جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/09/09 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4867

 معاون تحقيقات و فناوري دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي خبر داد؛
 تحقيقات دانشجويي اين دانشگاه در صدر تحقيقات دانشجويي دانشگاههاي علوم پزشکي کشور 

 دکتر زرقي گفت: دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي با کسب 3260 امتياز جايگاه اول کشوري را در حوزه تحقيقات دانشجويي به خود اختصاص داده است و دانشگاههاي علوم پزشکي اصفهان و تبريز در جايگاههاي دوم و سوم قرار گرفته اند. به گزارش خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران؛ دکتر زرقي معاون تحقيقات و فناوري دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي با اعلام اين که دانشگاه علوم پزشکي شهيدبهشتي در بخش تحقيقات دانشجويي علوم پزشکي کشور در صدر قرار دارد، افزود: در حوزه امتياز تحقيقات دانشجويي در اين رتبه بندي رتبه اول را در کشور داشته‌ايم. اين توفيق در راستاي يکي از مهمترين اهداف ما يعني پرورش و توانمندسازي گروه‌هاي پايه دانشجويي به عنوان پژوهشگران آينده دانشگاه و کشور حاصل شده و در اين حوزه دانشگاه با کسب 3260 امتياز جايگاه اول کشوري را به خود اختصاص داده است و دانشگاههاي علوم پزشکي اصفهان و تبريز در جايگاههاي دوم و سوم قرار گرفته اند.

وي گفت: دانشگاه در بعضي از حوزه‌ها مانند تحقيقات دانشجويي در کشور رتبه اول را کسب کرده و اين دستاوردها در شرايطي کسب شده است که براساس آمار وزارت بهداشت 1312 عضو هيات علمي براي دانشگاه علوم پزشکي شهيدبهشتي ثبت شده است در حالي که اين آمار در دانشگاه علوم پزشکي تهران 1577 نفر است.

وي با اشاره به برنامه‌هاي آتي معاونت تحقيقات و فناوري دانشگاه اعلام کرد: از برنامه‌هاي استراتژيک اين معاونت رشد 25 درصدي امتياز به ازاي هر سال است که اگر اين برنامه تحقق يابد انتظار داريم در پايان سال 93 به 75 هزار امتياز ارتقا يابيم.

زرقي در ادامه اظهار داشت: بحث توليد دانش، توليد علم و توليد مقاله يک شاخص پژوهشي است و الزاما يک ارزش تعريف نمي‌شود، ارزش اين است که بتوانيم از تحقيقات به نتايج کاربردي و نتايجي که منجر به توليد ثروت ملي شود دست يابيم. ولي مسير دست‌يابي به محصول و پژوهش پايدار مبتني بر توليد ثروت، عبور از توليد دانش است به اين معنا که ابتدا بايد توليد دانش اتفاق بيافتد و سپس پژوهش‌هايي که منجر به کاربرد شود پيامدهاي آن مشخص مي‌شود که بر اين اساس مديريت فناوري به موازات مديريت پژوهشي در حوزه معاونت تحقيقات و فناوري دانشگاه شکل گرفته است تا از طرح‌هاي محصول محور پژوهشگران حمايت کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته