جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/09/09 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4867

 بازديد مدير كل استاندارديزد از اصناف 

 يزد – اکبر خيرخواه

مديركل اداره استاندارد يزد، به اتفاق معاونين اداره كل، رئيس جامعه كنترل كيفيت، رئيس انجمن صنفي كارفرمايي آزمايشگاههاي همكار، مسئول اتاق اصناف، مسئول اتحاديه صنف طلاسازان، نمايندگان تعدادي از خبرگزاريها از اصناف مستقر در خيابان قيام يزد بازديد به عمل آورد.مهندس محمد حسين ماجدي، درخصوص اين بازديد گفت: براساس ماده 9 قانون اصلاح قوانين و مقررات موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران، توليد، تمركز و فروش كالاهايي كه مشمول استاندارد اجباري مي‌باشند، با كيفيتي پايينتر از حد استاندارد مربوطه و يا بدون علامت استاندارد ايران ممنوع مي‌باشد، كه با توجه به شرايط انجام تخلف، اعمال قانونهاي لازم هم انجام مي‌شود.

وي افزود: با توجه به ماده قانوني مذكور، و براساس سياستهاي سازمان ملي استاندارد ايران، دايره بازرسيها، بازديدها و نظارتهايمان را از واحدهاي توليدي بزرگتر نموده و به سراغ اصناف و مراكز توزيع مستقر در سطح استان آمده ايم. به دنبال اين هستيم، تا متوجه شويم اصناف تا چه اندازه با مقوله استاندارد آشنا هستند و چه اندازه از ورود كالاهاي غيراستاندارد به فروشگاه خود ممانعت به عمل مي‌آورند.مديركل استاندارد يزد ادامه داد: هنگام بازديد از سطح بازار، با مردم و خريداران هم مصاحبه داريم، تا از ميزان و سطح آگاهيهاي شهروندان از استاندارد با خبر شويم. قطعاً در اين بازديدها، صحبتها و نظرات مردم، مي‌تواند براي ما مسئولين، ملاك عملي جهت برنامه‌ريزيهايمان درخصوص استانداردسازي و توسعه و ترويج فرهنگ استاندارد باشد.

بازديد از فروشندگان و كارگاههاي توليد و ساخت طلا و همچنين كنترل و نظارت وسايل توزين مرتبط از جمله ديگر برنامه‌ها بود، كه مهندس ماجدي پس از شنيدن نواقص و مشكلات مطرح، راهكارهاي لازم را ارائه داد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته