جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/08/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4856

 موافقت با تبديل شدن دانشگاه شيراز به دانشگاه 2 زبانه بين‌المللي 

 معاون برنامه‎ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور در جمع مسئولان دانشگاه شيراز با اعلام موافقت با کليات طرح تبديل شدن دانشگاه شيراز به نخستين دانشگاه بين‌المللي دو زبانه، گفت: در اولين فرصت موضوع را با رئيس جمهور مطرح مي‎کنم تا در سفر استاني هيات دولت اين موضوع به صورت رسمي اعلام شود. به گزارش خبرگزاري مهر، جلسه هم‌انديشي با حضور دکتر محمدباقر نوبخت، معاون برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس جمهوري و سخنگوي دولت و اعضاي هيئت رئيسه دانشگاه شيراز، روساي دانشکده‌ها، چهره هاي ماندگار کشوري، دانشمندان برترجهان اسلام، مسئولان مراکز تحقيقاتي و پژوهشکده‌ها و جمعي از اعضاي هيئت علمي دانشگاه شيراز در مجتمع فرهنگي رفاهي دانشگاه شيراز برگزار شد. معاون برنامه ريزي و نظارت راهبردي رييس جمهور در اين مراسم با اعلام موافقت با کليات طرح تبديل شدن دانشگاه شيراز به نخستين دانشگاه بين‌المللي دو زبانه، اظهار داشت: در اولين فرصت موضوع را با رييس جمهور مطرح مي‌کنم تا در سفر استاني هيات دولت اين موضوع به صورت رسمي اعلام شود.

وي با اشاره به ظرفيت هاي دانشگاهيان بويژه توانمندي بالاي اعضاي هيئت علمي دانشگاه شيراز، از نخبگان علمي خواست براي حل مشکلات کلان کشور با دولت همکاري کنند. نوبخت با بيان اينکه جامعه غير دانشگاهي چشم مساعدت به دانشگاه ها را دارند، گفت: دولت هم انتظار دارد که گره هاي اجتماعي را دانشگاه ها به خصوص دانشگاه پرسابقه و نام آشناي شيراز باز کنند.وي افزود : موجب خرسندي است که برنامه پنج ساله توسعه استان از جامعه دانشگاهي به ويژه دانشگاه شيراز براي ما تدوين شود و براي همين امر از استاندار فارس خواسته ايم تمهيدات لازم را فراهم کند.

دکتر نوبخت که عضو هيئت امناي دانشگاه شيراز نيز به شمار مي رود خطاب به اساتيد دانشگاه گفت: درصورتي که طرحي براي مقابله با بحران خشکسالي و احياي تالابهاي استان فارس تهيه شود؛ آماده اجرايي کردن آن هستيم و درصورت نبود مطالعه، طرح لازم تهيه شود. در ابتداي اين مراسم ، رئيس دانشگاه شيراز از آمادگي اين دانشگاه براي همکاري در اجراي طرح هاي کلان ملي سخن گفت. دکتر مجيد ارشاد با اشاره به حدود 70 سال سابقه درخشان دانشگاه شيراز و توانمنديهاي فراوان اين دانشگاه بزرگ در عرصه هاي مختلف، تصريح کرد : پاسخگويي به نيازهاي جامعه، رسالت اجتماعي ما به شمار مي رود و در اين راستا دانشگاه داراي نقش کليدي در توسعه متوازن و پايدار است. دکتر سيد محمد احمدي - استاندار فارس نيز در اين جلسه بيان داشت: اساتيد ممتاز دانشگاه شيراز ذخاير گرانبهايي هستند كه نظرات و انديشه‌هاي آنان مي‌تواند براي بخش‌هاي مختلف كشور راهگشا باشد. وي با بيان اين كه دانشگاه شيراز يكي از برترين مراكز دانشگاهي و پژوهشي كشور محسوب مي‌شود، خواستار توجه بيشتر دولت در زمينه ارائه طرح‌هاي پژوهشي كلان و ملي به اين دانشگاه و اساتيد آن شد.

دکتر احمدي خاطرنشان كرد: پارك علم و فناوري شيراز نمونه‌اي از تواناييهاي علمي دانشگاه شيراز به شمار مي‌رود كه ظرفيت‌هاي بسيار بالايي را فراهم كرده و داراي جايگاه سوم كشور در ميان پارك هاي علم و فناوري است.استاندار فارس گفت: مديريت ارشد استان به منظور تسريع در روند توسعه علمي و فناوري فارس، ايجاد منطقه ويژه علم و فناوري و احداث شهر دانشگاهي را در دستور كار خود قرار داده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته