جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/01/27 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - دوشنبه نسخه شماره 2736

 كوتاه و خواندني از سوت پايان ودقيقه 90 

  
محمد احمدزاده سرمربي تيم فوتبال ملوان :
مي توانيم ذوب آهن را شکست دهيم

تيم فوتبال ملوان روز جمعه در هفته بيست و ششم رقابت هاي ليگ برتر ميزبان تيم ذوب آهن اصفهان خواهد بود .
در ارتباط با اين بازي محمد احمدزاده سرمربي تيم فوتبال ملوان بندرانزلي گفت : تيم ذوب آهن تيم سخت کوشي است و به ضدحملات خود دل بسته است.
وي افزود : ما در شروع فصل سه بازيکن خود به نام هاي غلامي، خاوندي و غلامين را از دست داديم و توان به خدمت گيري بازيکن مهاجم جديدي را نداشتيم.
سرمربي ملوان با اشاره به اين که ملوان دو بازي بعدي خود را درانزلي انجام مي دهد متذکر شد: از همين رو قصد داريم ، تمامي امتيازات اين دو ديدار را به اندوخته هاي خود بيفزاييم .
وي خاطرنشان کرد: گرچه تيم ملوان در چند هفته اخير بازي هاي خوبي را از خود ارائه داده است ولي نتيجه مناسب نگرفته ، با اين حال هواداران فهيم ملوان که به خوبي فوتبال را مي شناسند ، به خوبي مي دانند عوامل مختلفي در پيروزي دخيل است .

فيروز کريمي سرمربي تيم فوتبال استقلال اهواز :
براي  18 تيمي شدن ، قابليت داريم
 
با توجه به تصميم فدراسيون فوتبال رقابت هاي ليگ برتر در سال 86 با حضور 18 تيم برگزار خواهد شد .
در اين ارتباط فيروز کريمي سرمربي تيم فوتبال استقلال اهواز گفت: ليگ فوتبال باشگاه هاي برتر ايران قابليت   18 تيمي شدن را دارد.
وي افزود: با توجه به توانمندي و استعدادهاي فراواني که در فوتبال ايران وجود دارد، برگزاري مسابقات فوتبال ليگ برتر با تعداد تيم هاي بيشتر ضرري به اين رشته ورزشي وارد نمي کند.
وي ادامه داد : البته براي بوجود آمدن اين شرايط بايد امکاناتي را به منظور برگزاري ليگ حرفه اي فراهم کنيم تا تيم ها مشکلي از بابت برگزاري مسابقات نداشته باشند.
کريمي اضافه کرد : يکي ديگر از مولفه هاي مهم و حياتي براي برگزاري ليگ با تعداد تيم هاي بيشتر، برنامه ريزي مدون و مشخص است که مسوولان بايد برنامه ريزي مناسبي را براي اين رقابت ها داشته باشند تا بي نظمي در برگزاري رقابت ها باعث افت کيفي بازي ها نشود.

مدير تيم هاي ملي دووميداني:
حدادي هم در مسابقات آسيايي شرکت مي کند ، هم در مسابقات جهاني
دکتر عيدي عليجاني مدير تيم هاي ملي دووميداني در خصوص حضور احسان حدادي در رقابت هاي آسيايي و جهاني گفت: احسان حدادي در مسابقات آسيايي و جهاني که در کشورهاي لبنان و ژاپن برگزار مي شود، شرکت خواهد کرد.
وي افزود : حضور در ميدان آسيايي پيش زمينه شرکت در رقابت هاي جهاني است و بي شک اين قهرمان مدال آور درمسابقات قهرماني آسيا در لبنان شرکت خواهد کرد.
وي ادامه داد: فدراسيون،شرکت در مسابقات آسيايي را پيش زمينه حضور در رقابت هاي جهاني اعلام کرده است و حدادي بايد خود را براي رويارويي با حريفان آسيايي آماده کند.
وي اضافه کرد : با حدادي صحبت کرديم و قرار شد وي در مسابقات قهرماني آسيا که طي روزهاي   15 تا   17 مرداد ماه سال جاري در لبنان برگزارخواهد شد،حاضر شود.البته سو» تفاهمي در اين بين وجود داشت که با روشن شدن اين قضيه، تمامي مسايل برطرف شده و حدادي نيز تمرينات خود را به خوبي دنبال مي کند.
مدير تيم هاي ملي دووميداني خاطر نشان کرد: حدادي تصور مي کرد فاصله دو مسابقه آسيايي و جهاني ده روز است ، اما پس از روشن شدن فاصله زماني حدود يک ماهه بين اين دو رقابت ، قرار شد در هر دو مسابقه حاضر شود که در حال حاضر زير نظر مربي خود به انجام تمرينات مربوطه مشغول است .
دکتر عليجاني در خصوص آخرين وضعيت حدادي گفت:خوشبختانه همه چيزخوب بوده و وي در شرايط مطلوبي به سر مي برد.البته در مورد آخرين رکورد حدادي که به صورت رسمي ثبت شده مي توان به بازي هاي آسيايي اشاره کرد .
مدير تيم هاي ملي دووميداني افزود : حدادي در تمريناتي که پشت سر گذاشته طي چند روز گذشته حدود   65 متر پرتاب داشته و بايد منتظر بود تا شرايط را به دقت مورد ارزيابي قرار دهيم تا به طور دقيق دراين خصوص اظهار نظر شود.
وي تصريح کرد : در حال حاضر حدادي دو نوبت در روز تمرين مي کند و با روحيه مضاعف براي کسب مدال در رقابت هاي آسيايي و جهاني خود را آماده مي کند.

پرواز تيم اميد به اردن

تيم فوتبال اميد ايران براي ديدار با تيم اردن در چارچوب مسابقات فوتبال مقدماتي بازي هاي المپيک   2008 پکن در گروه چهارم آسيا عازم امان شد.
تيم ايران در اين چارچوب روز 29 فروردين چهارمين ديدار خود را در اين گروه در ورزشگاه شهر امان مقابل تيم اردن برگزار خواهدکرد.
تيم فوتبال اميد ايران در ديدار رفت خود مقابل تيم اردن که روز 8 فروردين ماه برگزار شد ، در ورزشگاه آزادي تهران به تساوي بدون گل رسيد.
عادل کلاه کج و مرتضي عزيزمحمدي  دو بازيکن تيم فوتبال اميد کشورمان جدا از سايرين شب گذشته عازم اردن شدند.
با رفع مشکل خروجي  محسن فروزان  اين بازيکن نيز به همراه ديگر بازيکنان عازم امان شد.
تيم فوتبال اميد ايران در صورت عدم پيروزي در اين ديدار شانس حضور در مرحله دوم مسابقات فوتبال مقدماتي بازي هاي المپيک   2008 پکن را از دست خواهدداد.
اين تيم هم اکنون با کسب   2 امتياز پس از تيم هاي عربستان ، استراليا و اردن در قعر جدول رده بندي اين گروه قرار دارد.

کمک يک ميليارد ريالي رييس جمهور به ملوان

دکتر احمدي نژاد رييس جمهور در راستاي نامه حق شناس نماينده مردم انزلي در خصوص کمک به تيم ملوان دستور پرداخت 100 ميليون تومان را به اين تيم صادر کرد.
حق شناس در گفت وگو با ايسنا گفت : در پي سفر رييس جمهور به انزلي در اواخر سال گذشته مردم تقاضاهاي زيادي از دکتر احمدي نژاد در خصوص کمک به تيم ملوان داشتند. در همين راستا من نيز نامه اي را روز 18 فروردين ماه به رييس جمهور نوشتم و در آن تقاضاهاي مردم و قول رييس جمهور را يادآوري کردم.  وي افزود: در اين نامه با متذکر شدن قدمت اين تيم و جايگاه آن در دل مردم اين شهر و همچنين بازيکن ساز بودن آن باشگاه به مشکلات مالي ملوان نيز اشاره کردم. هر چند در همان سفر مقرر شد وزارت دفاع بخشي از هزينه هاي تيم را متقبل شود; اما، مشکلات مالي اين تيم که در معتبرترين ليگ ايران بازي مي کند به حدي است که مشکل ساز شده است.
نماينده مردم انزلي ادامه داد: رييس جمهور نيز به اين درخواست ما کمال لطف و عنايت را داشتند و 22 فروردين ماه در دستوري به سعيدلو معاون اجراي خود دستور پرداخت 100 ميليون تومان را به باشگاه ملوان صادر کردند که نامه اش به دست من نيز رسيده است.


مصطفي دنيزليسرمربي تيم فوتبال پرسپوليس :
مي توانستيم  سه امتياز را بگيريم

مصطفي دنيزليسرمربي تيم فوتبال پرسپوليس  بعد از تساوي مقابل فجر سپاسي گفت: با اينکه يک بازيکن تيم ما از زمين مسابقه اخراج شد و فجرسپاسي از امتياز ميزباني بهره مي برد اما مي توانستيم با برتري ميدان را ترک کنيم.
 وي افزود   ما بايد روند بازيهاي خوب مان را ادامه دهيم. درحال حاضرمي توانيم بين 30 تا 40 دقيقه بازي مورد نظرخود را در زمين پياده کنيم. اگر اين روند را تعميم بدهيم و از ابتدا جريان بازي را دردست بگيريم مي توانيم به موفقيت بيشتر اميدوارباشيم.
وي ادامه داد: درشرايطي که يکي ازبازيکنان تاثيرگذارمان از زمين اخراج شد، مي توانستيم مقابل فجرسپاسي که از امتيازميزباني بهره مي برد با برتري زمين مسابقه را ترک کنيم.
سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس با تاکيد بر اين نکته که "دربعضي بازي ها نتيجه اي که رقم مي خورد دردست ما نيست" خاطرنشان کرد: همه ديدند بازيکن فجرسپاسي چگونه توپ را از درون دروازه تيمش بيرون کشيد و داور از کنار اين صحنه بي تفاوت گذشت. داور اگر او را از زمين اخراج مي کرد قطعا جريان بازي عوض مي شد.

علي کفاشيان  دبيرکل کميته ملي المپيک :
بگوويچ نبايد احساسي برخورد کند
روز گذشته شايعات زيادي در خصوص برکناري وينگو بگوويچ در صورت شکست در بازي اردن به گوش مي رسيد .
در اين ارتباط گفته مي شد علي کفاشيان دبيرکل کميته ملي المپيک گفته است اگر تيم ملي اميد در بازي مقابل اردن نتيجه نگيرد بگوويچ برکنار خواهد شد .  در اين خصوص کفاشيان گفت: در مورد برکناري وينگو بگوويچ  سرمربي تيم فوتبال اميد کشورمان حرف خاصي نزده و اظهار نظري نکرده ام.  وي افزود : متاسفانه حرف هاي من را خوب براي اين مربي کروات ترجمه نکرده اند و ايشان برداشت اشتباهي کرده است.  وي ادامه داد : من تنها حرفي که در اين رابطه زده ام در مورد تمديد قرارداد وي بود که گفتم بايد ديد شرايط به چه شکلي خواهد شد وکار وي مورد ارزيابي قرار گيرد.
وي اضافه کرد : متاسفانه برخي ها غوغاسالاري مي کنند و تلاش مي کنند جو را ملتهب کنند و اين کار درست نيست و ما در اين شرايط بايد آرامش ايجادکنيم.
دبيرکل کميته ملي المپيک گفت : آقاي  بگوويچ  نيز نبايد احساساتي برخورد کند و تا براي ايشان مسجل نشده که اين صحبت ها درست است،موضع بگيرد.

غلامحسين پيرواني 10 ميليون ريال پاداش گرفت

کميته انضباطي فدراسيون فوتبال غلامحسين پيرواني سرمربي تيم فوتبال فجر شهيد سپاسي شيراز را به پرداخت مبلغ 10 ميليون ريال پاداش نقدي تشويق کرد.
کميته انضباطي فدراسيون فوتبال به دنبال برخوردهاي خوب و اخلاق حرفه اي غلامحسين پيرواني در طول رقابت هاي فصل جاري ليگ برتر و رفتار حسنه وي در برخورد با مربيان و بازيکنان حريف در تمامي ديدارهاي برگزار شده ليگ برتر، اين مربي فوتبال را با اعطاي پاداش نقدي تشويق کرد.
شاه حسيني، رييس کميته انضباطي فدراسيون فوتبال در اين باره گفت: کميته انضباطي در موارد اخلاقي و رعايت اصول حرفه اي گري نيز خود را ملزم به اجراي قانون مي داند.  وي افزود: راي صادره براي پيرواني با توجه به صلاحيت و شخصيت حرفه اي و اخلاقي وي در طول رقابت هاي ليگ برتر صادر شده است که اميدواريم ساير مربيان ليگ برتري نيز مشمول چنين آرايي شوند.

براي ديدار برابر استقلال دزفول
تيم فوتبال پگاه گيلان 8 بازيکن غايب دارد

تيم صدرنشين گروه اول رقابت هاي ليگ دسته اول، براي بازي امروز مقابل استقلال دزفول 8 بازيکن غايب دارد.
گفتني است که پگاه گيلان براي ديدار مقابل استقلال دزفول، هشت بازيکن خود را به دليل محروميت و مصدوميت در اختيار ندارد.
حبيب هوشيار و ميلان استويانوسکي به دليل سه اخطاره بودن، سيامک فرهاني به دليل محروميت انضباطي، علي نطيف کار و محسن فروزان به خاطر همراهي تيم اميد، حسين پوريعقوب، ايمان گل عليزاده و مسعود ميکاييل به دليل مصدوميت قادر به همراهي تيم پگاه نيستند.
اين بازي براي تيم پگاه از اهميت زيادي دارد و در صورت کسب پيروزي با خيالي راحت هفته پاياني را برگزار مي کند. تيم تعقيب  کننده پگاه، شيرين فراز کرمانشاه است که با چهار اختلاف امتياز در رده دوم جاي دارد.
 
بازي ايران - قطر ; در پرده اي از ابهام

براساس توافق فدراسيون فوتبال ايران و قطر قرار بود که ديدار دوستانه اي در ورزشگاه آزادي ميان دو تيم برگزار شود ، اما بر اساس آخرين شنيده ها قطري ها هنوز پاسخي به درخواست جديد فدراسيون فوتبال ايران، مبني بر انجام بازي تدارکاتي را نداده اند.
در اين راستا رضا افتخاري نايب رييس فدراسيون فوتبال گفت: فدراسيون قطر هنوز به پيشنهاد جديد ايران، براي برگزاري ديدار تدارکاتي در تاريخ دوم جولاي پاسخي نداده است. اين در حالي است که به اشتباه مطرح شده که قطري ها با اين پيشنهاد موافقت کرده اند.
افتخاري همچنين در باره برگزاري بازي با تيم  هاي مطرح دنيا اظهار داشت: تيم هاي مطرح جهان مثل آرژانتين، از قبل برنامه ريزي کرده اند و برنامه هايشان پر است. هنوز هيچ يک از اين تيم ها جوابي به درخواست ايران نداده اند.
وي افزود: فدراسيون تايلند براي برگزاري ديدار تدارکاتي به ما پيشنهاد داده است که منتظر نظر سرمربي تيم ملي هستيم.

آغاز فروش بليت بازي هاي المپيک   2008 پکن

فروش بليت هاي مراسم افتتاح و اختتام و پيکارهاي رشته هاي گوناگون بازي هاي المپيک   2008 پکن از امروز آغاز شد.
به گزارش راديو بين المللي چين، براساس اعلام کميته تشکيلات بازي هاي المپيک  2008 پيش بيني مي شود ، هفت ميليون قطعه بليت براي بازي هاي المپيک   2008 پکن به فروش برسد.
 75 درصد بليت ها براي اتباع چيني و   25 درصد باقي مانده براي اتباع خارجي در نظر گرفته شده است .  براساس اين گزارش،   58 درصد بليت هايي که به فروش مي رسد ، کمتر از يکصد يوآن (واحد پول چين) بها دارد و براي دانش آموزان نيز بليت هاي کمتر از   10 يوان در نظر گرفته شده است.

 


محمود معزي پور سرمربي تيم کشتي آزاد جوانان ايران :
انتخاب حيدري صحيح بود

محمود معزي پور سرمربي تيم کشتي آزاد جوانان زير   20 سال ايران و سرمربي اسبق تيم ملي کشتي آزاد بزرگسالان ايران ، انتخاب عليرضا حيدري را براي سرمربيگري تيم ملي ايران بسيار خوب توصيف کرد.
وي در اين خصوص گفت : عليرضا حيدري کسي است که سالها در لباس کشتي گير به تيم ملي کشتي آزاد ايران خدمت کرد و افتخارات زيادي براي کشورش به ارمغان آورد.
او امروز مي خواهد در لباس مربي به تيم ملي کشتي آزاد ايران خدمت کند و داشته هاي خود را در اختيار ملي پوشان کشتي آزاد قرار دهد.
وي افزود : از ويژگي هاي بارز عليرضا حيدري ، علاقمندي او به ورزش کشتي و آگاهي و دانش بالاي او از کشتي روز دنيا است.
سرمربي تيم کشتي آزاد جوانان ايران اظهار داشت : حيدري موقعي که کشتي مي گرفت ، کشتي گيري باهوش ، زيرک ، فهيم و جنگنده بود و اميدوارم که در کار مربيگري نيز همچون زمان کشتي گرفتنش موفق باشد و به عنوان يکي از بهترين و برجسته ترين مربيان جهان شناخته شود.
معزي پور در مورد اين که حيدري چرا به دوران قهرماني خود خاتمه داده است در حالي که تصميم داشت تا بازي هاي المپيک   2008 پکن کشتي بگيرد ، اظهار داشت : تصور او اين بوده است که در زمينه مربيگري مي تواند مفيدتر واقع شود.
حيدري هميشه فعل خواستن را خوب اجرا کرده و در واقع هر وقت خواسته ، توانسته است.
سرمربي تيم کشتي آزاد جوانان ايران در مورد انتخاب مربيان تيم ملي توسط عليرضا حيدري گفت : حيدري مسلما افرادي را براي کادر فني تيم ملي کشتي آزاد بزرگسالان ايران انتخاب خواهد کرد که با او کاملا همسو و همگام باشند.
معزي پور در قسمت ديگري از صحبت هاي خود به برگزاري رقابت هاي انتخابي تيم کشتي آزاد جوانان ايران اشاره کرد و گفت : اين رقابت ها در روزهاي  13  و   14 ارديبهشت ماه در تهران يا يکي از شهرستانها برگزار خواهد شد.
وي در پايان اضافه کرد : مسابقه هاي کشتي قهرماني جوانان زير   20 سال آسيا و جهان در سال   2007 به ترتيب خرداد ماه در فيليپين و شهريور ماه در چين برگزار خواهد شد.

ميثم مصطفي جوکار ملي پوش 74 کيلوگرم :
در قرقيزستان طلا مي گيرم

ميثم مصطفي جوکار ملي پوش وزن   74 کيلوگرم کشتي آزاد کشور درخصوص حضورش در مسابقات کشتي آزاد قهرماني آسيا گفت: توان کسب مدال طلا در مسابقات کشتي آزاد قهرماني آسيا را دارم.
وي افزود : با حريفان حاضر در اين رقابت ها آشنايي کامل دارم و به طور حتم براي کسب عنوان شايسته تلاش خواهم کرد.
وي ادامه داد : اکنون زيرنظر بهترين مربيان کشور تمرين هاي آماده سازي را انجام داده و براي حضور پرقدرت در اين پيکارها لحظه شماري مي کنم.
جوکار اضافه کرد: کسب مدال طلا دراين رقابت ها شانس حضور در مسابقات جهاني و بازي هاي المپيک را افزايش مي دهد.
اين ملي پوش کشتي آزاد کشور خاطرنشان کرد: حضور عليرضا حيدري به عنوان سرمربي در ترکيب تيم باعث ايجاد انگيزه در بين ملي پوشان شده است.
وي افزود: کسب عنوان در رقابت هاي کشتي آزاد قهرماني آسيا پاسخ اعتماد مربيان است.
جوکار با ابراز تاسف از عدم حضور مسعود مصطفي جوکار در اردوي تيم ملي گفت : با کسب مدال در مسابقات قهرماني آسيا بار ديگر نام جوکارها در راس ورزش کشتي دنيا پرآوازه خواهد شد.
مسابقات کشتي آزاد و فرنگي قهرماني آسيا   18 ارديبهشت ماه سال جاري به ميزباني کشورقزقيزستان برگزار خواهد شد.

محسن سوريان عضو کميته فني مسابقات کشتي فرنگي :
در رده نوجوانان آموزش اهميت بيشتري دارد
محسن سوريان عضو کميته فني مسابقات کشتي فرنگي انتخابي تيم ملي نوجوانان گفت: در رده نوجوانان بايد به کار آموزش توجه زيادي کرد نه نتيجه گيري.
وي افزود : در مسابقات انتخابي امسال وزن کشي در صبح رقابت ها انجام شد که از اين حرکت بسيار استقبال مي کنم. در زمان محمدرضا طالقاني که من مربي نوجوانان بودم، به اين کار عقيده داشتم تا از وزن کم کردن بيش از حد نوجوانان جلوگيري شود.
وي ادامه داد: نوجوانان فرنگي کار ما همواره قهرمان آسيا مي شوند و در ميادين بين المللي حرف اول را مي زنند;اما، بعد از آن هيچ اثري از آنها حتي در رده جوانان ديده نمي شود. در رده پايه بايد بيشتر به کار آموزش اهميت داد، نه آمادگي جسماني و نتيجه گيري. متاسفانه به دليل نتيجه گيري مقطعي آن قدر به نوجوانان فشار وارد مي شود و آن قدر وزن کم مي کنند که آنها از کشتي زده مي شوند و از صحنه خارج مي شوند. مربيان نيز نبايد به کار مقطعي بپردازند و به خاطر داشتن شاگرد بيش تر در تيم ملي آنها را وادار به تحمل فشارهاي زياد کنند.
قهرمان سال 95 اميدهاي جهان تصريح کرد: نوجوانان پشتوانه کشتي هستند و بايد در سال هاي بعد نتيجه دهند. حداکثر وزني که يک نوجوان کم مي کند، نبايد بيشتر از دو کيلو و تمرينات بدنسازي آنها نبايد بسيار سنگين باشد.
ملي پوش ايران در مسابقات جهاني سال 95، عدم اجراي فن در سرپا را ناشي از قوانين فيلا دانست و در پايان گفت: قوانين کشتي فرنگي بايد مانند کشتي آزاد شود و فرنگي کاران دو دقيقه فرصت اجراي فن داشته باشند و در پايان تنها يک کلينچ باشد، نه اين که نيمي از زمان کشتي به کلينچ اختصاص داده شود. اين مسايل بايد به فيلا انعکاس داده شود. همچنين متاسفانه مربيان به خاطر قوانين جديد در 90 درصد از تمرينات خود به اجراي فن در خاک تکيه دارند که مربيان نيز بايد در تمرينات خود تغيير روش دهند.
 
سامان طهماسبي ملي پوش وزن 84 کيلوگرم کشتي فرنگي :
از آسيا به جهاني مي رسيم

سامان طهماسبي ملي پوش وزن 84 کيلوگرم کشتي فرنگي و دارنده مدال برنز سال 2006 کشتي فرنگي جهان، تنها فرنگي کاري بود که با برگزاري مسابقه انتخابي جواز حضور در رقابت هاي قهرماني آسيا را گرفت.
وي گفت : اخباري، هداوند و ميکائيلي کشتي گيران خوبي هستند که با پيروزي در مسابقه انتخابي توانستم به مسابقات آسيايي برسم.
وي در خصوص حذف خود در جام يادگار امام (ره) گفت: يک هفته قبل از آن مسابقات انگشت دستم شکست و نمي خواستم کشتي بگيرم; اما، چون مسوولين اعلام کردند هر کس شرکت نکند، رقابت هاي آسيايي و جهاني را از دست مي دهد، با همان وضع کشتي گرفتم;اما، در حال حاضر وضعيت بهتري دارم و اميدوارم در يک ماه آينده مصدوم نشوم.  وي سطح مسابقات آسيايي را بالا دانست و افزود: در آسيا 84 کيلويي هاي خوبي حضور دارند. کشتي گير کره اي مدعي جهاني است و ژاپن به همراه ازبکستان نمايندگان خوبي دارند.  طهماسبي در پايان با تشکر از مربيان تيم ملي گفت: مسابقات آسيايي مي تواند استارتي باشد براي رقابت هاي جهاني که بايد از اين پس تمرينات منظمي براي آماده سازي داشته باشم تا به هدفم برسم. 


الکس فرگوسن سرمربي تيم منچستريونايتد :
ترسي از ميلان نداريم

الکس فرگوسن سرمربي تيم فوتبال منچستريونايتد انگليس معتقد است، در دو سال گذشته خيلي چيزها عوض شده است که اين امر بايد به منچستريونايتد براي ديدار مقابل ميلان ايتاليا در مرحله نيمه نهايي جام باشگاه هاي اروپا کمک کند.
به گزارش خبرگزاري فرانسه از لندن، با توجه به حضور دو تيم چلسي و ليورپول در نيمه نهايي جام باشگاه هاي اروپا، قهرمان شش دوره اروپا آخرين مانع براي برگزاري فينالي کاملا انگليسي در روز   23 مه در آتن است.
دو سال پيش ميلان با قدرت کامل در دو هر مسابقه رفت و برگشت در اولدترافورد به پيروزي يک بر صفر دست يافت اما از آن زمان به بعد عملکرد تيم کارلو آنجلوتي رو به افول گذاشت و همزمان به دليل شرکت در رسوايي تباني و تقلب در سري A ، جريمه شد و امتياز از دست داد.
اين در حاليست که ياران فرگوسن در فصل جاري به خصوص به دليل حضور دو پديده فوتبال يعني وين روني و کريستيانو رونالدو يکي از بهترين عملکردها را در قاره اروپا به نمايش گذاشته است.
به ثمر رساندن هفت گل در يک چهارم نهايي مقابل رم، اين تيم را به يکي از مدعيان اصلي قهرماني جام باشگاه هاي اروپا براي اولين بار از سال  1999  به بعد تبديل کرده است.
فرگوسن در مورد ديدار با ميلان گفت: مطمئنم مسابقه فوق العاده اي خواهد بود. نبايد از اين مسابقه بترسيم. دو سال پيش در آخرين مسابقه ما با اين تيم، يکي دو بار خونسردي خود را از دست داديم و دستپاچه شديم.
مقابل يک تيم بزرگ و با تجربه بازي مي کنيم اما ما هم تيم ضعيفي نيستيم.
وي در ادامه با تمجيد از پائولو مالديني مدافع ميلان و بيان اينکه او چند سال دارد، تصديق کرد، مهارت مربيگري آنجلوتي، ميلان را به يک حريف قدر تبديل کرده است.
با وجود اين سرمربي اسکاتلندي منچستريونايتد از توانايي هاي تيم خود اطمينان دارد و معتقد است بايد از آخرين ديدار اين تيم با ميلان درس هاي خوبي گرفت.  فرگوسن اظهار داشت: آخرين باري که با آنها بازي کرديم، شش يا هفت فرصت را از دست داديم. مي دانيم اين اتفاق نمي تواند دوباره تکرار شود بنابراين تجربه مسابقات قبلي کمک بزرگي خواهد بود.  اين مربي با اشاره به اتفاقاتي که در جريان ديدار با رم روي داد، با رد نگراني در مورد امکان بروز درگيري بين هواداران دو تيم به ويژه در ايتاليا هم گفت: با تجربه اي که از بازي در ميلان دارم، آخرين باري که در اين شهر بازي کرديم هيچ مشکلي به وجود نيامد و اميدوارم اين بار هم هيچ اتفاقي نيفتد.

   نيروي زميني فاتح رقابت هاي تيراندازي
 قهرماني ارتش
سازمان تربيت بدني ارتش بمناسبت پانزدهمين جشنواره فرهنگي ورزشي گراميداشت روز ارتش و حماسه آفريني هاي نيروي زميني مسابقات تيراندازي قهرماني و انتخابي ارتش را برگزار کرد .
به گزارش روابط عمومي ارتش (تربيت بدني) ، در اين مسابقات که با حضور 42 تيرانداز در قالب تيم هاي دانشگاه افسري امام علي (ع) ، آموزشگاه نظامي نزاجا، منتخب نهاجا ، آموزشگاه شهيد خضرايي ، ستاد مشترک ،  منتخب نداجا و دانشگاه علوم پزشکي در دو رشته تفنگ و تپانچه بادي در باشگاه سرباز به مدت يک روز برگزار گرديد در پايان تيم دانشگاه افسري امام علي (ع) در مجموع دو رشته تفنگ و تپانچه بادي در مکان اول ايستاد و تيم هاي آموزشگاه نظامي نزاجا و منتخب نهاجا به ترتيب دوم و سوم شدند.
گفتني است در مراسم اختتاميه که با حضور سرهنگ اکبرلو جانشين سازمان تربيت بدني ارتش و سرهنگ رمضاني مدير مسابقات سازمان تربيت بدني ارتش برگزار شد از نفرات برتر با اهدا» جوايز و لوح ، تقدير بعمل آمد .

فابيو کاپلو سرمربي تيم فوتبال رئال مادريد :
فرصت هاي زيادي داشتيم اما حريف پنالتي گرفت

فابيو کاپلو سرمربي تيم فوتبال رئال مادريد اسپانيا پس از باخت   2 بر يک  تيمش مقابل راسينگ سانتاندر در جريان مسابقات لاليگا تاکيد کرد، در اين بازي يکي از بهترين مسابقات فصل خود را انجام داديم.
سايت گل به نقل از فابيو کاپلو نوشت: به خاطر دو پنالتي حريف شکست خورديم اما يکي از بهترين مسابقات فصل خود را به نمايش گذاشتيم.
وي افزود: بازيکنان به خاطر دو پنالتي که داور اعلام کرد اما پنالتي نبودند، به شدت ناراحت شدند. در مورد پنالتي نخست، ديارا توپ را زد ولي داور نديد چون زاويه ديد او بسته شده بود.
کاپلو اظهار داشت: نمي خواهم در مورد اينکه داور با ما يا عليه ما بود، صحبت کنم. حتي نمي خواهم در مورد باقي تصميمات داور حرف بزنم. اما بازي خوبي انجام داديم و فرصت هاي بسياري براي گلزني داشتيم. تيم مقابل فرصت هاي زيادي نداشت اما دو ضربه پنالتي به دست آورد. سرمربي رئال مادريد ادامه داد: با وجود اين سانتاندر در نيمه دوم خوب بازي کرد و تلاش زيادي را براي گلزني انجام داد و در نهايت به نتيجه اي که مي خواست رسيد.
وي در پاسخ به سوالي در مورد شانس قهرماني رئال در اين فصل هم گفت:  هنوز مسابقات زيادي باقي مانده است. ما هم انگيزه بسياري داريم. تيم براي قهرماني تلاش خواهد کرد و اين همان چيزي است که من مي خواهم. فابيو کاناوارو نيز با بيان اينکه در اعلام پنالتي دوم رئال بي تقصير بوده است از تصميمات داور در اين مسابقه ابراز نارضايتي کرد.
وي گفت: ما از تصميم داور براي اعلام دو ضربه کاملا ناعادلانه پنالتي بسيار عصباني هستيم. در اولي ديارا براي توپ رفت و در دومي من روي زيگيچ خطا نکردم.
کاناوارو اظهار داشت: من به داور گفتم که اين پنالتي نيست ولي او به من کارت زرد داد. ما سه امتياز بسيار مهم را از دست داديم و تيم بسيار ناراحت است. حيف شد چون خيلي خوب بازي کرديم.

سيدمحمد پولادگر رييس فدراسيون تکواندو :
حالا بانوان بايد مدال کسب کنند

سيدمحمد پولادگر رييس فدراسيون تکواندو در بازديد از اردوي آمادگي تيم ملي تکواندو بانوان گفت: زماني تکواندوکاران زن براي کسب تجربه  در مسابقات شرکت مي کردند، اما اکنون از آنان توقع کسب مدال وجود دارد.
وي افزود : با توجه به برنامه ريزي و سرمايه گذاري که در بخش بانوان صورت گرفته از آنان انتظار مي رود که براي رسيدن به جايگاه واقعي تکواندو بانوان ايران در سطح قاره آسيا و جهان تلاش کنند و به اين باور برسند که مي توانند مدال آور جهاني باشند.
وي ادامه داد : اگر تکواندوکاران زن کشورمان بتوانند در مسابقات قهرماني جهان در پکن مدال بگيرند ، اولين مدال جهاني زنان را براي ايران به ارمغان اورده اند و اين افتخار بزرگي است.
وي که به همراه الهه عرب عامري نايب رييس، سيدحسن عباسي دبير،غلامحسين ذوالقدر سرمربي تيم ملي و اصغررحيمي ناظر کميته ملي المپيک با اردونشينان تيم ملي تکواندو بانوان در سالن   12 هزار نفري مجموعه ورزشي آزادي ديدار مي کرد،افزود: امسال دو رويداد مهم در تکواندو داريم که اولي حضور موفق در مسابقات قهرماني جهان و دومي کسب سهميه بازي هاي المپيک   2008 است که در هر دومورد زنان نيز حضور خواهند داشت.
پولادگربه تکواندوکاران زن گفت: اگر بتوانيد سهميه المپيک کسب کنيد براي اولين بارخواهد بود که زنان ورزشکار کشورمان با کسب سهميه به المپيک مي روند و اين مهم حتما به نام ورزشکارش در تاريخ ورزش ايران ثبت خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
دانشگاه و خبر
آزمون و سنجش
اقتصاد بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته