جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/08/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4858

 آب تهران پاك است و لحظه‌اي توسط 42 آزمايشگاه رصد مي‌شود 

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بيان اينکه کيفيت آب تهران لحظه‌اي توسط 42 آزمايشگاه رصد مي‌شود گفت: از نظر وزارت بهداشت کيفيت آب تهران بالاست چرا که آب تهران داراي پشتوانه خوبي است.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب استان تهران،محمد پرورش در حاشيه نمايشگاه بين‌المللي آب و تأسيسات آب و فاضلاب در پاسخ به اين سؤال مبني بر اينکه يکي از اعضاي شوراي شهر نسبت به آلودگي آب شرب تهران هشدار داده و اعلام کرده است مردم از آب معدني استفاده کنند، گفت: بحث آب شرب و کيفيت آب تهران بحثي نيست که بتوانيم به راحتي در خصوص آن اظهارنظر کنيم و مردم را نگران کنيم.

وي با اشاره به اينکه ما خدمت گزار مردم هستيم و نسبت به کيفيت و کميت آب پايتخت دغدغه داريم، گفت: انتظار ما از عضو شوراي شهر تهران اين است که اگر نگران کيفيت آب تهران هستند بهتر بود قبل از اينکه آن را اعلام کنند ما را دعوت مي‌کردند تا اگر مشکلي هست آن را اعلام و نسبت به رفع مشکل اقدام کنيم. پرورش با تأکيد بر اينکه کيفيت آب تهران از لحاظ استانداردها داراي کيفيت است، گفت: در حال حاضر آب شرب تهران بيشتر از آب‌هاي سطحي برداشت و استفاده مي‌شود، بنابراين کيفيت آب تهران پايدار و بسيار بالا است.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به اينکه هدف از ورود آب سد ماملو علاوه بر افزايش کميت، پايدار کردن کيفيت آب تهران است، گفت: ما به طور شفاف اعلام مي‌کنيم که شهر تهران داراي 8.5 ميليون نفر جمعيت است بنابراين با يک حرف نمي‌توان اعلام کرد که آب تهران کيفيتش پايين است چرا که مردم نگران مي‌شوند.

پرورش افزود: ما دوست داريم اگر مشکلي در يکي از نقاط تهران در ارتباط با کيفيت آب تهران پيش آمد به ما اعلام شود تا ما آن را اصلاح کنيم چرا که سازمان آب و فاضلاب استان تهران داراي 42 آزمايشگاه در سطح استان تهران است که به طور دقيق و لحظه‌اي کيفيت آب تهران را رصد مي‌کنند.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: آب تهران داراي تأييديه کيفيت از وزارت بهداشت است بنابراين با عنوان کردن اينکه آب تهران کيفيت ندارد مردم را نگران نکنيم.

وي تصريح کرد: ما از رئيس شوراي شهر تهران مي‌خواهيم که شرکت آب و فاضلاب را براي توضيح در خصوص کيفيت آب تهران به صحن علني دعوت کند تا در خصوص کيفيت آب تهران توضيحات لازم را بدهيم. به گفته وي نيترات آب سطحي تهران زير 10 پي‌پي ام است که از سوي وزارت بهداشت مورد تأييد است.

آب شرب ميليون‌ها پايتخت‌نشين آلوده است

اين در حالي است كه ،رئيس کميسيون سلامت شوراي اسلامي شهر تهران با هشدار نسبت به آلودگي آب شرب به شهروندان توصيه کرد از آب معدني براي آشاميدن استفاده کنند.رحمت‌الله حافظي در جلسه علني شورا نسبت گفت:

از وزير کشور مي‌خواهيم ظرف 24 ساعت آينده جلسه کميته اضطرار آلودگي آب را تشکيل دهد. همچنين به شهروندان توصيه مي‌کنيم براي مصارف آشاميدني خود از آب معدني استفاده کنند.

رئيس کميسيون سلامت، محيط زيست و خدمات شهري شوراي شهر تهران همچنين در توصيه اي به دستگاه هاي مسئول تاکيد کرد: بجاي اينکه موضع گيري عليه اين موضوع کنند نسبت به برنامه ريزي براي حل مشکل اقدام کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته