جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/10/10 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4891

 دهك‌هاي پائين يارانه بگير شناسايي شده‌اند 

مشاور عالي اقتصادي رئيس‌جمهور با بيان اينکه اگر رشد اقتصادي قابل مشاهده بود، محاسبه نمي‌شد، گفت: حذف دهک‌هاي درآمدي از يارانه نقدي موضوعي پيچيده است.

به گزارش آفرينش ، مسعود نيلي در نشستي خبري در مورد رشد 4 درصدي اقتصادي گفت: اگر رشد اقتصادي قابل مشاهده بود، محاسبه نمي‌شد. آنچه محاسبه مي‌شود اطلاعات مربوط به صدها هزار قلم کالا است که تلفيق مي‌شوند.

نيلي در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود در مورد هدفمندي يارانه‌ها در سال 94 گفت: اقتصاد ما در شرايطي قرار گرفته که نمي‌شود تغييرات بزرگي در آن اعمال کرد. افزايش قيمت حامل‌هاي انرژي در سال 93 در شرايط بد اقتصادي اتفاق افتاد اما نه در رکود اثر گذاشت و نه در تورم. زيرا جنبه‌هاي مختلف حامل‌هاي انرژي در آن ديده شده بود.

مشاور عالي اقتصادي رئيس‌جمهور ادامه داد: در سال 94 با موضوع کاهش قيمت نفت مواجه هستيم و اين موضوع فاصله ما را با قيمت‌هاي جهاني کمتر مي‌کند اما ضرورت تداوم اصلاح بازار انرژي براساس قانون هدفمندي يک مطالبه قانوني است که بايد دنبال شود. وي با بيان اينکه در اصلاح قيمت‌هاي انرژي با خطوط راهنما مواجه شده‌ايم، تصريح کرد: حذف دهک‌ها در ارتباط با يارانه‌هاي نقدي موضوعي پيچيده است که در کنفرانس اقتصاد ايران به آن پرداخته خواهد شد.

کم‌درآمدها شناسايي شدند

در همين رابطه ،وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي با بيان اينکه شناسايي دهک‌هاي بالاي جامعه همچنان در حال انجام است، گفت: حمايت دولت از محل هدفمندي يارانه‌ها بر مبناي شناسايي دهک‌هاي پائين جامعه صورت خواهد گرفت.

ربيعي در پاسخ به اين سؤال که پرسيده شد آيا کار شناسايي دهک‌هاي پر درآمد جامعه به اتمام رسيده است، اظهار داشت: حذف دهک‌هاي پر درآمد جامعه از دريافت يارانه‌ها در دست بررسي است.

وي ادامه داد: اين کار در حال انجام است و بايد آثار اين حذف در ابتدا مشخص شود.

ربيعي با بيان اينکه حذف دهک‌هاي پردرآمد از دريافت يارانه‌ها يک پديده اجتماعي و اقتصادي است، در پاسخ به اين سؤال که اين کار چه زماني انجام مي‌شود، گفت: در حال بررسي هستيم.ربيعي تصريح کرد: در حال حاضر فشار ما براي شناسايي دهک‌هاي پائين جامعه است و دهک‌هاي پائين را شناسايي کرديم و اين افراد دهک‌بندي شده‌اند.

وي تاکيد کرد: معيار دولت براي ارائه يارانه، دهک‌هاي پائين است و حمايت‌هاي دولت از محل هدفمندي بر مبناي شناسايي دهک‌هاي پائين جامعه صورت خواهد گرفت.

گفتني است ،کنفرانس اقتصاد ايران در روزهاي 14 و 15 دي‌ماه برگزارمي شود .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته