جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/08/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4858

 ميز خبر 

7 کشته در حمله به کنيسه در قدس

در پي کشف جنازه يک فلسطيني در شهر قدس اشغالي که به طرز فجيعي شکنجه و به قتل رسيده بود؛ خشونت ها در اين شهر ادامه يافت. به گزارش اسکاي نيوز، در حمله دو فلسطيني به کنيسه و يک مدرسه ديني يهودي در شهر قدس اشغالي، علاوه بر مهاجمان، 5 اسرائيلي کشته شدند.

سخنگوي ارتش اسرائيل اعلام کرد: فلسطيني ها با استفاده از چاقو، اسلحه کمري و تبر به کنيسه و مدرسه يهودي حمله کردند. مهاجمان به ضرب گلوله پليس اسرائيل کشته شدند.در اين حادثه 7 اسرائيلي هم زخمي شدند. روز دوشنبه هم شهر قدس شاهد درگيري هايي ميان فلسطيني ها و ارتش اسرائيل بود. اين درگيري ها به دنبال قتل يک راننده فلسطيني اتوبوس اسرائيلي روي داد.جنازه اين راننده فلسطيني در حالي که به دار کشيده شده بود و بر روي بدنش آثار شکنجه بود پيدا شد.

شرمن: وقت آن رسيده که کار را تمام کنيم

وندي شرمن رئيس تيم مذاکره کننده آمريکا در مذاکرات هسته‌اي ايران و 1+5 تصريح کرد: «هم اکنون وقت آن رسيده است که کار را تمام کنيم. به گزارش خبرگزاري فارس، يک ديپلمات غربي نيز در خصوص مذاکرات هسته اي ايران و 1+5 تصريح کرد: «ديگر موضوعات دشوار، مدت توافق نهايي و سرعت لغو تحريم‌هايي است که عليه ايران قرار داده شده است، که اين بخش موضوعي است که انتظارات ايران در آن بسيار زياد است.

وي ادامه داد: ايران مي خواهد که يکدفعه همه تحريم ها لغو شود که اين واقع گرايانه نيست. نمايندگان ايران و گروه 1+5 (آمريکا، انگليس، فرانسه، روسيه، چين بعلاوه آلمان) در وين گردهم مي آيند تا مذاکرات خود را با هدف رسيدن به توافق نهايي تا قبل از مهلت 24 نوامبر (3 آذرماه) ادامه دهند.

تل‌آويو: مذاکرات بار ديگر تمديد مي‌شود

روزنامه صهيونيستي هاآرتص به نقل از يک مقام اسرائيلي گزارش داد ارزيابي تل آويو از روند مذاکرات هسته اي اين است که اين گفت وگوها بار ديگر تمديد مي‌شود. روزنامه صهيونيستي «هاآرتص» در آستانه آغاز دور تازه مذاکرات هسته‌اي، گزارش داده است که مقامات اسرائيلي به اين جمع بندي رسيده‌اند که گفت وگوها بار ديگر تمديد مي شود. يک مقام ارشد رژيم صهيونيستي مي گويد تل آويو تصور مي کند که ايران و 6 کشور تلاش خواهند کرد تا روز سوم آذر به توافقي کلي که موضوعات مورد تفاهم را جمع بندي مي کند، دست يابند و سپس مذاکره براي حل موضوعات باقي مانده را چند ماه ديگر تمديد کنند.يک مقام ارشد رژيم صهيونيستي که در جريان روند مذاکرات قرار دارد، مي گويد: «اختلافات بسيار زياد است. اگر تغيير چشم گيري در موضع يکي از طرفين صورت نگيرد، توافقي صورت نمي گيرد.»


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته