جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/10/07 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4888

 خبر 

 مرد منوجاني بعد از 50سال به خانه‌اش برگشت

يکي از اهالي منوجان بعد از 50سال دوري از خانه امروز به منوجان بازگشت.به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران کرمان غلامرضا سالاري که مرد منوجاني که 61سال سن دارددرسن 11سالگي براي پيدا کردن کار از خانواده خود جدا مي‌شود.وي به دليل بي‌اطلاعي از نشاني دقيق خانواده و نداشتن سواد کافي موفق به بازگشت نمي‌شود.وي گفت به تهران رفته ودر آنجا مورد حمايت يک فرد خير قرار گرفته ودر آن‌جا ماندگار شده تا اينکه با يکي از اهالي منوجان درتهران برخورد و با پرس وجو موفق مي‌شود سرنخي از خانواده خود پيدا کند و با هماهنگي اين فرد به آغوش خانواده خود باز گشت که مورد استقبال برادران واقوام خود قرار گرفت.

کتاب شهداي هنرمند البرز منتشر مي‌شود

کرج – خاکپور

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان البرز از اجراي طرحي با هدف تدوين زندگي‌نامه هنرمندان شهيد اين استان خبر داد. به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي البرز ،سيد موسي حسيني‌کاشاني اظهار داشت: انقلاب اسلامي و عزت و سربلندي ملت و جمهوري اسلامي ايران مرهون ايثار و فداکاري شهدايي است که تمام توان خود را در جهت تحقق آرمان‌هاي انقلاب و اسلام به ميدان آوردند.

وي بيان داشت: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان البرز طرحي را با هدف معرفي شهداي هنرمند استان به مردم به ويژه نسل جوان در دستور کار دارد.مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان البرز افزود: بر اساس اين طرح، زندگي‌نامه، خاطرات، وصيت‌نامه و برخي آثار هنرمندان شهيد البرزي در قالب يک کتاب وزين تدوين و منتشر مي‌شود.

رييس محيط زيست فيروزکوه:

مسدود شدن محل گدار حيات وحش نابودي تدريجي آنها را به دنبال دارد

فيروزکوه - خبرنگارآفرينش

رييس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان فيروزکوه هشدار داد: مسدود شدن محل هاي گدار حيوانات در شهرستان، نابودي تدريجي حيات وحش را به دنبال دارد.«رضا کرمي» در گفت وگو با آفرينش اظهار کرد: امروزه با احداث جاده هاي ترانزيتي و ساخت و سازهاي زياد و عدم درنظر گرفتن محل گدار حيات وحش، جانوران مختلف وحشي در اثر برخورد با خودروها تلف مي شوند که آمار آنها رو به افزايش است.وي تصريح کرد: اين مساله همچنين منجر به مسدود شدن محل هاي گدار حيوانات و جزيره اي شدن مناطق زندگي شان شده که خود عاملي بر نابودي تدريجي حيات وحش در منطقه است

کرمي افزود: در پديده اي نادر محيط بانان اين نهاد حين گشت و کنترل يکي از مناطق آزاد شهرستان موفق شدند از دو راس آهو که در حال عبور از محور اصلي فيروزکوه- قائمشهر بودند، تصوير برداري کنند.وي گفت: متاسفانه به دليل وجود گارديل در مسير، آهوها نمي توانستند از محل گدار خود عبور کنند که اين مساله در طول سال براي ساير حيوانات وحشي نيز مشاهده شده است.به گفته رييس اداره حفاظت محيط زيست فيروزکوه کل، بز، ميش، قوچ وحشي، پلنگ، گرگ و انواع پرندگان در مناطق طبيعي و حفاظت شده شهرستان فيروزکوه زندگي مي کنند که به دليل اين مساله حيات بسياري از آنها به تدريج در خطر قرار خواهد گرفت.

مديرعامل شرکت ملي حفاري ايران:

بومي‌سازي صنعت حفاري نتيجه تلاشهاي جوانان کشور است

اهواز – خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت ملي حفاري ايران با اشاره به اينکه با تلاش جوانان کشور صنعت حفاري کشور بومي سازي شده است گفت: بيش از 18 هزار قطعه در صنعت حفاري توسط مهندسان و صنعتگران داخلي توليد مي‌شود.

'حيدر بهمني' در سخنراني پيش از خطبه هاي نماز جمعه اين هفته اهواز که در محل مصلاي مهديه امام خميني(ره) اين شهر برگزار شد گفت: اول ديماه روزي است که به دستور امام خميني(ره) در سال 57 جوانان کشور صنعت حفاري کشور را بدون کمک گرفتن از قدرتهاي بزرگ دنيا در دست گرفتند.

وي افزود: نسل امروز بايد بداند براي بومي ساز اين صنعت در کشور بسياري از جوانان و مهندسين ايراني جان خود را از دست دادند تا بتوانند به دستور بنيانگذار جمهوري اسلامي عمل کنند.

مدير عامل شرکت ملي حفاري ايران گفت: تا پيش از انقلاب بيش از 40 هزار نيروي خارجي در صنعت حفاري کشور فعاليت داشتند وسالانه ميليونها دلار از کشور خارج مي‌شد.

بهمني با اشاره به اينکه صنعت نفت کشور وابسته به حفاري است گفت: با وجود ملي شدن صنعت نفت کشورهاي خارجي اجازه ورود متخصصان داخلي را به اين صنعت ندادند اما پس از انقلاب با تلاشهاي مديران خوشبختانه شاهد پيشرفت چشمگير اين صنعت در کشور هستيم .

وي با بيان اينکه در حال حاضر کار متخصصان ايراني بسيار سخت تر از کار متخصصان خارجي پيش از انقلاب است گفت: در ابتداي شروع به کار صنعت نفت و حفاري در کشور به علت جوان بودن مخازن از هر حلقه چاه بيش از صد هزار بشکه نفت استخراج مي شد در حالي که امروز حداقل از 50 حلقه چاه اين ميزان نفت توليد مي‌شود.

مدير عامل شرکت ملي حفاري ايران افزود: براي حفاري يک حلقه چاه در دريا بيش از 600 ميليارد ريال اعتبار نياز است حال آن که مديريت اين ميزان اعتبار کار بسيار دشواري است و تاکنون بيش از 350حلقه چاه دردريا حفاري شده است.

بهمني بيان کرد: امروز تصميم‌گيري درخصوص توليدات نفتي و صنعت حفاري در دست مسوولان کشور است در حالي که کشورهاي خليج فارس به دليل وابستگي به کشورهاي غربي مجبور به اطاعت از اين کشورها هستند.وي افزود: بخش عظيمي از صنعت نفت و گاز کشورهاي خاورميانه توسط مهندسان ايراني تجهيز مي‌شود که اين مسئله با تلاش جوانان ايراني به دست آمده است .

مدير عامل شرکت شهرکهاي صنعتي استان گيلان:

براي تداوم و توسعه فضاي سبز شهرك‌هاي صنعتي بايد نهايت تلاش را به كار برد

رشت – خبرنگار آفرينش

طهمورث لاهوتي اشکوري گفت : فضاي سبز با خواص چند جانبه‌اي که دارد نقش فوق العاده در زندگي بشر دارد. تکامل حيات، نظم ناشي از آن است و فضاي سبز که جزئي از مجموعه حيات است، طبعا از هر نظر برخوردار و در کنار تنوع و نظم، قطعا زيبايي را به همراه خواهد داشت و همين طور در کنار زيبايي کمال را. وي در ادامه افزود: مهمترين اثرات فضاي سبز در شهرکها و نواحي صنعتي، کارکردهاي زيست محيطي آنها است که ايجاد تعادل بخشي در شهرکها و نواحي صنعتي از يک سو و بالا بردن سطح زيبايي از سوي ديگر، سبب افزايش کيفيت زيستي آنها شده و براي تداوم آن بايد کليه عوامل لازم به کار گرفته شوند.

رئيس هيئت مديره شرکت شهرکهاي صنعتي استان گيلان گفت: در همين راستا اقدامات متعددي در سطح شهرکها و نواحي صنعتي استان صورت گرفته که بخشي از آن عبارت است از اجراي شبکه جمع‌آوري فاضلاب در 20 شهرک، گاز رساني به 25 شهرک صنعتي در جهت کاهش آلودگي هوا، احداث 7 تصفيه‌خانه فاضلاب ، ايجاد سيستم مناسب جهت بهره‌برداري از تصفيه‌خانه‌ها با تهيه دستورالعملهاي نموداري و راهبردي براي کادر تصفيه‌خانه‌ها و تفکيک تصفيه‌خانه‌هاي شهرکهاي صنعتي مختلف.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته