صورت اشتباه اطلاعات را تصحيح کنند.
دکتر عبدالرسول پورعباس در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار مهر به نحوه برگزاري آزمون سراسري 86 اشاره کرد و گفت : پيش بيني مي شود فايل آزمون سراسري سال 86 تا آخر فروردين ماه آماده شود و به صورت آن لاين ارديبهشت ماه در اختيار داوطلبان قرار داده شود. داوطلبان پس از چک نهايي،
مي توانند معدل سال سوم دبيرستان خود را که سازمان سنجش از وزارت آموزش و پرورش استعلام کرده است، با معدلي که اعلام کرده اند، تطبيق داده و نسبت به تصحيح اطلاعات اقدام کنند.
وي اضافه کرد: مکانيزم تصحيح و برگزاري آزمون نيز با تغييراتي در جهت بهبود همراه خواهد بود. رئيس سازمان سنجش با تاکيد بر اينکه زمان اعلام نتيجه را طوري به مردم اطلاع مي دهيم که خطا صفر باشد، گفت : سازمان سنجش در دوره جديد در تلاش است برنامه ريزي هاي خود را به صورتي طراحي کند که زمان اعلام نتيجه آزمون ها دقيق اعلام شود و راس زمان اعلام شده اين امر صورت گيرد.
وي خاطرنشان کرد: در سال گذشته تمامي نتايج آزمون هاي سازمان سنجش نسبت به سال هاي گذشته زودتر از موعد اعلام شد. پورعباس گفت : فعاليت هاي سازمان سنجش در سال جديد در خصوص مکانيزه کردن سيستم ثبت نام، انتخاب رشته و اعلام نتيجه ادامه دارد.
وي اظهار داشت : در بخش ارتباط با دانشگاه ها نيز براي اولين بار در سال جديد، دانشگاه ها بدون مکاتبه کاغذي اطلاعات مورد نظر را در زمينه ظرفيت دانشجو به شکل آن لاين در اختيار سازمان قرار خواهند داد و همين اطلاعات زمينه تهيه دفترچه شماره 2 را به وجود مي آورد. اين امر در آزمون کارشناسي ارشد انجام شد و درآزمون سراسري نيز انجام مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
مقاله
خبر دانشگاه
دانشگاه
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته