جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/09/02 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4861

 منابع علمي چند دانشگاه در دسترس عموم قرار گرفت 

 
در پي تفاهم‌نامه‌اي که ميان دانشگاه علامه طباطبايي و کنسرسيوم محتواي ملي منعقد شد اين دانشگاه به صورت رسمي به کنسرسيوم محتواي ملي پيوست.به گزارش آفرينش با انعقاد اين تفاهم‌نامه، از اين پس تمامي مقالات، پايان‌نامه‌ها، کتب و منابع علمي ديجيتال شده دانشگاه علامه طباطبايي، از درگاه کنسرسيوم محتواي ملي قابل دسترسي براي عموم کاربران خواهد بود و کاربران با مراجعه به درگاه اين کنسرسيوم (به آدرس www.icnc.ir ) مي‌توانند از منابع موجود استفاده کنند.

کنسرسيوم محتواي ملي، گردهمايي مجموعه‌اي از نهادهاي توليدکننده و صاحب محتوا است که در اوايل سال 1387 با هدف تأمين دسترسي هر چه سريع‌تر پژوهشگران و شهروندان ايراني به محتواي مورد اطمينان علمي تشکيل شد.

علاوه بر 12 عضو هسته اصلي کنسرسيوم که شامل سازمان تبليغات اسلامي، دانشگاه تهران، کتابخانه ملي، کتابخانه مجلس، بنياد دايره المعارف اسلامي، سازمان اسناد آستان قدس، دفتر تبليغات حوزه علميه قم، موسسه تبيان، پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات، مرکز نشر دانشگاهي و مرکز منطقه‌اي اطلاع‌رساني علوم و فناوري مي‌شود تاکنون بيش از 15 مرکز و سازمان صاحب محتواي کشور نيز به اين مجموعه پيوسته‌اند. که دانشگاه علامه طباطبايي و دانشگاه شهيد بهشتي نيز از اين جمله‌اند.

اعضاي کنسرسيوم محتواي ملي، متعهد شدند منابع ديجيتال خود را بر روي درگاه اينترنتيwww.icnc.ir با هم به اشتراک بگذارند تا کاربران بتوانند در منابع تمام اين مراکز جستجو کرده و منابع مورد نياز خود را دريافت کنند.پيش از اين نيز دانشگاه شهيد بهشتي به اين کنسرسيوم پيوسته بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته